Tamasha

درمان ام اس با طب سنتی

درمان آلزایمر و بیماری های مغز و اعصاب با طب سوزنی

با افزایش سن جمعیت جهان، بروز بیماری‌های عصبی در حال افزایش است. این بیماری تهدید بیشتری برای سلامت انسان در جهان است و بار اقتصادی زیادی را برای بیما

درمان آلزایمر و بیماری های مغز و اعصاب با طب سوزنی

با افزایش سن جمعیت جهان، بروز بیماری‌های عصبی در حال افزایش است. این بیماری تهدید بیشتری برای سلامت انسان در جهان است و بار اقتصادی زیادی را برای بیماران، خانواده‌ها و جوامع اجتماعی افزایش می‌دهد. بیماری مغز و اعصاب اختلالات سیستم عصبی است. بیماری‌های عصبی می‌توانند به دلیل ناهنجاری در ساختار عصب، بیوشیمی مغز، نخاع یا سایر اعصاب، یک سری علائم را بروز دهند. بیشتر آنها با تخریب عصبی پیشرونده مرتبط هستند و هرچه سن بالاتر می‌رود احتمال وقوع آن‌ها افزایش می‌یابد. از جمله بیماری‌های عصبی می‌توان آلزایمر، بیماری پارکینسون، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، زوال عقل را نام برد. در این مقاله به معرفی بیماری‌های عصبی و تاثیر طب سوزنی در درمان این بیماری‌ها را خواهیم دید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

طب سوزنی صدها سال است که به عنوان درمان در چین، کره، ژاپن و سایر کشورهای آسیای شرقی مورد استفاده قرار گرفته است.طب سوزنی، به عنوان یک روش درمانی، دارای اثر بالینی قابل توجهی در درمان بیماری‌های عصبی به شمار می‌آید. اثر درمانی معالجه طب سوزنی قرار دادن سوزن در نقاط مخصوص روی سطح بدن است. تحریک اعصاب محیطی توسط طب سوزنی می‌تواند انواع بیماری‌های عصبی را بهبود و ترمیم کند.

طب سوزنی می‌تواند برخی از بیماری‌های اعصاب که مربوط به سیستم اعصاب و مغز هستند را درمان کرده و یا بهبود بخشد. با توجه به مکانیزم درمانی در طب سوزنی، به طور یقین می‌توان گفت که طب سوزنی می تواند باعث ترمیم اعصاب آسیب دیده شود. در ادامه چند مورد از بیماری‌های عصبی که طب سوزنی در درمان آن‌ها موثر واقع می‌شود را به شما معرفی می‌کنیم.

یکی از مشکلات عصبی اختلال عملکرد بدن است که به دنبال سکته‌های مغزی و خونریزی‌های مغزی پیش می‌آید. اگر بیماری که دچار سکته‌ی مغزی شده باشد، در زمان مناسب (کمتر از 1 ماه بعد از سکته) به طب سوزنی ارجاع داده شود؛ طب سوزنی می‌تواند به خوبی درمان بیمار را انجام دهد. برای مثال بیماری که بعد از سکته‌ی مغزی و اختلال در عملکرد ارگان‌های بدن بر روی ویلچر به مطب دکتر سید جعفر محقق مراجعه کرده بودند، روند بهبودی بسیار خوب پیش رفته و در جلسه‌ی آخر درمان، خوشبختانه بر روی پاهای خود مطب را ترک کردند .

همانطور که گفته شد بهتر است بیمار از زمان وقوع سکته مغزی تا یک ماه بعد به طب سوزنی برای درمان مراجعه نماید. هرچه این زمان طولانی‌تر شود درصد بهبودی با طب سوزنی کمتر می‌شود. مثلا در بیماری که بین 1 تا 6 ماه از سکته مغزی او گذشته باشد، طب سوزنی 50 درصد درمان کننده خواهد بود. اما برای مدت 6 ماه تا 2 سال بعد از سکته کمتر از این مقدار خواهد بود. در بیمارانی که 2 سال از بیماری آن‌ها گذشته باشد بعد از تشخیص پزشک بنا به ریسک و مابقی مسائل طب سوزنی انجام خواهد شد. اما اینکه طب سوزنی به بهبود این نوع بیماران کمک خواهد کرد یا نه مشخص نیست .در بیمارانی که دچار خونریزی مغزی شده‌اند نیز زمان مناسب برای انجام طب سوزنی تا یک ماه بعد از بیماری است. هر چه این زمان طولانی‌تر شود احتمال بهبودی با طب سوزنی کمتر خواهد شد .

در بحث اعصاب محیطی نیز طب سوزنی تاثیر بسزایی دارد. به عنوان مثال در بیماری فلج عصب صورت (فلج بل یا بلز پالسی)، عصب فاسیال به دنبال ویروس مامپس یا علتی دیگر فلج شده و باعث کج شدن صورت بیمار می‌شود. در بیمارانی که در 2 تا 3 هفته‌ی اول مبتلا شدن به این بیماری برای درمان به طب سوزنی مراجعه کرده‌اند، درمان به طور معجزه آسایی عمل کرده و بهبودی بیمار بسیار بالا بوده است. اما در بیمارانی که بیش از یک ماه از بیماری فلج عصب صورت در آن‌ها گذشته باشد درصد این بهبودی بسیار کمتر خواهد. اما باز هم طب سوزنی روش درمانی بسیار خوبی برای این نوع بیماری خواهد بود.

در حال حاضر آلزایمر مهم‌ترین علت ابتلا به زوال عقل است. آلزایمر عمدتاً با اختلالات پیشرونده حافظه، آفازی، آگنوزیا، آپراکسی و تحلیل رفتن شخصیت مشخص می‌شود. مهم‌ترین عامل مبتلا به این بیماری پیری است. در حال حاضر هیچ دارویی وجود ندارد که بتواند از پیشرفت آلزایمر جلوگیری کرده یا آن را معکوس کند. داروهای مورد تایید سازمان بهداشت جهانی برای درمان آلزایمر فقط می‌توانند از پیشرفت بیماری جلوگیری کنند و عوارض جانبی زیادی دارند.

طب سوزنی به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمان آزایمر، به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. شواهد بالینی نشان داده است که طب سوزنی می‌تواند به طور قابل توجهی عملکرد زبان و حرکت را بهبود بخشد و همچنین اختلالات عاطفی و شناختی بیماران را بهبود ببخشد.

نوع دیگری از بیماری‌های اعصاب محیطی ،که به درمان با طب سوزنی فوق العاده جواب داده است سندرم تونل کارپ (تونل مچ دستی، کانال کارپ یا CTS) است. در این بیماری به دنبال سفت شدن عضلات مچ دست و تحت فشار قرار گرفتن اعصاب مچ دست، بیمار دچار ضعف عضلات تنار و عضلات هیپوتنار شده و نمی‌تواند اشیا را محکم در دست خود نگاه دارد. همچنین کم شدن قدرت دست، به خواب رفتن‌های مداوم، گزگز و درد از علائم دیگر سندرم کارپ است. درمان این سندرم در طب کلاسیک تزریق کورتون است. به صورتی که تحقیقات نشان داده که طب سوزنی با تزریق کورتون برای این نوع بیماران نتیجه‌ی یکسانی داشته و بالای 90 درصد بهبودی کامل در بیمار را در پی خواهد داشت .

یکی دیگر از موارد و مشکلات عصبی سردردهای شدید و میگرنی است. قبلا در مقاله‌ی درمان سردرد با طب سوزنی در این باره توضیح داده‌ایم که در صورت نیاز می‌توانید مطالعه کنید.

درمان بیمارای ام اس با طب سوزنی متغیر بوده و به شدت بیماری بستگی دارد. اما در حالت کلی طب سوزنی به طور کامل نمی‌تواند پلاک‌های ایجاد شده توسط ام اس در بیمار را از بین ببرد .

پارکینسون شایع‌ترین اختلال حرکتی در جهان است که با شروع پنهان پیشرفت می‌کند و ناتوانی به مرور مشخص می‌شود. علت اصلی این بیماری تخریب نورون‌های دوپامینرژیک در قسمت فشرده ماده سیاه و کاهش بیوسنتز دوپامین در سلول‌های عصبی باقیمانده است. بیماری پارکینسون ممکن است به عوامل محیطی، ناهنجاری‌های ایمنی، اختلال عملکرد میتوکندری و استرس اکسیداتیو مربوط باشد. درمان‌های غیر دارویی مانند طب سنتی می‌توانند علائم این بیماری را تا حدودی بهبود بخشند و کیفیت زندگی را تقویت کنند.

حدود 40٪ بیماران حداقل از یک روش درمانی جایگزین استفاده می کنند. طب سوزنی یکی از سه روش محبوب سازمان بهداشت جهانی برای بیماران پارکینسون است. طب سوزنی به خوبی توانسته بیماری پارکینسون یا همان لرزش در وضعیت استراحت را به خوبی درمان کند. البته با توجه به سن بیمار درصد بهبودی متفاوت خواهد بود. مثلا در بیماران بالای 70 سال طب سوزنی اثرگذاری کمتری داشته و روند درمان نیز کند‌تر خواهد بود .

با توجه به مکانیزم درمانی در طب سوزنی، به طور یقین می‌توان گفت که طب سوزنی باعث ترمیم اعصاب آسیب دیده می‌شود. همان‌طور که دیدید طب سوزنی به خوبی در درمان بیماری‌هایی مانند میگرن، آلزایمر، سندرم تونل کارپ، پارکینسون، فلج عصب صورت و سکته مغزی کمک می‌کند.  طب سوزنی همچنین درآرامش اعصاب و درمان افسردگی نیز تاثیرگذار است. طب سوزنی با کاهش و جلوگیری از روند پیشرفت این بیماری‌ها بسیار موثر است. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به مطب دکتر محقق یا سایت سوزنیران مراجعه کنید و سوالات خود را با ما درمیان بگذارید.

سلام روزتون بخیرمن سعید 30 ساله از شیراز هستم. 5ساله که پارکینسون دارم. علائمش هم لرزش شدید دست و پای چپ و عدم تعادل هست. در روز 10 تا قرص لوودپای سی فورت 250 مصرف میکنم. میخواستم بدونم بیماریم با طب سوزنی قابل درمان هست یانه؟ چند جلسه نیاز هست که درمان بشم؟

با سلام خدمت شما. باتوجه به دارو و دوزی که مصرف میکنید، بیماری شما بطور 100 درصد با طب سوزنی درمان نخواهد شد. اما با انجام طب سوزنی 50 تا 60 درصد جوابدهی خواهید داشت که بسیار کمک کننده خواهد بود. علاوه بر آن، میزان مصرف داروی شما نیز کمتر خواهد شد. میتونید پس از تعطیلات با شماره های مطب در تماس باشید تا ما پزشکان طب سوزنی مورد تایید در شیراز را به شما معرفی کنیم و هرچه سریعتر تحت درمان قرار بگیرید. تعداد جلسات درمانی شما را نیز پزشک معالج تشخیص خواهد داد.

سلام من35 سالمه 4ساله به بیماری فردریش یا همان عدم تعادل در راه رفتن دچار شدم. مشهد هستم.با طب سوزنی چنددرصد ممکنه درمان بشم؟ ممنون

سلام.طب سوزنی در درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها کاربرد دارد. برای بررسی دقیق شرایطتان با مطب و دکتر محقق تماس بگیرید.با آرزوی سلامتی برای شما‌.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

آدرس و لوکیشن در این صفحه وجود داره https://irsoozan.ir/cont…

سلام ادرستون کجاست؟…

سلام من ۱۸سالمه و از مچ دست عکس گرفتم و گفتن که صفحات رشد بس…

با سلام، بله طب سوزنی میتونه تاثیر گذار باشه . برای اطلاعات…

درمان ام اس با طب سنتی

درمان ام اس با طب سنتی را با 4 روش برای شما آموزش داده ایم. ام اس یک بیماری التهابی است که به معرفی علائم آن پرداخته ایم.

درمان ام اس با طب سنتی

آیا درمان ام اس با طب سنتی نتیجه بخش خواهد بود؟ این یکی از سؤالاتی است که بیشتر مبتلایان به بیماری ام اس، هنگامی که متوجه می‌شوند درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد، از متخصصان طب سنتی می‌پرسند. بیماری ام اس یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که بر اثر تغذیه نادرست و یا مشکلات وراثتی پیش می‌آید. بسیاری از درمان‌های پزشکی نوین پاسخی قطعی برای این بیماری چاره ساز نبودند. در این زمان است که توجه افراد به طب سنتی جلب می‌شود چرا که بسیاری از بیماری‌های لاعلاج به دست طب سنتی درمان شده‌اند. درمان ام اس با طب سنتی موضوعی است که قصد داریم به طور مفصل در این مقاله بپردازیم و به عزیزان همراه کمک کنیم تا به جلوگیری و مقابله با این بیماری اقدام کنند.

ام اس چیست؟ درمان ام اس با طب سنتی امکان‌پذیر است؟ ام اس یک بیماری التهابی است که در آن، غلاف‌های میلین مرتبط با سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بیند. این آسیب دیدگی باعث کاهش توانایی نورون‌ها در بخش‌های مختلف سیستم عصبی می‌شود و در اثر این اختلال، مشکلات جسمی پیش خواهد آمد. این بیماری به ظاهر ساده، در طول زمان و به آرامی اتفاق می‌افتد و ناگهان عود می‌کند.

اگرچه علت دقیق ام اس مشخص نیست، اما درمان آن ضروری است؛ زیرا، در صورت شدید شدن بیماری، فرد با مشکلات حرکتی و اختلال سیستم عصبی مواجه می‌شود. یکی از  مشکلات بیماری ام اس، نداشتن علائم اولیه است. برخی از علائم این بیماری با علائم بیماری‌های دیگر مشترک است. بنابراین، نمی‌توان با جرات گفت که در صورت بروز این مجموعه از علائم، فرد مبتلا به ام اس شده است.

پزشکی نوین برای درمان ام اس درمان مشخصی در نظر نمی‌گیرد. اما این بیماری در طب سنتی دارای تعریف ساده‌تری است و چند راهکار برای درمان آن معرفی شده است. به طور معمول، افراد در سنین 20 تا 50 سالگی مبتلا به ام اس می‌شوند و شانس زنان حدود 3 برابر مردان است.

فرد مبتلا به ام اس دچار تمامی علائم عصب شناختی می‌شود که رایج‌ترین و مهم‌ترین آن، مشکلات عصبی خودگردان، دیداری، حسی و حرکتی است. این علائم از طریق محل‌های زخم در سیستم عصبی قابل بررسی است که شامل موارد زیر می‌شود.

علائم ام اس چیست

شاید برایتان جالب باشد که این بیماری در کشورهای که به میزان زیاد از فلفل و گرمی استفاده می‌کنند، کمتر به چشم می‌خورد؛ زیرا، ام اس یک بیماری سردی و پیشرونده است.

از سوی دیگر، افرادی که دارای زمینه بلغمی و صفراوی هستند، بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری ام اس هستند. هنگامی که سرده رسوب می‌کند و به سودا تبدیل می‌شود، یک ماده بلوری به اسم پلاک ایجاد می‌شود.

این ماده مانند آب یخ زده است. برای مثال، اگر اعصاب چشم درگیر شود، فرد با اختلالات چشمی مواجه می‌شود و در صورتی که اعصاب حرکتی درگیر شود، فرد در حرکت دچار مشکل می‌شود و لازم است این پلاک ذوب شود.

متخصصان طب مکمل توصیه می‌کنند که برای درمان ام اس با طب سنتی، صبح‌ها از ارده و شیره خرما استفاده کنید. همچنین، مصرف 5 الی 7 عدد خرما در روز به همراه یک رژیم غذایی حاوی عسل و زنجبیل می‌تواند باعث کنترل ام اس شود.

برای درمان ام اس با طب سنتی، می‌توان از روش‌های زیر استفاده کرد:

درمان ام اس با طب سنتی

از آن جهت که ام اس یک بیماری خودایمنی است، سیستم ایمنی به اشتباه سیستم عصبی را بیگانه می‌داند و به آن حمله می‌کند. در نتیجه با داشتن یک رژیم غذایی صحیح، می‌توان تا حدی بیماری را کنترل کرد. شاید برایتان سوال باشد که نقش رژیم غذایی و تغذیه در درمان ام اس در طب سنتی چیست؟

برای پاسخ به این سوال لازم است که بدانید کمبود ویتامین یکی از دلایل ابتلا به ام اس است. همچنین، باکتری‌های روده نقش پررنگی در ایجاد اختلال خود ایمنی دارند.

همانطور که می‌دانید، برخی از مواد غذایی می‌توانند سیستم ایمنی را تقویت و سیستم عصبی را پشتیبانی کنند. بنابراین، داشتن یک رژیم غذایی سالم می‌تواند وضعیت عموم بدن را ارتقا دهد. در زیر چند مواد غذایی که تاثیر بسزایی در عملکرد سیستم ایمنی و اعصاب بیماران مبتلا به ام اس دارند را جمع آوری کرده‌ایم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید:

سلامت روده‌ها مانع از ابتلا به برخی از بیماری‌ها می‌شود. طبق تحقیقات انجام شده، فلور روده یک سیستم مجموعه پیچیده از میکروارگانیسم‌هایی است که در روده زندگی می‌کنند. میکروارگانیسم‌ها در انسان، اغلب از باکتری‌ها تشکیل شده است که وظیفه تجزیه مواد غذایی و مغذی را بر عهده دارند. رژیم غذایی حاوی فیبر باعث ادامه حیات و رشد این باکتری‌ها می‌شود.

در صورت فقدان فلور روده، احتمال ابتلا به بیماری‌ها از جمله ام اس افرایش می‌یابد. در نتیجه، برای درمان ام اس با طب سنتی، لازم است که بیمار از یک رژیم غذایی سالم پیروی کند.

پروبیوتیک‌ها، غذایی هستند که باعث افزایش سطح باکتری‌های مفید می‌شوند و سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند. مواد غذایی حاوی پروبیوتیک شامل موارد زیر می‌شود:

همچنین برای داشتن یک رژیم غذایی حاوی فیبر لازم است از موارد زیر استفاده نمایید:

یکی از ویتامین‌های مهم جهت تقویت سیستم ایمنی، ویتامین دی است. اگر در فکر درمان ام اس با طب سنتی هستید، از خواص این ویتامین غافل نشوید. طبق آمار و تحقیقات انجام شده، افرادی که از ویتامین دی بیشتری استفاده می‌کنند، کمتر دچار اختلالات عصبی، سکته مغزی و بیماری‌های مانند ام اس می‌شوند.

از سوی دیگر، ویتامین دی باعث افزایش سلامت استخوان‌ها می‌شود. البته، بیشتر ویتامین دی با در معرض آفتاب قرار گرفتن بدست می‌آید، اما با داشتن رژیم غذایی حاوی مواد زیر، می‌توان ویتامین مورد نیاز بدن را تامین کرد. این مواد غذایی به شرح زیر است:

بیوتین، دسته‌ای از ویتامین B است که در مواد غذایی زیر به وفور یافت می‌شود:

با مصرف روزانه 100 الی 600 میلی‌گرم بیوتین، احتمال ابتلا به ام اس را کاهش دهید.

با مصرف غذاهای سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع، دردهای ناشی از ام اس کاهش می‌یابد. اسیدهای چرب غیر اشباع می‌توانند التهاب ناشی از ام اس را کاهش دهند و باعث بهبود عملکرد قلب شوند.

ماهی چرب مانند سالمون یکی از بهترین منابع تامین اسیدهای چرب غیر اشباع است.

یکی دیگر از مواد غذایی مهم برای درمان ام اس با طب سنتی، آنتی‌اکسیدان ‌ها هستند. به همین دلیل، توصیه ما مصرف سبزیجات‌ها است؛ زیرا، سبزیجات حاوی موادی به نام پلی‌فنول است که باعث کاهش التهاب سلولهای بدن می‌شود.

یکی دیگر از روش‌های درمان ام اس با طب سنتی، انجام بادکش گرم در ناحیه کمر است. بادکش درمانی دارای قدمت هزارساله است و از فواید زیادی برخوردار می‌باشد که در این مقاله به معرفی چکیده‌ای از آن پرداخته‌ایم. هم چنین در مقاله «بادکش درمانی» به طور کامل در این باره توضیح داده ایم.

ابتدا لازم است که وسایل زیر را تهیه نمایید:

بادکش درمانی برای ام اس

ایتدا با استفاده از پنس یا قیچی، پنبه را به الکل صنعتی آغشته کنید. سپس، مقدار اضافی الکل را فشردن پنبه به دیواره لیوان از آن خارج نمایید. با استفاده از فندک، پنبه را آتش زده و درون لیوان نگهدارید.

به محض خارج کردن پنبه و آتش از لیوان، با سرعت لیوان را بر روی موضع قرار دهید. برای اطمینان از درستی کار، پوست باید 1 الی 3 سانتی‌متر درون لیوان بالا بیاید. بعد از گذشت 5الی 10 دقیقه، مقداری فشار به گوشت کنار لیوان وارد کنید و آن را از سطح پوست جدا نمایید.

نکته:

یکی دیگر از ترفندهای ، روغن مالی سر و ماساژ آن است. برای اینکار، ابتدا مواد زیر را تهیه نمایید:

درمان ام اس با طب سنتی با ماساژ سر با روغن

تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب کنید. سپس، یک شب در میان، سر و موها را با با آن ماساژ دهید. یکی از علل ابتلا به ام اس، استرس است. علت دیگر آن، سردی بیش از حد بدن و مغز است. با ماساژ سر، استرس کاهش می‌یابد و مغز تا حدی گرم می‌شود. این روش مناسب برای افرادی است که کبدشان قادر به تحمل گرمی نیست و به محض مصرف غذاهای گرم دچار خارش یا جوش می‌شوند. برای شناخت روغن مناسب ماساژ مقاله «بهترین روغن برای ماساژ» را مطالعه کنید.

حجامت چیست؟ حجامت یک روش خونگیری است که بسیار برای درمان ام اس با طب سنتی کاربرد دارد. برای درمان ام اس، می‌توان از حجامت گرم استفاده کرد.

در این مرحله از درمان، با استفاده از بادکش درمانی، انسداد عروق رفع خواهد شد و سموم بدن دفع می‌شود. بادکش گرم و خشک مانع از پراکنده شدن سم در سراسر بدن می‌شود. از سوی دیگر، باعث افزایش اکسیژن رسانی به بافت‌ها می‌شود.

نوع دیگری از حجامت برای ام اس وجود دارد با عنوان حجامت تر یا عام که در آن خراش‌های سطحی و پراکنده بر روی پوست ایجاد می‌شود. سپس، با انجام بادکش درمانی به میزان 3 الی 5 مرحله در موضع، مکشی ایجاد می‌شود و خون کثیف گرفته می‌شود. با این روش، حدود 50 الی 100 سی‌سی خون از بدن دفع می‌شود. این روش درمان ام اس طب سنتی بسیار پرطرفدار است.

طب سنتی، افق جدیدی از راه‌های درمان برای بیماری‌هایی که اختلالات عصبی را به همراه داشتند، نمایان کرد. طب سنتی، بیان می‌کند که مصرف برخی گیاهان دارویی، می‌تواند تاثیرات مثبتی بر روی روند درمانی بیماری‌های عصبی، همانند MS، پارکینسون و … داشته باشد.

گیاهان دارویی مفید برای درمان ام اس با طب سنتی

کاری که این گیاهان انجام می‌دهند، در اصل، کاهش سرعت تخریب بافت ملین و تقویت سازی این بافت سلولی در بدن است. همچنین این گیاهان، می‌تواند درمانی برای مشکلات بیماری ام اس از قبیل بی خوابی، افسردگی، گرفتگی عضلات و عدم عملکرد صحیح سیستم مثانه، کارساز باشد. در ادامه به برخی از گیاهانی که برای درمان ام اس با طب سنتی کاربرد دارند، اشاره می‌کنیم.

طبق تحقیقات صورت گرفته، این گیاه، خواص ضد التهابی داشته و به نوعی فعال کننده پلاکت خون می‌باشد. به همین دلیل، گزینه‌ای مناسب برای کنترل بیماری ام اس است. این گیاه بومی کشور‌های شرق آسیایی مثل کره می‌باشد که در سایر نقاط جهان هم می‌توان آن را پیدا کرد.

این گیاه طبع گرمی داشته و خاصیب ضد التهابی قوی دارد. همین قابلیت می‌تواند در کنترل ام اس موثر باشد و عوارض آن را کنترل کند. این گیاه بیشتر در هند رشد می‌کند اما دسترسی به آن در ایران هم کار سختی نیست و به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید.

این گیاه که به عنوان ادویه نیز در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد، به کرات در کشور یافت می‌شود. کوکومین موجود در این گیاه، خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهابی دارد که از همین رو، گزینه‌ای مناسب برای درمان ام اس در طب سنتی به شمار می‌رود.

از دیگر گیاهانی که می‌توان ادعا کرد که در درمان ام اس در طب سنتی نقش دارند، می‌توان به سنبل الطیب، گل راعی، سیاه دانه، زعفران، شاهدانه، جیسینگ، انگور و … اشاره کرد. برای شناخت بیشتر سیاه دانه مقاله «خواص سیاه دانه» را مطالعه کنید.

با گذشت زمان و پیشرفت بیماری در بدن، درمان سخت‌تر خواهد شد و دیگر بدن به درمان ام اس با طب سنتی جواب مثبت نخواهد داد. توجه داشته باشید که درمان قطعی ام اس با طب سنتی ثابت نشده است و موارد ذکر شده برای بهبود آن تاثیر دارد. بهتر است با داشتن رژیم غذایی سالم و متنوع و دوری از استرس و اضطراب از بروز بیماری جلوگیری نمایید.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

علائم، عوارض، تشخیص پارکینسون و روش های درمان با طب سنتی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا