مجله

رتبه بندی سری کال آف دیوتی (Call of Duty)

تاریخچه سری بازی های کالاف دیوتی (Call of Duty)

بی شک سری بازی های کالاف دیوتی (Call Of Duty) محبوب و پرطرفدار است. در این مقاله مروری بر نسخه‌های منتشر شده از Call Of Duty داریم.

تاریخچه سری بازی های کالاف دیوتی (Call of Duty)

بی شک سری بازی های کالاف دیوتی (Call Of Duty) آن قدر پرطرفدار است که گیمرها هر سال مشتاقانه منتظر انتشار نسخه جدید هستند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که مروری بر تمامی نسخه‌های منتشر شده از Call Of Duty داشته باشیم.

همانند عملکرد منظم یک ساعت، سری محبوب Call Of Duty (ندای وظیفه) هم به عناوین اول شخص شوتر ثابتی تبدیل شده است که به مدت یک دهه، هر سال یک نسخه از آن منتشر می‌شود و هر بار، بحث و اظهار نظراتی بین گیمرها شکل می‌گیرد که کدام عناوین در این سری موفق شدند که براثر مرور زمان، ارزش خود را حفظ کنند. ضمن معرفی 10 بازی Call of Duty برتر، در این مقاله قصد داریم تا تمامی نسخه‌های منتشر شده از این بازی از ابتدا تا کنون را نیز معرفی کنیم.

در ویدیوی زیر «10 تا از بهترین بازی های Call of Duty» را تماشا کنید: 

در ادامه می‌خوانید: 

در این قسمت به معرفی 10 مورد از بازی های کالاف دیوتی برتر می‌پردازیم.

لیست بازی های call of duty

در حالی که Call Of Duty: WW2 (ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم)، تجربه شگفت‌انگیز، سریع و سرگرم‌کننده از دوران جنگ جهانی دوم را به ما ارائه داد، اما در خلق محیط و فضای جنگی، آن طوری که انتظار داشتیم عمیق و جذاب نبود. البته استفاده از حالت چندنفره با مادهای War و Prop Hunt و حالت زامبی که به ریشه‌های وحشت گذشته خود بازگشته بود، جنگ جهانی دوم را به یک عنوان قوی و شگفت‌انگیز برای گیمر تبدیل می‌کرد، هرچند کم و کاستی در بخش‌هایی از این بازی احساس می‌شد. در این قسمت می‌توانید مروری بر 10 بازی برتر مربوط به جنگ جهانی دوم داشته باشید.

سری بازی های call of duty برای کامپیوتر

بازی Advanced Warfare (ندای وظیفه: جنگاوری پیشرفته)، سری ندای وظیفه را به یک آینده تقریباً نه چندان دور با یک داستان سینمایی و بلاک باستری می‌برد که بر روی شرکت‌های فناوری پیشرفته نظامی تمرکز داشت که سربازان را ازنظر تجهیزاتی مثل Exo Suits ارتقا می‌داد. گرچه وجود این المان‌های پیشرفته در لباس‌ها، توانست تغییر چشم‌گیری در بخش داستانی بازی ایجاد کند، اما المان‌های Exo به‌طور شگفت‌انگیزی فرمول بخش چندنفره بازی را هم تغییر داد. این تغییر و تحول شدید در این نسخه، با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد، به‌گونه‌ای که المان‌های پیشرفته در لباس‌های شخصیت‌های بازی در نسخه‌های بعدی این سری به طور کامل حذف شدند.

سری بازی های call of duty به ترتیب

شاید می‌توان گفت که Call of Duty: Black Ops 3 (ندای وظیفه: عملیات سیاه 3)، ترسی برای انجام ریسک در گیم پلی نسبت به سایر نسخه‌ها نداشت. در بخش چندنفره، شرکت Treyarch (تری آرک) به بازیکن امکان دویدن بر روی دیوار و دسترسی به کلاس‌های مخصوص را داد که به نظر می‌رسید گام‌های منطقی برای آینده سری ندای وظیفه برداشته است. برخلاف تغییرات نسبتاً جدید در بخش گیم پلی، وجود درجات مختلف از کلاس‌های تخصصی، این امکان را به بازیکن می‌داد که هرگونه که می‌خواهد بازی را انجام دهد.

گرچه حالت زامبی در این نسخه به همان اندازه مضحک و دشوار است، اما Black Ops 3 به‌عنوان یک بازی مشارکتی خوب عمل کرده و این فرصت را به وجود می‌آورد که شما با دوستانتان، تجربه فراموش‌نشدنی را در بخش داستانی زامبی با هم داشته باشید که طبق فرمول پایه‌گذاری شده، پس از گذشت هر مرحله، با انبوه زیادی از زامبی‌ها روبرو می‌شوید.

سری بازی های call of duty

بازی Modern Warfare 3 (ندای وظیفه: جنگاوری نوین 3)، این سری را دوباره در همان مسیر آشنای گذشته قرار می‌دهد. بخش کمپین، همان دنباله‌ی Modern Warfare 2 را روایت می‌کند و در بخش چندنفره نیز انتظار طرفداران را برآورده کرد. گرچه عناصر جدیدی مانند پیشرفت سلاح، مهارت‌ها و برخی دیگر از افزونه‌های بخش چندنفره در این نسخه معرفی می‌شوند، اما در جنگ نوین 3، تغییر آن‌چنانی‌ای احساس نمی‌شود. البته این بدین معنا نیست که ادامه دادن این فرمول در این سری پرطرفدار، لزوماً بد باشد؛ اما با توجه به پیشرفت چشمگیر Modern Warfare 2 نسبت به نسخه قبل، انتظار می‌رفت که همچین پیشرفتی را در این نسخه نیز شاهد باشیم.

تمام سری بازی های call of duty

عنوان World At War (ندای وظیفه: جنگ در جهان) یک بار دیگر ندای وظیفه را به خندق‌ها و سواحل جنگ جهانی دوم بازگرداند؛ البته این بار با داستان و فضای به‌شدت خشن و خون‌آلود. درواقع این نسخه برای شرکت تری آرک، بازنویسی جسورانه از فرمول کلاسیک ندای وظیفه بود که با تمرکز بر بخش کمپین مشارکتی چهارنفره که احساس درگیری و جنگاوری در محیط را برای گیمر به وجود می‌آورد، زمینه‌ را فراهم کرد که همین فرمول را در بازی بعدی‌اش یعنی Black Ops (عملیات سیاه) پیاده کند. حالت زامبی نیز برای نخستین بار در این نسخه برای گیمرها معرفی شد.

ترتیب سری بازی های call of duty

تعداد کمی بازی وجود دارد که بخش کمپین آن به اندازه ندای وظیفه 2  قدرتمند باشد. اگر نسخه Xbox 360 این بازی را خریداری کرده‌ باشید، باید بگویم که یک بازی نسل قدیم تمام‌عیار را امتحان کردید. گرچه گرافیک این بازی در مقایسه با بازی‌های امروزه، استانداردهای روز را ندارد اما با طراحی صدای عالی و گیم پلی جذاب لحظه به لحظه آن، گیمر را بیشتر از هر عنوان دیگری در فضای جنگ جهانی دوم بازی غرق می‌کند. بخش چندنفره ندای وظیفه دوم بسیار محدود بود، اما ویژگی‌های خاصی را در اختیار داشت که بعدها این ویژگی‌ها در بخش چندنفره سری بازی های ندای وظیفه به کار گرفته شدند.

معرفی سری بازی های call of duty

بازی Call Of Duty: Black Ops 2 (ندای وظیفه: عملیات سیاه 2)، سیستم Pick 10 و Scorestreaks را در بخش چندنفره معرفی کرد که باعث اضافه شدن عمق و حالت شخصی‌سازی به بازی شد؛ با همین ویژگی‌ها پایه‌های اصلی بخش چندنفره نسخه‌های بعدی بنا شد. این بازی نه‌تنها در بخش کمپین داستان شاخه‌ای را روایت می‌کرد، بلکه زمینه را برای تغییر فضای عملیات سیاه به سمت نگاه آینده‌نگرانه فراهم کرد. قابل‌توجه است که بخش زامبی بازی بامزه و به‌طور گیج‌کننده‌ای، قدرتمند است که حتی با گذشت چند سال، هنوز دوست‌داشتنی است. در حالی که این نسخه ادامه مستقیم دنباله Black Ops به‌حساب می‌آید، به ما نوآوری‌هایی نشان داد که احساس تازگی داشتند و همچنان به‌یادماندنی هستند. این عنوان یک اثر حقیقی و قابل‌قبول در سری ندای وظیفه محسوب می‌شود.

بهترین سری بازی های call of duty

بازی Black Ops (ندای وظیفه: عملیات سیاه) تقریبا هر چیزی برای ارائه به سلایق مختلف در اختیار داشت. اگر به دنبال بخش داستانی فوق‌العاده هستید، قطعا عملیات سیاه بهترین گزینه موجود است. بخش مولتی پلیر بازی استراتژیک بود، استفاده از سلاح‌ها در بازی احساس شگفت‌انگیزی به بازیکن می‌داد و حالت Killstreaks در یک سطح جذاب و جدیدی بود. حالت زامبی بار دیگر به این نسخه بازگشته و در کنار آن، دو نقشه عالی در تاریخ سری بازی های کالاف دیوتی به بازی باز معرفی شد: نقشه Firing Range و Nuketown. نقشه‌هایی که به مرور زمان بین طرفداران محبوب شدند که حتی در نسخه‌های بعدی عملیات سیاه هم حضور پیدا کردند.

تاریخچه مجموعه بازی های call of duty

برای بسیاری از گیمرها، Call of Duty 4: Modern Warfare (ندای وظیفه: جنگاوری نوین) یک استاندارد تازه در بخش کمپین و نوآوری‌هایی در بخش چندنفره ایجاد کرد که برای آن‌ها به معنای واقعی و عینی کلمه، شگفت‌انگیز بود. یک حسی وجود داشت که تمام عناصر موجود در بخش چندنفره، تازه و بدیع و تقریباً بی‌نقص بود. سلاح‌ها فوق‌العاده بودند، نقشه‌ها متنوع و جذاب بودند و ایده‌ ساده برای Killstreaks قفل شده در سطح 3، 5 و 7 بود که برای مهارت شما پاداش می‌داد.

مزایا و انعطاف‌پذیری موجود در بازی به شما این امکان را می‌داد که هر سبک و روشی که می‌خواهید را برای پیش بردن بازی انجام دهید و تا به امروز مسلماً Modern Warfare خالص‌ترین بخش چندنفره و بهترین بخش کمپین را در تاریخ ندای وظیفه دارد.

سری بازی های کال اف دیوتی

قطعا Modern Warfare 2 (ندای وظیفه: جنگاوری نوین 2) والاترین نسخه در بازی های کالاف دیوتی محسوب می‌شود. این بازی درواقع دنباله‌رو پایه قدرتمند Call of Duty 4: Modern Warfare و آغازگر استاندارد جدید در خلق یک سه‌گانه جذاب در ژانر شوتر اول‌شخص بود.

جدا از وجود تعداد زیادی از بحث‌برانگیزترین و خاطره‌انگیزترین لحظات در بخش کمپین، Modern Warfare 2 حالتی تعاملی به نام Spec Ops را برای اولین بار در این بازی معرفی کرد. در این بخش مجموعه‌ای از نقشه‌های بزرگ را برای مبارزات جذاب بازیکنان وجود داشت که باعث شد برای مدت طولانی ما را سرگرم کند.

بخش Killstreaks دچار تغییر و تحول شده بود و چالش‌های پیشرفته‌ در این نسخه به کمال رسیده بودند. گرافیک به‌شدت واقعی، موسیقی متن و گیم پلی با توجه به اینکه بازی در سال 2009 عرضه‌ شده بود، بسیار بی‌نقص بود و هنوز هم پس از گذشت ده سال، توانایی رقابت با شوترهای این روزها را دارد. بدون شک بازی‌های Modern Warfare و Modern Warfare 2 لیاقت صدر نشین شدن در این لیست را دارند اما Modern Warfare 2 یک تجربه اول شخص شوتر خارق‌العاده‌ بود که توانست برای دومین بار، استانداردهای جهانی شوتر اول شخص را تغییر دهد. نظرات همیشه در مورد این بازی به‌عنوان یک اثر سرگرم‌کننده، مثبت و قوی بیان شده و به همین دلیل Modern Warfare 2 در این مقاله به عنوان بهترین نسخه سری ندای وظیفه معرفی شده است.

در این بخش نیز به معرفی تمام سری بازی های ندای وظیفه  به ترتیب انتشار می‌پردازیم.

بهترین سری بازی های کال اف دیوتی

بطور کلی 16 نسخه اصلی از سری بازی های ندای وظیفه منتشر شده که اولین نسخه از آن در سال 2003 برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن و ایکس باکس ساخته شد. پس از ساخته شدن کنسول‌ها، استودیوهای سازنده یک نسخه ویژه برای هر کنسول منتشر کردند و نامی متفاوت بر روی آن گذاشتند؛ به همین دلیل این بازی‌ها را در لیست اصلی قرار ندادیم.

لیست بازی های Call of Duty

این روزها بسیاری از گیمرها از اسکین PS4 پرو و اسلیم برای کنسول خود استفاده می‌کنند؛ یکی از پرطرفداران برچسب‌های کنسول مربوط به بازی کال آف دیوتی است. برای مشاهده و خرید آن می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

سری بازی های ندای وظیفه

فیلم کوتاه Find Makarov: Operation Kingfish که بر اساس بازی های کالاف دیوتی ساخته شده را می‌توانید در ادامه با زیرنویس فارسی از تیم پلازا مشاهده کنید.

در ابتدا در این مقاله سعی کردیم 10 مورد از بهترین بازی های کالاف دیوتی را معرفی و سپس در ادامه لیست سری بازی های ندای وظیفه را به ترتیب انتشار ارائه دهیم. بازی های ندای وظیفه از ابتدا پرطرفدار و پرفروش بودند و طی این 17 سال نیز توانستند هر سال انتظارات طرفداران را بر آورده کنند. شخصیت پردازی قوی، داستان غنی، احساسی و غافلگیر کننده از ویژگی‌های خاص سری بازی های ندای وظیفه است که هواداران را شیفته خود کرده؛ ویژگی‌ای که در بازی‌های دیگر کمتر شاهد آن هستیم.

به نظر شما بهترین نسخه Call of Duty کدام است؟ نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

رتبه بندی سری کال آف دیوتی (Call of Duty)

سری بازی Call of Duty یکی از فرنچایز های معروف و محبوب در جهان هست.در این مقاله رتبه بندی سری بازی کالاف دیوتی رو برای شما قرار دادیم

رتبه بندی سری کال آف دیوتی (Call of Duty)

سری بازی کال آف دیوتی (Call of Duty) یکی از فرنچایز های معروف و محبوب در جهان هست که هرساله یک نسخه از آن منتشر می شود. اولین نسخه از این بازی با نام Call of Duty در سال 2003 توسط گروهی از افراد که در ساخت سری بازی Medal of honor دست داشته اند ساخته شد و آخرین شماره آن نیز با نام Call of Duty Vanguard در سال 2021 منتشر شد.

در این مقاله رتبه بندی سری بازی کالاف دیوتی رو برای شما قرار دادیم تا بتونید بهترین های این سری رو تشخیص بدید و بازی کنید و لذت ببرید.

پس با ما همراه باشید …..

1-بازی ها بر اساس نظر شخصی نویسنده رتبه بندی شده اند

2-این رتبه بندی فقط شامل نسخه های اصلی این سری می شود

3-نمره متا بر اساس نسخه PC قرار گرفته است (به جز بازی Call of Duty 3)

18-بازی Call of duty Black Ops 4

call of duty black ops 4

🔷 تاریخ انتشار: 2018

🔶 نمره متا: 83

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: ندارد

سری بلک آپس از بهترین نسخه های کال آف دیوتی حساب میشه اما بلک آپس 4 اومده تا این جمله رو نقض کنه! این بازی به دلیل نداشتن بخش تک نفره و قیمت 60 دلاری آن مورد انتقاد قرار گرفت.آن هم زمانی که درسال بعدی وارزون عرضه شد و توانست با قیمت رایگان محبوبیت بسیار بیشتری کسب کند و این باعث شکست بلک آپس 4 شد

17-بازی Call of Duty 3

call of duty 3

🔷 تاریخ انتشار: 2006

🔶 نمره متا: 82

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 8 ساعت

سومین نسخه از سری کال آف دیوتی اولین نسخه ای بود که توسط Treyarch ساخته می شد اولین بازی سری کال آف دیوتی بود که برای پیسی منتشر نمیشد و به همین دلیل بازی سرشار از باگ ها و گلیچ های فراوان بود و طراحی مراحل هم به اندازه نسخه 1 و 2 و نسخه های فرعی نبود.

16- بازی Call of Duty Infinite Warfare

call of duty infinite warfareeeeeeee

🔷 تاریخ انتشار: 2016

🔶 نمره متا: 73

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 7 ساعت

بازی کال آف دیوتی اینفینیت وارفیر با دور شدن زیاد از نسخه های قبلی دل هواداران سری رو زد.این بازی با بخش مولتی پلیر تکراری و تک نفره نه چندان جذاب نتونست دل هواداران این سری رو به دست بیاره.نبود نوآوری در بخش تکنفره هم باعث تکراری شدن و استفاده نکردن از پتانسیل بالا بازی شده است.

15-بازی Call of Duty Black Ops Cold War

call of duty black ops cold war

🔷 تاریخ انتشار: 2020

🔶 نمره متا: 76

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 6 ساعت

بازی کال آف دیوتی بلک آپس کلد وار که وقایع بین بلک آپس 1 و 2 را دنبال می کند به صورت کلی بازی خوبی است ولی بخش کوتاه داستانی تر و مولتی پلیر تکراری ارزش خرید را ندارد.آن هم موقعی که بازی های رایگان مولتی پلیر بهتری در مقایسه با این بازی وجود دارند.

14-بازی Call of Duty Advanced Warfare

call of duty advanced warfare

🔷 تاریخ انتشار: 2014

🔶 نمره متا: 78

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 7 ساعت

این بازی هم مثل اکثر بازی های این سری مولتی پلیر تکراری دارد و بخش داستانی آن هم از داستان خوبی برخوردار نمی باشد اما گیم پلی خوب آن می تواند تا حدی جلوی تکراری شدن بازی را بگیرد.همچنین اوپنینگ آن و طراحی مراحل هم در سطح قابل قبولی قرار دارد.

13-بازی Call of Duty Black Ops 3

call of duty black ops 3

🔷 تاریخ انتشار: 2015

🔶 نمره متا: 73

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 9 ساعت

این بازی برخلاف بازی های رتبه پایین تر یکی از بهترین مولتی پلیر های این سری دارا هست اما بخش داستانی آن دارای دیالوگ های ضعیف و خشک و بازیگری های مسخره است !! بخش زامبی نیز عالی کار شده و به صورت کلی می توان ان را یک بازی جداگانه بسیار خوب دانست.همچنین گیمپلی و گرافیک فنی و هنری بازی نیز نسبت به سال عرضه عالی بود

12-بازی Call of Duty Vanguard

call of duty vanguard

🔷 تاریخ انتشار: 2021

🔶 نمره متا: 72

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 6 ساعت

این نسخه از سری کال آف دیوتی با نام ونگارد این سری رو به دوران بازی های اولیه یعنی جنگ جهانی دوم می برد و نقش چندین شخصیت که براساس شخصیت های واقعی نویسندگی شده اند قرار می دهد.بخش تکنفره آن به اندازه کافی لذت جنگ جهانی دوم را در اختیارتان قرار می دهد اما بخش مولتی پلیر آن حتی با وجود قابلیت های جدید همچنان تکراری می شود

11-بازی Call of Duty

call of duty

🔷 تاریخ انتشار: 2003

🔶 نمره متا: 91

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 7 ساعت

اولین نسخه از سری کال آف دیوتی یکی از بهترین شوتر های جنگ جهانی دوم هست.این بازی توسط افرادی از تیم EA که روی ساخت سری Medal of Honor کار میکردند و از آن پروژه جدا شدند ساخته شده است.طراحی مراحل و گیمپلی آن در زمان عرضه اش بسیار انقلابی بود.

10-بازی Call of Duty 2

call of duty 2

🔷 تاریخ انتشار: 2005

🔶 نمره متا: 86

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 9 ساعت

دومین نسخه از سری کال آف دیوتی مشکلات بازی قبلی را برطرف کرد و با فروش بی نظیری در زمان خود رو به رو شد.گیمپلی مانند نسخه های دیگر سری عالی بود و گرافیک هم نسبت به نسخه قبل پیشرفت زیادی کرده بود

9-بازی Call of Duty WWii

call of duty wwii

🔷 تاریخ انتشار: 2017

🔶 نمره متا: 73

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 7 ساعت

بعد از عرضه نسخه پنجم دیگر شاهد نسخه ای مربوط به جنگ جهانی در این سری نبودیم تا در سال 2017 بازی ورلد وار 2 عرضه شد و از قضا یکی از بهترین نسخه های این سری هم شد.بازی با داستان حماسی و گرافیک عالی و گیمپلی سنگین مربوط به اسلحه های جنگ جهانی دوم به یکی از بهترین بازی های سری کال آف دیوتی تبدیل شد

8-بازی Call of Duty Ghosts

call of duty ghosts

🔷 تاریخ انتشار: 2013

🔶 نمره متا: 68

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 6 ساعت

با مظلوم ترین نسخه این سری آشنا بشوید.بازی کال آف دیوتی Ghosts پس از نسخه بلک آپس 2 که یک بازی بی نظیر بود عرضه شد و زیر سایه آن گم شد.درست است که این بازی از نسخه بلک آپس 2 ضعیف تر است اما هرگز بازی بدی نیست و اتفاقا یکی از بهترین بازی های این سری است.بخش چند نفره و Co-op این نسخه به شدت تحسین شد اما گرافیک هنری آن در زمان عرضه اش مورد استقبال واقع نشد

7-بازی Call of Duty Modern Warfare 2019

call of duty modern warfare 2019

🔷 تاریخ انتشار: 2019

🔶 نمره متا: 81

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 6 ساعت

اين نسخه که ريبوت سري مدرن وارفير محسوب ميشه با داشتن يک بخش تکنفره عالي و يک بخش مولتي پلير خوب و گيمپلي روان تونست مخاطبين سري کال آف ديوتي رو جذب کنه و يکي از بهترين شوتر هاي سال بشه.البته منتشر شدن نسخه وارزون هم محبوبیت این نسخه را بالاتر برد

6-بازی Call of Duty Modern Warfare 3

call of duty modern warfare 3

🔷 تاریخ انتشار: 2011

🔶 نمره متا: 78

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 6 ساعت

مدرن وارفير 3 که آخرين نسخه سري مدرن وارفير اورجينال هست يک پايان با شکوه و در خور اين سري رو عرضه کرد که لحات شاد و غمگين بسياري رو در خودش جا داده بود و با همان گيمپلي هميشگي سري ترکيب کرده بود تا با يک آش بسيار خوشمزه طرف باشيم که طرفداران سري کال آف ديوتي هيچوقت آنرا فراموش نخواهند کرد.

5-بازی Call of Duty Black Ops 2

call of duty black ops 2

🔷 تاریخ انتشار: 2012

🔶 نمره متا: 74

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 7 ساعت

پرفروشترين نسخه اين سري يکي از بهترين بازي هاي شوتر زمان خودش و يکي از بهترن کال اف ديوتي های تاريخ است.بلک آپس 2 با داستاني خوش ساخت و آنتاگونيست به ياد ماندني و گيمپلي خوش ساخت به يکي از بهترين شوتر ها در همه زمينه ها تبديل شده است.

4-بازی Call of Duty World at War

call of duty world at war

🔷 تاریخ انتشار: 2008

🔶 نمره متا: 83

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 8 ساعت

نوبتي هم که باشد نوبت بهترين نسخه اين سري درباره جنگ جهانی رسيده است.اين نسخه که مي توان گفت حماسي ترين نسخه سري هم هست با گيمپلي عالي و داستان تر و تميز خود بعد از عرضه مدرن وارفير توانست موفقيت مورد نظر خودش را کسب کند.

3-بازی Call of Duty Black Ops

call of duty black ops

🔷 تاریخ انتشار: 2010

🔶 نمره متا: 81

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 7 ساعت

اولین نسخه سری بلک آپس یکی از بهترین شوتر های تاریخ و یکی از به یادماندنی ترین آنها است.با یک شروع عالی و پشبرد عالی تر داستان به همراه گیمپی پخته این سری و ویلن منفور و مولتی پلیر بی نقص و زامبی سراسر هیجان خود بلک آپس یک در رتبه سوم بهترین بازی های سری کال آف دیوتی قرار می گیرد.

2-بازی Call of Duty 4 Modern Warfare

call of duty 4 modern warfare

🔷 تاریخ انتشار: 2007

🔶 نمره متا: 92

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 7 ساعت

اولين نسخه مدرن وارفير براي خيلي از گيمر ها خاطره انگيز و دوست داشتني است و اولين نسخه اي بود که سري را به زمان حال مي آورد.بازي هاي قبلي حول محور جنگ جهاني مي چرخيدند اما اين نسخه همناطور که از نامش مشخص است درباره جنگ هاي مدرن است و قطعا اين بازي يکي از بهترين شوتر هاي تاريخ است

1-بازی Call of Duty Modern Warfare 2

call of duty modern warfare 2

🔷 تاریخ انتشار: 2009

🔶 نمره متا: 86

🔴 مدت زمان بخش تک نفره: 7 ساعت

و اما مي رسيم به بهترين نسخه سري کال آف ديوتي يعني مدرن وارفير 2.اين نسخه همه چيز دارد !! گيمپلي عالي،داستان فوق العاده،طراحي مراحل جذاب و متنوع،شخصيت هاي به ياد ماندني و از همه مهمتر جنجالي ترين مرحله تاريخ !! در وصف اين بازي فراشاهکار همين کافي است.بازي کنيد و لذت ببريد

مرسی که این مقاله رو مطالعه کردید.حتما نظرتون رو راجب رتبه بندی سری بازی کالاف دیوتی بنویسید و بگید شما کدوم یکی از نسخه های این سری رو بیشتر دوست دارید 😎

داوشم پویا😂🤟

کلدوار خیلی از ونگارد بهترهاصلا بخش زامبی کلدوار معرکه ست یه جورایی تو مایه های جهان بازه

سلام من از نظر من بهترین بازی سری کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 بود یک سوال داشتم چطور میتونم مشخصات کامپیوترمو ببینم

سلام برای اطلاع یافتن از Ram و Cpu می توانید از Control Panel استفاده کنیدو برای اطلاع یافتن از کارت گرافیک باید از نرم افزار های جانبی مثل Cpu z استفاده کنید

از بچگی کالاف دیوتی بازی میکردم و عاشقسم و هیچ بازی مثل مدرن وارفار 2 نمیشه و ممنون از سایت خوبتون بابت این مقاله

سلامخوشحالم که از مقاله لذت بردید

کال آو دیوتی ؛ 11 بازی برتر سری Call of Duty

منبع خبر

دکمه بازگشت به بالا