Tamasha

بهترین بذر گوجه فرنگی

بذر گوجه فرنگی

انواع بذر گوجه فرنگی موجود در بازار را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت و مناسب منطقه خود در سایت بازار بزرگ کشاورزی بیابید.

بذر گوجه فرنگی

برای سفارش این محصول وارد بخش بذر گوجه فرنگی  در سایت بازار بزرگ کشاورزی ایران شده و در قسمت جستجو، بذر مورد نظر را سرچ نمایید. با کلیک بر روی دکمه تماس، مستقیما با تامین کننده این بذر در تماس باشید

بذر گوجه فرنگی + راهنمای کاشت بذر گوجه فرنگی

بذر گوجه فرنگی فصل بهار در فضای باز و زمستان در گلخانه پرورش داده می‌شود. میوه این بذر در پخت انواع غذا و تازه خوری استفاده می‌شود.

بذر گوجه فرنگی + راهنمای کاشت بذر گوجه فرنگی

بذر گوجه فرنگی یا Tomato یکی از انواع بذر صیفی جات است که سفر پرماجرایی برای سریدن به سفره غذایی انسان‌ها داشته است. ارتفاعات آمریکای جنوبی اولین جایی است که میوه این بذر در آنجا دیده شده است. بذر بوته گوجه فرنگی سپس سفر خود را با سرخ‌پوستان به آمریکا و سپس هم به اسپانیا و اروپا ادامه داده و پس از مدت‌ها که هیچ توجهی به آن نشده و جز در داروسازی و گیاه‌شناسی مصرفی نداشته، کم کم وارد سفره‌های غذایی انسان‌ها شده و البته در مدت کوتاهی بسیار محبوب هم شده است. میوه این بذر به دلیل طعم دلپذیر و قابلیت پرورش در مناطق مختلف آب و هوایی اکنون در سرتاسر دنیا کشت شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ایران نیز گوجه فرنگی پای ثابت سفره‌ها و یخچال بوده و از آن در غذاهای بسیار زیادی استفاده می‌شود.

انواع مختلفی از بذر گوجه فرنگی وجود دارد که تفاوت‌های آن‌ها در رنگ میوه، کیفیت، اندازه میوه و مقاومتی که در برابر دماهای مختلف و آفات و سموم دارند می‌باشد. زرد، قرمز و نارنجی و گرد، بیضی، صاف و کنگره‌دار تشکیل دهنده این نوع بذر صیفی جات هستند. گیاه این بذر به صورت یک ساله کشت شده و دارای ساقه‌ای خزنده و منشعب می‌باشد. هر کدام از بوته‌های این بذر در چندین نوبت به بار نشسته و این بذر نیز از نمونه‌های بذر صیفی جات پر محصول می‌باشد. ریشه‌های قوی و طویلی به طول 1 متر داشته و به سرمای اول پاییز نیز کمی حساس است. گوجه فرنگی در ایران پرفروش‌ترین نوع صیفی جات می‌باشد. هم برای تازه خوری، هم برای استفاده در سالاد و بسیاری از غذاها از طعم دل‌نشین آن استفاده می‌شود.

بذر گوجه فرنگی بوته‌ای

در اشکال کروی و بیضوی و رنگ‌های زرد و نارنجی بوده و دارای مقادیر زیادی فسفر، آهن و ویتامین A و C است.

بذر گوجه فرنگی بوته‌ای رویال

رنگ قرمز زیبایی داشته و هم برای تزئین سالاد و هم برای پخت و پز می‌توان از آن استفاده کرد. سرشار از مواد معدنی و مغذی و ویتامین‌های مفید برای بدن مانند ویتامین‌های گروه B، A و C است.

بذر گوجه فرنگی بوته‌ای آبدار

به این نوع از گوجه فرنگی سالادی نیز گفته می‌شود که بسیار آبدار بوده و طعمی شیرین دارد. 75 تا 80 روز پس از کاشت می‌توانید میوه قرمز این گیاه را برداشت نمایید.

میوه بذر گوجه فرنگی دارای ویتامین‌های مختلفی بوده و با داشتن کاروتن، اسیدهای مفید و قند و املاح معدنی یکی از مفیدترین انواع صیفی جات است. این میوه به جهت کالری کمی که دارد در رژیم‌های غذایی لاغری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاشت بذر بوته گوجه فرنگی در دو روش مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌گیرد. به جهت استفاده بسیار زیاد و محبوبیت بالایی که دارد، کاشت این بذر در خزانه و به صورت غیرمستقیم نیز به صورت انبوه در کشور ما صورت می‌پذیرد. البته رعایت نکات مهم کاشت این بذر در زمان کاشت و نگهداری الزامی می‌باشد. در زیر مراحل کاشت بذر گوجه فرنگی را در هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم بررسی می‌نماییم.

این روش مناسب فصل بهار بوده و در دمای مناسب صورت می‌پذیرد.

در ابتدا متناسب با کشت سایر انواع بذر صیفی جات بایستی خاک و شرایط رشد بذر را آماده نمایید. ترکیبی از خاک باغچه با کوکوپیت، پرلیت و کمپوست یا ورمی کمپوست می‌تواند شرایط مناسب کشت این بذر را فراهم آورد. البته خاک باغچه بایستی 10 تا 20 سانتی‌متر شخم زده و سپس این مواد با آن ترکیب گردند.

برای کشت بذر می‌بایست مکانی مناسب در باغچه انتخاب نمایید که به نور 6 تا 10 ساعتی آفتاب دسترسی داشته باشد. برای کاشت بذرها نیز حفره‌های 2 تا 3 سانتی را در فواصل 45 تا 90 سانتی از هم ایجاد کرده و بعد از ریختن مقداری کمپوست یا کود دامی در هر حفره 2 تا 3 بذر را در آن قرار دهید. روی بذرها را هم با خاک الک زده آماده شده پرکنید.

بذرها قبل از جوانه زنی نیاز به آبیاری مرتب داشته و خاک آن‌ها نباید خشک شود. البته برای آبیاری مراقب باشید تا بذرها جابجا نشوند. بعد از جوانه زنی بذر گوجه فرنگی، می‌توانید هر 3 تا 4 روز یک بار برای آبیاری آن اقدام نمایید.

برای تشخیص زمان برداشت میوه‌های گوجه فرنگی می‌توانید به شکل، رنگ و نرمی بافت آن دقت کنید.

این روش کاشت برای فصل سرما و زمستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خاک مناسب را مانند روش قبل آماده نموده و ظروف مناسب کاشت را نیز تهیه کنید. در ته ظرف‌ها چند سوراخ کوچک ایجاد کرده و روی آن‌ها را مقداری سنگ ریزه بریزید تا شرایط زهکشی خاک فراهم آید.

عمق 2 تا 3 سانتی‌متری خاک گلدان بهترین شرایط رشد این بذر را فراهم خواهد آورد.

برای آبیاری مطابق با روش مستقیم عمل نمایید و برای نگهداری هم می‌توانید روی بذرها را قبل از جوانه زنی با یک پلاستیک شفاف سوراخ دار بپوشانید. تا هم رطوبت خاک حفظ شده و هم هوای کافی به آن برسد.

بوته ای, بوته ای آبدار, بوته ای امین, بوته ای رویال, بوته ای سوپرکوئین, بوته ای کلوز فرانسه

آذرسبزینه, رویش

زرد, قرمز, نارنجی

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

دیدگاه شما *

نام *

ایمیل *

شماره موبایل *

بذر صیفی جات

بذر کدو

بذر صیفی جات

بذر بادمجان

بذر صیفی جات

بذر خیار

بذر صیفی جات

بذر دستنبو

بذر صیفی جات

بذر گوجه زیتونی

بذر صیفی جات

بذر هندوانه

بذر صیفی جات

بذر طالبی

بذر صیفی جات

بذر گوجه غول

بذر صیفی جات

بذر کدو خورشتی

بذر صیفی جات

بذر گوجه تخم مرغی

بذر صیفی جات

بذر خربزه

بذر صیفی جات

بذر گوجه گلابی

بذر صیفی جات

بذر گوجه چری

بذر صیفی جات

بذر بامیه

بذر گوجه فرنگی تایفون F1

گوجه فرنگی تایفون یک رقم گوجه گرد بوده و محصول شرکت سید وی آمریکا می باشد. این رقم در فروشگاه اینترنتی بذر بازار عرضه شده است.

بذر گوجه فرنگی تایفون F1

بذر گوجه فرنگی تایفون تا سال ۲۰۱۹ در بسته بندی قوطی کنسروی توزیع میشد و از آن پس در سال ۲۰۲۰ در بسته بندی پاکت وارد شده و کیفیت آن هیچ فرقی باهم ندارد.

گوجه فرنگی تایفون یک رقم گوجه گرد بوده و محصول شرکت سید وی آمریکا می باشد. این رقم در فروشگاه اینترنتی بذر بازار عرضه شده است.

بذر هیبرید گوجه فرنگی

از دیرباز کشاورزان برای رسیدن به عملکرد بالا به دنبال راه های مختلف بسیاری بوده اند که انتخاب بهترین بذر یکی از مهمترین و دشوارترین این راه ها بوده است. از بدو پیدایش کشاورزی تلاش برای انتخاب بذر مناسب ادامه داشته و امروزه

به کمک استفاده از علوم نوین به بالاترین سطح خود رسیده است.

کشاورزان به خوبی می دانند تمام زحماتی که در طول دوره رشد گیاه متحمل می شوند می تواند با انتخاب بذر نامرغوب به هدر برود از این رو تصمیم گیری در رابطه با انتخاب بهترین بذر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ساده  ترین تعریف از نظر کشاورزان بهترین بذر را می توان بذری تعریف کرد که با شرایط منطقه سازگار و نسبت به شرایط آب و هوایی و تنش های مختلف منطقه متحمل باشد و بتواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

بذر بازار فروشگاه اینترنتی بهترین بذر های موجود در بازار ایران و جهان بوده و با توجه به شرایط هر منطقه بهترین بذر ها را شناسایی کرده و به کشاورزان و گلخانه داران ارایه می دهد.

شرکت های کشاورزی باید بستری را فراهم کنند تا کشاورزان وقتی به دنبال بهترین بذر هستند بتوانند اسم منطقه خود را در کنار آن بذر ببینند  برای مثال ما باید به آن ها بگوییم که بذر خیار گرین استار مناسب منطقه کاشان و نهاوند است یا این که بذر هندوانه یامی برای خوزستان و بهبهان مناسب است.

به طور کلی عوامل تاثیرگذار در انتخاب بهترین بذر توسط کشاورزان شامل :

۳-مقاومت یا  Resistance تحمل یا Tolerance یک بذر به بیماری ها و آفات هم خیلی مهم است. با توجه به این موضوع که اکثر بذرها به صورت وارداتی هستند مبنی بر آن که مقاومت به ویروس و بیماری در آنها با شرایط محیطی آن کشور تولید کننده تعیین و کنترل شده است و این عاملی می شود که یک بذر در منطقه دیگر برای مثال ایران مقاومت نسبی به عوامل خسارت زای محیطی را داشته باشد.

۴- در نهایت کیفیت محصول از اهمیت بسزایی برای کشاورزان برخوردار است، برای مثال قطعا کشاورزان یک هندوانه با عملکرد بالا (پربار) را نمیخواهند که رنگ ضعیف و پوست ضخیم داشته باشد.

۵- بحث بازارپسندی هم باعث می شود کشاورزان بذری را انتخاب کنند که در هنگام برداشت، میوه ای با تناسب ظاهری و شکل مناسب را جهت سودآوری مورد توجه در میدان میوه و تره بار را داشته باشند.

بذر پس از کاشت در زمین متحمل تنش های بسیاری می شود از جمله دماهای بسیار پایین( سرمازدگی)، دمای بالا و در کل تنش های محیطی، همچنین احتمال آلودگی و حمله پاتوژن های بیماری زا مانند قارچ ها، باکتری ها، ویروس ها و آفات بسیاری را پشت سر می گذارد از همین رو در زمان انتخاب بذر و خرید بذر  باید به تمام ویژگی های آن که از سمت تولیدکنندگان مطرح می شود دقت کرد.

تولیدکنندگان بذر جهت رسیدن به بهترین بذر آزمایشات زیادی را انجام می دهند تا بتوانند بذرهایی را شناسایی کنند تا هم از نظر عملکرد کمی و هم کیفی در سطح مطلوبی قرار داشته باشند. برای مثال مقاومت ارقام به بیماری ها به کشاورزان کمک می کند تا خسارت کمتری را از یک بیماری خاص در منطقه متحمل شوند و یا حتی در مواردی وجود یک بیماری مانع کشت یک گونه گیاهی خاص می شود که در صورت تولید بذر مقاوم این امکان فراهم می گردد.

کشاورزان انتخاب بهترین بذر از اهمیت بالایی برخوردار است و به دلیل اینکه انتخاب بذر  نیازمند انجام آزمایشات پیچیده است شرکت های تولید کننده در طی فصل های زراعی مختلف نسبت به انجام تست های مزرعه ای اقدام می کنند و در نهات این ارقام را به کشاورزان مناطق مختلف معرفی می کنند.

یکی از مشکلات اصلی در کشت گوجه فرنگی در اغلب مناطق ایران ویروس پیچیدگی و زردی برگ گوجه فرنگی است. یکی از بهترین راه ها برای فائق آمدن به این مشکل استفاده از ارقامی است که مقاوم به این بیماری ویروسی باشند. رقم گوجه فرنگی تایفون به ویروس پیچیدگی و زردی برگ گوجه فرنگی مقاوم است. این رقم در مقایسه با ارقام رایج بازار ایران دارای قیمت بسیار مناسبی است و کیفیت و عملکرد خوبی نیز دارد.

گوجه فرنگی

هیبرید

فضای باز

آمریکا

سید وی

آمریکا

محسن بنایی – ۱۳۹۹-۰۹-۰۹

دست شما درد نکنه کشت کردم عالی بود

وحدت خواه – ۱۳۹۹-۰۹-۰۹

سلام. خواهش میکنم. ما فقط وظیفه مونو انجام میدیم

غلام عباس کاووسی فر – ۱۳۹۹-۰۹-۰۹

من تو دزفول کشت کردم عالیه

وحدت خواه – ۱۳۹۹-۰۹-۰۹

خیلی ممنون از اعتماد شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما *

نام *

ایمیل *

کلمات کلیدی

بذر گوجه فرنگی , قیمت بذر گوجه فرنگی , بهترین بذر گوجه فرنگی , انواع بذر گوجه فرنگی , بذر گوجه فرنگی زودرس , بذر گوجه فرنگی گلخانه , کشاورزی

بهترین بذر گوجه فرنگی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا