Tamasha

قشنگترین سفره هفت سین • ❤️ ملوپست

قشنگترین سفره هفت سین • ❤️ ملوپست

قشنگترین سفره هفت سین • ❤️ ملوپست

قشنگترین سفره هفت سین

تزیین سفره هفت سین و مدل سفره هفت سین ۹۸ و تزیین سفره هفت سین ۹۸ و سفره هفت سین عروس و سفره هفت سین سنتی و سفره هفت سین نوروز در نمناک.

پهن کردن سفره هفت سین در ایام عید نوروز یکی از آیین های باستانی ما ایرانیان است که شامل سیب، سنجد، سماق، سبزه، سیر، سکه و سمنو است. این سفره نوستالژیک جزو عناصر جدانشدنی عید نوروز است و هر ساله ایرانیان برای چیدمان و تزیین هرچه بهتر آن در تلاش اند.

برای چیدمان و تزیین سفره هفت سین ایده های مختلفی وجود دارد که به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم میشوند یعنی شما باید اول تصمیم بگیرید که میخواهید سفره هفت سین تان به سبک سنتی باشد یا مدرن سپس به چیدمان و تزیین آن بپردازید.

در این بخش از دنیای مد نمناک نمونه هایی از زیباترین مدل های سفره هفت سین در سبک های سنتی و مدرن را برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم که به سلیقه خانم های خوش ذوق ایرانی تزیین شده اند.

هر جشنی آداب و رسوم خودش را دارد که باید جدی گرفته شود و با شوق و ذوق انجامش داد و مهم ترین ، اولین و  زیبا ترین آن رسم زیبای چیدن سفره هفت سین است . این است که ما دست به کار شدیم و از میان صدها مدل هفت سین ، ۴۴ مدل از زیباترین و خاص ترین ایده های تزیین سفره هفت سین را برای شما گرد آوری کرده ایم و اینجا تحت عنوان هفت سین ۱۴۰۰ تقدیم حضور شما میکنیم . با این آرزو که سفره دلتان مثل سفره هفت سین پر از برکت و شادی و امید باشد. آمین.

زیبا ترین و خاص ترین مدل های سفره هفت سین که تا به حال دیده اید.

برای چیدن سفره هفت سین انقدر ایده های بکر و جذاب و متعدد هست که نمیتوان همه آن ها را نام برد یا دسته بندی کرد . به همین خاطر فکر کردم بهترین کار این است که تعدادی از زیباترین مدل های هفت سین را که در فضای مجازی مثل اینستراگرام دیده ام را گلچین کنیم و اینجا برای شما بازنشر کنم. اینطوری با دیدن تصاویر و راهنمایی ها و نکات ریز و درشتی که به شما خواهم گفت میتوایند سفره هفت سین سال ۹۹ را زیباتر و خاص تر از هر سال بچینید .

اما پیش از این که به سراغ این تصاویر و مطالب آموزشی همراه آن برویم لازم است بگویم برای چیدمان یک هفت سین زیبا لازم نیست حتما حتما شبیه عکس های کارت پستالی اینستاگرامی هفت سین بچینید کافی است به ذوق و قریحه خود اعتماد کنیدو با ساده ترین وسایلی که در خانه دارید به علاوه مقداری زیادی سلیقه خاص بانوان ایرانی و البته عشق به مقدار لازم دست به کار شوید و هفت سین امسال را باب میل خودتان بچینید و بعد در کنار خانواده از آن لذت ببرید . با ما همراه باشید.

عکس هفت سین ۱۴۰۰ مدل هفت سین 

یکی از اولین سوال هایی که در چیدمان سفره هفت سین مطرح میشود این است :

سفره هفت سین را کجا پهن کنیم ؟ 

مدل سفره هفت سین 

در گذشته سفره هفت سین مثل همه سفره ها روی زمین پهن میشد ، بعد همه در لحظه سال تحویل کنار آن می نشستند و با قرائت قرآن و آرزو های خوب سال نو را آغاز میکردند بعدها کوچک شدن خانه ها و فرهنگ مبل و میز نهار خوری بساط سفره ها را جمع کرد .

ایده برای سفره هفت سین ۱۴۰۰

اما چند نکته در مورد محل چیدن  سفره هفت سین :

بهتر است سفره هفت سین را جایی پهن کنید که تا آخر تعطیلات دست نخورده باقی بماند.

تزیین هفت سین ۱۴۰۰

در چیدمان سفره های هفت سین همیشه سبزه و تنگ ماهی و آینه و قرآن و تخم مرغ رنگی و … حضور دارد اما اگر میخواهید هفت سین خاص تری داشته باشید سراغ مواردی بروید که سفره هفت سین شما را از دیگرام متمایز میکند. درست مثل عکس پایین که استفاده زیاد از انواع گل های شاخه بریده و گل های آپارتمانی در کنار هفت سین نمایی سرسبز و شاداب به هفت سین داده است.

به طور کلی مهمان کردن چند شاخه گل تازه یا یک گلدان گل سنبل یا اگر فضای کافی دارید چند گلدان گل آپارتمانی در کنار هفت سین ، زیبایی آن را چند برابر میکند. چرا که گل ها و برگ ها و گیاهان نمادی از رویش و طراوت بهاری هستند و به دکوراسیون سفره هفت سین شما زندگی و شادابی میبخشند.

طرح هفت سین ۱۴۰۰

نکته مهم دیگری که در چیدمان هفت سین باید به آن توجه کنید این است که تلاش کنید ، سفره هفت سین را بخشی از دکوراسیون خود کنید .

به این معنی که در انتخاب خود سفره ( حالا چه پارچه های سنتی مثل گلیم و ترمه و سفره قلمکار اصفحان یا هر نوع پارچه دلخواه دیگر ) و هم در انتخاب ظروف و آینه و شمعدان و غیره بهتر است از ترکیب رنگی استفاده کنید که متناسب با رنگ بندی مورد استفاده در دکوراسیون شما باشد . درست مثل عکس پایی که در آن همانگی زیبایی بین رنگ بندی سفره هفت سین  دکوراسیون خانه مشاهده میشود.

دیزاین سفره هفت سین ۱۴۰۰

این عکس هم نمونه دیگری است که نشان میدهد چقدر استفاده از گل ها در زیبا تر کردن و شاداب تر کردن سفره هفت سین موثر هستند . به علاوه ابتکار استفاده از لامپ های ریسه ای که از ترند های این سال ها در خوشگل سازی خانه ها ،بخصوص اتاق خواب و پرده است هم ایده خوب و کاربردی و کم هزینه ای برای خاص تر کردن سفره هفت سین شماست.

تزیین سفره هفت سین  مدل سفره هفت سین 

با دیدن این تصویر به این فکر افتادم که با هم انواع پارچه هایی که میتوانید از آن به عنوان سفره در چیدامان هفت سین از آن استفاده شود صحبت کنیم:

از قدیمی ترین و اصیل ترین انواع پارچه ایرانی هستند که به خاطر سنتی بودن کاملا با هفت سین تناسب دارند به علاوه در انواع رنگ ها و طرح و کیفیت ها و قیمت ها رد بازار وجود دارند که میتوانید به سادگی به ان دسترسی داشته باشید.

پاچره قلمکار هم مثل پارچه های ترمه قدیمی و سنتی و اصیل است و به خاطر این موضوع که کار دست است حس و حال خوبی در خود دارد این سفره ها هم به راحتی از بازار های سنتی یا از طریف فروشگاه های اینترنتی در انواع طرح ها و رنگ ها و سایز ها قابل فرش هستند.

پارچه های ساتن به خاطر شکل براق و زیبایی که دارد خیلی جاها مثل رومیزی ، یا سفره های خاص مثل سفره عقد مورد استفاده قرار میگیرد. برای میز های خاطره میتوانید از لایه ساتن گرد و از روی آن یک رومیزی ترمه یا هر پارچه دلخواه استفاده کنید.

دوخت های سنتی انقدر زیاد و متنوع و زیادند که شمردن آنها کار سختی است اما برای سفره هست سین میتوانید از پارچه های ترمه ملیله دوزی شده ، پارچه های سفید گلدوزی یا سوزن دوزی شده ، شال های پته دوزی شده  همین طور از دوخت های جدیدی مثل شماره دوزی یا روبان دوزی برای تزیین پارچه ای که قرار است سفره هفت سین شما باشد استفاده کنید. همینطور رومیزی های میل بافت یا قلاب بافی شده میتواند از روی یک پارچه مثل ساتن مورد استفاده قرار بگید.

از دیگر پارچه هایی که با جنس خاص خود میتوانند زینت دهنده سفره هفت سین شما باشد میتوان با پارچه های طرح گلیم ، پارچه های پولیش ( مثل عکس پایین ) ، پارچه های چهل تکه و مخمل های قدیمی و پارچه های طرح کاشی سنتی که این روز ها رانر ها و کوسن هایش را در فضای مجازی زیاد میبینیم میتوان استفاده کرد.

سفره هفت سین نمدی 

 همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم بعضی وسایل هستند که سفره هفت سین شما را خص و منحصر به فرد میکنند مثلا همین صندوقچه قدیمی که ممکن است در خانه مادر ها و مادر بزگر های خیلی از ما باشند میتوانند گزینه خاص و آنتیکی برای چیدن هفت سین باشند. همچنین استفاده از ظروف مسی و روحی و بلور قدیمی میتواند جلوه زیبایی به هفت سین شما ببخشد و آن را از دیگران متمایز کند.

جدیدترین سفره هفت سین ۱۴۰۰

چند سالی است که ماه اسفند که میشود مغازه ها پر میشوند از انواع و اقسام ظروف هفت سین جور واجور که با قیمت ها رو رنگ ها و طرح های متعدد . استفاده از این ظرف ها در عین حال که باعث میشود شما هفت سین متفاوت تر و زیباتری داشته باشید در عین حال اصلا تضمین کننده خوشگل تر بودن هفت سین شما نیست . حتی ممکن است بتوان در همان ظرف های ساده و قدیمی خانه هفت سین زیبا تری چید ، خیلی وقت ها زیبایی واقعا فقط در سادگی است. اما به هر حال اگر در خانه ظرف مناسبی برای چیدن هفت سین ندارید میتوانید با ایده گرفتن از عکس های این نوشته ظرف های مناسب با سلیقه خود را برای هفت سین انتخاب و خریداری کنید.

مدل سفره هفت سین  مدلهای هفت سین 

اما در مورد ظرف های مناسب برای سفره هفت سین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

از محبوب ترین ظروف برای هفت سین هستند که هم قیمت مناسبی دارند هم تنوع بالایی و هم به خاطر رنگ بندی سنتی و زیبا برای هفت سین بسیار مناسبند.

ظروفی که این روزها دوباره بعد سال های به خاطر خاصیت آن محبوب شده و میتوان برای چیدمان هفت سین یا استفاده از ظروف قدیمی مسی در کنار آن ( مثل سماور مسی و … ) استفاده کرد.

از دم دستی ترین ظروف که در اغلب خانه ها پیدا میشود و به خاطر بی رنگ بودن به راحتی میتواند با انواع چیدمان و سفره های رنگ مختلف ست شود. در عین سادگی شیک و زیباست.

ظروفی که میتوانید نشانه هایش را خانه های مادر ها و مادر بزرگ ها پیدا کنید که با وجود قدیمی بودن همچنان خاص و زیبا و بخصوص برای سفره هفت سین که یک رسم اصیل و قدیمی است عالی هستند.

این ظرف ها هم با وجودی که هیچ وقت از مد نیافتند ولی این روزها دوباره محبوب و معروف شده و برای چیدمان سفره های سنتی مثل هفت سین تناسب عالی دارد به علاوه انواع آن در اغلب خانه های ایرانی پیدا میشود.

ظروفی که به خاطر این که از طبیعت برآمده اند همخوانی و هماهنگی فوق العاده ای با بهار دارند و در کنار گل ها وگلدان های طبیعی میتواند هفت سینی منحصر به فرد خلق کند.

این بلور های قدیمی رنگی ( اغلب به رنگ آبی و سبز ) در خانه های قدیمی همیشه وجود دارند و برای چیدمان یک سفره هفت سین سنتی و خاص ایده دلپذیری محسوب میشود.

مدل هفت سین سال 

در ادامه نظر شما عزیزان و همراهان دلبرانه را به مدل هایی از زیباترین و خاص ترین مدل های سفره هفت سین مناسب سال جدید یعنی ۱۳۹۹ جلب میکنم. امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیرد. خوشحال میشوم نظرات شما در مورد این مطلب بدانم .

مدل هفت سین سنتی 

مدل چیدمان هفت سین ۱۴۰۰ مدلهای سفره هفت سین 

مدل چیدن سفره هفت سین برای سال ۱۴۰۰ مدل جدید سفره هفت سین 

عکس سفره هفت سین  عکس هفت سین سال ۱۴۰۰

عکس های مدل هفت سین سال ۱۴۰۰ عکس سفره هفت سین سال ۱۴۰۰

ایده برای سفره هفت سین  ایده سفره هفت سین 

ایده هفت سین سال ۱۴۰۰ ایده تزیین سفره هفت سین 

ایده دیزاین سفره هفت سین ۱۴۰۰ ایده برای هفت سین 

هفت سین جدید ، هفت سین سفالی ، هفت سین ایرانی

هفت سین نوروز هفت سین i s ag am سفره هفت سین i s ag am

تزیین سفره هفت سین  ۱۴۰۰ چیدمان سفره هفت سین اینستاگرام  عکس سفره هفت سین اینستا 

سفره هفت سین سنتی ، سفره هفت سین مدرن ، سفره هفت سین عروس

مدل سفره هفت سین چیدمان سفره هفت سین امسال تزیین سفره هفت سین سادل جدید 

جدیدترین سفره هفت سین  زیاترین سفره هفت سین خاص ترین مدل های سفره هفت سین

مدل هفت سین  مدل هفت سین ۱۴۰۰

مدل هفت سین با جام مدل هفت سین با ساتن  مدل سفره هفت سین با ترمه 

مدل سفره هفت سین با ظرف سفالی مدل هفت سین با ظرف مسی  مدل هفت سین با ظرف قدیمی

مدل هفت سین روی اپن مدل هفت سین روی میز خاطره  مدل هفت سین روی میز کنسول

عکس هفت سین جدید عکس هفت سین فانتزی عکس هفت سین عید

عکس هفت سین برای پروفایل عکس هفت سین زیبا عکس هفت سین لاکچری

عکس پروفایل سفره هفت سین  عکس های سفره هفت سین امسال عکسهای هفت سین شیک 

تصاویر هفت سین اینستاگرامی  عکس سفره هفت سین جالب  عکس سفره هفت سین خاص 

 ایده هفت سین با نمد ایده هفت سین جدید

ایده برای هفت سین با ظرف سفالی  ایده های هفت سین با ظرف بلور

هفت سین لاکچری عروس سفره هفت سین لاکچری هفت سین های لاکچری

مدل سفره هفت سین لاکچری عکس هفت سین لاکچری مدل هفت سین لاکچری

چیدمان هفت سین جدید چیدمان هفت سین سنتی چیدمان هفت سین اینستاگرام

بیشتر بخوانید : 

مدل سفره هفت سین | ۴۰ مدل برای چیدن هفت سین زیبا سال 

هفت سین سنتی | ۲۰ مدل سفره هفت سین سنتی زیبا با سفال و ترمه

ظرف هفت سین | ۳۵ مدل ظرف دست ساز سنتی زیبا برای هفت سین 

تزیین سفره هفت سین | ۳۳ مدل هفت سین زیبا برای عید نوروز

هفت سین با ویترای | ۱۲ مدل تزیین ظرف هفت سین با ویترای آموزش

هفت سین جدید | آموزش چیدن سفره هفت سین با جام و ساتن

مدل سفره هفت سین نوروز | ۲۲ مدل تزیین سفره هفت سین نوروز 

هفت سین | عکس هایی از مدل سفره هفت سین عید نوروز 

سفره هفت سین | عکس مدل های تزیین سفره هفت سین هنرمندانه

نظرات بسته شده اند

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر  برای تبریک عید غدیر,سادات عزیز اقدام به دادن عیدی می کنند که برخی از آن ها ذوق خاصی به خرج داده و عیدی خود را تزیین هم می کنند    عمری است که دم به دم علی می گویم در حال نشاط و غم، علی می گویم یک عمر علی گفتم و ان شاالله تا آخر عمر هم، علی می گویم عید غدیر خم بر شما

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

برای تبریک عید غدیر,سادات عزیز اقدام به دادن عیدی می کنند که برخی از آن ها ذوق خاصی به خرج داده و عیدی خود را تزیین هم می کنند. 

عمری است که دم به دم علی می گویمدر حال نشاط و غم، علی می گویمیک عمر علی گفتم و ان شااللهتا آخر عمر هم، علی می گویمعید غدیر خم بر شما مبارک

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین پول

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین اسکناس و سکه عیدی

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیینات شیک سکه عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین اسکناس عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین پول

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین اسکناس عیدی

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

تزیین سکه و پول برای عیدی عید غدیر

سکه عید غدیر

ایده هایی برای تزیین سکه عیدی ، سفره عقد و هفت سین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا