Tamasha

حمام به عربی

معرفی و دانلود کتاب حمام روح

کتاب حمام روح مجموعه‌ای است از داستان‌ها، سروده‌ها، حکایات، کلمات کوتاه و قطعات ادبی گوناگون از جبران خلیل جبران که از نسخه‌های عربی به فارسی ترجمه ‌شده است. در بررسی آثار جبران خلیل جبران (Kahlil Gibran) به عنوان…

معرفی و دانلود کتاب حمام روح

کتاب حمام روح مجموعه‌ای است از داستان‌ها، سروده‌ها، حکایات، کلمات کوتاه و قطعات ادبی گوناگون از جبران خلیل جبران که از نسخه‌های عربی به فارسی ترجمه ‌شده است.

در بررسی آثار جبران خلیل جبران (Kahlil Gibran) به عنوان نویسنده و شاعری ژرف‌نگر گاه به آراء و عقاید مختلف و متناقض برخورد خواهید کرد. ولی حقیقت این است که روح آثار جبران با وجود خصوصیت‌های رمانتیک روزگارش روحی عارفانه و خداجوست و او در پرتو تشعشع این روح در جست‌وجوی حقیقت هستی قدم می‌زند.

جبران خلیل جبران اساسا کوتاه‌نویس و نکته‌پرداز است. در آثار جبران زیر هجوم معانی و مفهوم‌ها، دست و پای قالب‌ها شکسته و مرز بین شعر و داستان و مقاله در هم می‌ریزد. او در قالب داستان شعر می‌گوید و با زبان شعر قصه می‌نویسد. جبران نویسنده‌ی مفاهیم است. از این‌ رو آثارش در عبور از صافی سخت‌گیر ترجمه، نسبت به آثار دیگران لطمۀ کمتری می‌خورد.

بر خلاف تنوع غالب در کار خلیل جبران، همواره پیام و محتواست که از لابه‌‌لای سطور پیداست و عناصر دیگر را تحت‌الشعاع خویش قرار می‌دهد و این وابستگی دائم به «مغز» و «محتوی» گاه باعث نزدیکی سخن او به لحن صراحت غیر هنری می‌شود. با وجود این تعهد هموارۀ جبران به «عقیده» از ویژگی‌های ستودنی آثار اوست و به جرئت می‌توان گفت که او حتی یک سطر هم به انگیزۀ هوی و هوس و بر سبیل تفنن بر کاغذ تحمیل نکرده است. او خود را موظف می‌داند که عقیدۀ خویش را با تمام زیر و بمی که دارد همواره تبلیغ و ترویج کند و برای این کار هیچ فرصتی را از دست نمی‌دهد و همین التزام، سبک او را مشخص و متمایز کرده است به گونه‌ای که در این زمینه می‌توان او را نویسنده و شاعری ملتزم، متعهد و صاحب‌سبک به مفهوم عام این سه کلمه دانست.

خلیل جبران در زمینه شعر، داستان و مقاله‌های فلسفی ‌عرفانی آثار مختلفی به دو زبان عربی و انگلیسی به رشته تحریر در آورده که تمامی این آثار به این دو زبان و بعضی زبان‌های دیگر ترجمه و منتشر شده است.

از آثار مختلف او در زمینه ادبیات و فلسفه می‌توان پیامبر، باغ پیامبر، طوفان‌ها، پیشتاز، سرگردان، ارواح شورشی، اشکی و لبخندی، بال‌های شکسته، خدایان زمین، مجنون، عیسی پسر انسان، ماسه و کف، عروسان مرغزار و… را نام برد. کتاب حاضر گلچین متنوعی از این کتاب‌هاست.

در بخشی از کتاب حمام روح می‌خوانیم:

در شبی از شب‌های بارانی بیروت، سلیم افندی پشت میز تحریر در مقابل قفسه‌های پر از کتاب نشسته بود. گوشه و کنار اتاق پر بود از کتب قدیمی و اوراق در‌هم ریخته و پراکنده. گهگاه سری می‌جنباند و ابر متراکمی از دود از دهان بیرون می‌داد. در آن حال سلیم افندی مشغول مطالعۀ رساله‌ای فلسفی بود. رساله‌ای در باب خودشناسی از تعلیمات سقراط حکیم به شاگردش افلاطون.

سلیم افندی همان‌ طور که در رساله دقیق شده بود و گاه صفحه‌ای را پس و پیش می‌کرد، در حافظه، گفته‌های بزرگان علم فلسفه را در این باب مرور می‌کرد.

خوب که در موضوع غرق شد، ناگهان از جا برخاست. دست‌هایش را باز کرد و گفت: «آری، آری! خودشناسی، مادر همۀ شناخت‌هاست. اما من، من باید خودم را بشناسم. دقیق و عمیق. من باید نقاب از اسرار روحم بردارم و پرده را از روی نهفته‌های قلبم به کنار بزنم. بلکه بر من است تا وجود معنوی و مادی خویش را به خودم بشناسانم و اسرار و خفایای این دو را بر یکدیگر آشکار کنم…». این کلمات را با لحنی حماسی از دهان بیرون داد و آتش «عشق به شناخت» در چشم‌هایش زبانه‌ای روشن کشید.

از کتابخانه بیرون رفت و وارد اتاق مجاور شد. اتاقی که آیینه‌ای بزرگ کف آن را به سقف متصل می‌کرد. مثل مجسمه روبه‌روی آیینه ایستاد و به سرتاپای تصویر خود در آیینه چشم دوخت. در شکل کله، خطوط گونه، انحنای قامت و کلاً قد و قواره‌ای که در آیینه می‌دید دقیق شد و به فکر فرو رفت.

مقدمه داستان سه شعر منثور چهار روایت حکایات و قطعات کوتاه ارم ذات العماد: نمایشواره ماسه و کف نقش شاعران در تربیت و تقویت زبان

لغات حمام در انگلیسی: 40 اصطلاح، کلمه و ترکیب کاربردی که در این مورد باید بدانید!!

لغات حمام در انگلیسی: 40 کلمه و ترکیب که درباره حمام باید بدانید. | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

لغات حمام در انگلیسی: 40 اصطلاح، کلمه و ترکیب کاربردی که در این مورد باید بدانید!!

لغات حمام در انگلیسی واقعا در زندگی روزمره به کار شما می آید! برای صحبت کردن درباره حمام و لوازم آن نیاز به دانش اولیه درباره لغات . اصطلاحات کاربردی در این زمینه داریم. در این مطلب ما قصد داریم به شما تعدادی از کلمات و اصطلاحات مورد نیاز را آموزش دهیم. پس از این مطلب با بسیاری از عبارات و کلمات انگلیسی درباره حمام آشنا خواهید شد.بطور روزمره شاید شما به لوازم بهداشتی و حمام نیاز پیداکنید و بخواهید آن‌ها را از مغازه و … تهیه کنید. امیدواریم این پست آموزشی کمک بسیاری به شما در رابطه با حمام و لغات مربوط به آن کند. از آنجایی که لغات مربوط به حمام تعداد کمی دارند، یادگیری آن‌ها برای شما آسان تر و راحت‌تر خواهد بود. در این مطلب علاوه بر کلمات، چند عبارت و ترکیب در این مورد را نیز فرامیگیریم.برای شروع با کلمات اولیه شروع خواهیم کرد و سپس اصطلاحات و عبارات آن را یاد خواهیم گرفت. به کلمات و جملات زیر توجه نمایید. 

 ۱. Bathroomاین کلمه، عادی‌ترین واژه استفاده شده در زبان انگلیسی در زمینه حمام است. این کلمه خود به معنای حمام است. ۲. کلمه Bathtubاین واژه به معنی وان حمام است. همچنین کلمه tub نیز به معنای وان است. ۳. واژه Hamperاین کلمه به معنای سبد لباس است. ۴. کلمه Soapبه معنای صابون می‌باشد. همچنین کلمه Soap dish که ترکیبی از این کلمه و کلمه dish است به معنای جاصابونی است. ۵. کلمه‌ی bubblesکلمه‌ی bubbles به معنی حباب است. ۶. واژه shampooواژه shampoo به معنای شامپو است. 

مرتبط بخوانید…. آموزش آنلاین زبان انگلیسی

لغات حمام در انگلیسی

 ۷. کلمه showerاین کلمه از کلمات دیگر انگلیسی درباره حمام است و به معنای دوش می‌باشد. همچنین به معنای حمام گرفتن نیز می‌باشد. ۸. واژه Washclothاین واژه به معنی لیف حمام است. لغات حمام در انگلیسی ۹. واژه towelاین کلمه به معنای حوله است. Hand towel به معنای حوله دستی و Bath towel به معنی حوله حمام است. از دیگر کاربردهای این کلمه می‌توان به Towel rack که در معنای جاحوله‌ای است اشاره کرد. ۱۰. کلمه Tileاین کلمه در کل به معنای کاشی می‌باشد. در این مورد نیز به معنای کاشی حمام است. ۱۱. کلمه Mirrorاین واژه بصورت کلی به معنای آینه است. ۱۲. واژه Sinkاین واژه در معنای سینک روشویی به کار می‌رود. 

مرتبط بخوانید….آموزش زبان انگلیسی در سفر

 ۱۳. کلمه Wastebasketبه معنای سطل زباله است. ۱۴. واژه Bath matواژه Bath mat به معنی فرش حمام است. ۱۵. واژه faucetاین کلمه به معنی شیر آب است. 

۱۶. عبارت ?Where is the bathroom

لغات مهم و کاربرد حمام در انگلیسی

این عبارت یعنی “حمام کجاست؟”. ۱۷. کلمه Toiletاین واژه به معنای توالت می‌باشد. ۱۸. واژه Shower curtainواژه Shower curtain این واژه به معنای پرده حمام است. ۱۹. کلمه Toilet paperکلمه Toilet paper به معنی دستمال توالت است. ۲۰. کلمه Hair dryerاین کلمه به معنی سشوار است. ۲۱. واژه Bathrobesاین کلمه به معنای ربدوشام می‌باشد.(لباسی حوله‌ای که بعد از حمام پوشیده می‌شود.) ۲۲. کلمه Scaleاین کلمه از کلمات دیگری در این زمینه است و به معنای ترازو است. ۲۳. اصطلاح Plungerاین کلمه در معنای تلمبه‌ی دستی چاه است. ۲۴. واژه Shower headاین واژه در واقع به معنای سردوش است. ۲۵. کلمه Toilet brushاین کلمه بصورت کلی به معنای مسواک توالت است. ۲۶. کلمه saunaاز دیگر کلمات کاربردی در رابطه با حمام این کلمه است. کلمه sauna به معنای حمام بخار یا همان سونا است. ۲۷. اصطلاح sun bathاین اصطلاح به معنی حمام آفتاب است. مرتبط بخوانید….یادگیری ساده زبان انگلیسی ۲۸. کلمه cockroachاین واژه به معنی سوسک حمام و دستشویی است. ۲۹.کلمه bathing cap

 ۳۰. واژه sunlampاین واژه در لغات حمام در انگلیسی به معنی لامپ حمام آفتاب است. ۳۱. عبارت‌های to have a bath/to take a bath/to batheاین عبارات نیز همگی به معنای حمام کردن می‌باشند. ۳۲. کلمه lavatoryاین کلمه به معنی دستشویی است. ۳۳. اصطلاح drainpipeاین اصطلاح در معنای لوله فاضلاب به کار می‌رود. ۳۴. steam roomاین اصطلاح نیز در معنای حمام بخار به کار می‌رود. ۳۵. ترکیب bathing suitبه معنی مایو یا لباس شنا است. ۳۶. ترکیب bathing costumeاین ترکیب نیز به معنی مایو یا لباس شنا می‌باشد. ۳۷. واژه toothbrushبه معنی مسواک است. ۳۸. کلمه toothpasteاین کلمه در معنای خمیر دندان به کار می‌رود. ۳۹. اصطلاح medicine cabinetاصطلاح medicine cabinet به معنی قفسه دارو است. ۴۰. کلمه Pipeاین کلمه نیز شاید در این زمینه به شما کمک کند. کلمه Pipe به معنی لوله است. توضیحات پایانی بطور کلی، هر زبان‌آموز نیاز دارد تا در هر زمینه‌ای اطلاعات لازم را کسب کند. همچنین به واژگان و اصطلاحات آن زمینه در زبان مورد نظر مسلط باشد. برای آموزش بیش‌تر در این موارد به وبلاگ آموزشی سایت زبان‌نگار مراجعه کنید. از دیگر کاربردهای لغات حمام در خرید لوازم مورد نیاز خود برای زندگی است.امیدواریم تا پس از این مطلب با لغات حمام انگلیسی آشنا شده باشید. همچنین توانایی استفاده از اصطلاحات و عبارات این زمینه را داشته باشید که بتوانید در مکالمه یا نوشتار خود از آن‌ها استفاده کنید. 

در این مطلب با لغات حمام در انگلیسی سر و کار داشتیم. که ممکن است هر یک از ما زمانی به آنها احتیاج پیدا کنیم. در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش لغات حمام در انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

آیا در روایات از هر روز حمام رفتن نهی شده است، و آیا این کار موجب بیماری سِل می‌‌شود؟

آیا در روایات از هر روز حمام رفتن نهی شده است، و آیا این کار موجب بیماری سِل می‌‌شود؟ – گنجینه پاسخ هااسلام کوئست – مرجعی برای پاسخگویی به سوالات دینی، اعتقادی و شرعی پاسخگویی به سوالات دینی, پرسش و پاسخ اسلامی, پاسخ به سوالات شرعی, پرسش و پاسخ مسائل شرعی, شبهات دینی, پاسخ گویی به شبهات, احکام, احکام نماز, احکام صیغه, احکام ازدواج موقت, احکام ازدواج, احکام بانوان, احکام زنان
روایت صحیحی در کتاب کافی از امام رضا(ع) نقل شده است که از هر روز حمام رفتن نهی شده است. در این روایت، هر روز حمام رفتن را باعث بیماری سل دانسته است. البته با توجه به برخی از قرائن و شواهد روایی و لغوی می‌توان روایت را به گونه‌ای دیگر ترجمه و تبیین کرد. در این ترجمه هر روز حمام رفتن، فقط باعث لاغری و نحیف شدن بدن می‌شود، این معنا؛ با مطالب مطرح شده در طب جدید؛ سازگاری بیشتری دارد.
 

آیا در روایات از هر روز حمام رفتن نهی شده است، و آیا این کار موجب بیماری سِل می‌‌شود؟

آخرین پرسش ها و پاسخ ها را همه روزه در ایمیل خود مطالعه کنید

ما 15246 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و استفاده از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

کلمات کلیدی

درایه الحدیث , حمام رفتن , بیماری سل , یک روز در میان , تعارض نداشتن علم و دین

حمام به عربی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا