Tamasha

چگونه رومینگ ایرانسل را غیر فعال کنیم

آموزش روش های فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

آموزش روش های فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل با استفاده از کد دستوری USSD و ارسال پیامک برای فعال کردن رومینگ سیم کارت ایرانسل

آموزش روش های فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

یکی از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در ایران اپراتور ایرانسل است. مشترکین زیاد این اپراتور باعث شده تا استفاده از خدمات این اپراتور در خارج از کشور نیز در دسترس باشد و این امکان برایشان فراهم شود تا بتوانند با همان سیم کارتی که دارند از خدمات دیتا، مکالمه و پیامک بهره‌مند شوند. اگر شما هم قصد فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل را دارید با ما همراه باشید.

البته به یاد داشته باشید زمانی که از سرویس رومینگ استفاده می کنید هزینه‌های مکالمه، ارسال پیامک و… را افزایش می‌دهد،اما فعالسازی آن در هنگام سفر باعث می شود تا به راحتی بتوانید به امور کاری و خانوادگی خود در داخل کشور رسیدگی کنند.

نکته: برای جلوگیری از هزینه های اضافی رومینگ در داخل کشور، پس از اتمام سفر خود، رومینگ را غیرفعال کنید.

شما می توانید برای فعالسازی رومینگ سیم کارت های همراه اول مبحث آموزش روش های فعال و غیر فعال کردن رومینگ همراه اول را مطالعه نمایید.

به طور معمول پس از خروج از کشور و ورود به محدوده رومینگ، سیم‌کارت شما چه دائمی چه اعتباری در حالت رومینگ قرار می‌گیرد. اما گاهی اوقات در بعضی از گوشی ها حالت رومینگ به صورت خودکار فعال نمی شود و نیاز است تا یکبار گوشی خود را خاموش و روشن کنید. بعد از اینکه مطمئن شدید ایرانسل خدمات رومینگ را در کشور مورد نظر شما ارائه می‌دهد کد  #۱*۱۱۱۱* را شماره گیری کنید تا سرویس رومینگ در گوشی شما فعال شود.

برای غیرفعال‌سازی سرویس رومینگ بین‌المللی در پایان سفر، کد #۲*۱۱۱۱* را شماره‌گیری کنید.

اگر از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنید، برای فعالسازی رومینگ ایرانسل مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد منوی تنظیمات تلفن همراه خود شوید.

۲. در بین گزینه ها،گزینه  Connections را انتخاب کنید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۳. سپس در منوی جدیدی که برای شما باز می شود، گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۴. اگر گوشی شما دارای دو سیم‌کارت است، بر روی گزینه Select SIM card کلیک نمایید و سیم کارت مورد نظر را انتخاب کنید.

۵. سپس گزینه Network Mode را انتخاب کنید و آن را در حالت LTE/3G/2G (auto connect)‎ قرار دهید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۶. اگر می خواهید اپراتور مورد نظر خود را به صورت دستی انتخاب کنید کافیست گزینه Network operators را انتخاب نمایید.

۷. سپس، در منوی باز شده Service Provider، بر روی گزینه search networks کلیک نمایید و اپراتور مورد نظر را تیک بزنید.

۸. پس از انتخاب اپراتور مورد نظر، به منوی تنظیمات شبکه‌های تلفن همراه Mobile Network Setting برگردید.

۹. اگر می‌خواهید از اینترنت همراه در زمان رومینگ استفاده کنید، گزینه Data roaming را در حالت فعال قرار دهید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

نکته: برای جلوگیری از هزینه های اضافی، به یاد داشته باشید که پس از اتمام سفرتان رومینگ تلفن همراهتان را غیر فعال کنید.

۱۰. برای غیرفعال سازی رومینگ ایرانسل از طریق گوشی همرا کافیست پس از طی مراحل بالا، گزینه Data roaming را در حالت غیر فعال قرار دهید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۱. ابتدا وارد منوی Settings گوشی خود وید و از گزینه های موجود گزینه Carrier را انتخاب کنید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۲. برای انجام تنظیمات و انتخاب اپراتور مورد نظر به صورت دستی، گزینه Automatic را خاموش کنید و اپراتور مورد نظر را انتخاب کنید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۳. سپس مجددا به منوی تنظیمات برگردید و گزینه Cellular را انتخاب نمایید.

۴. در صفحه ی جدید، گزینه های Cellular Data و Data Roaming را در حالت فعال قرار دهید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

نکته: برای جلوگیری از هزینه های اضافی، به یاد داشته باشید که پس از اتمام سفرتان رومینگ تلفن همراهتان را غیر فعال کنید.

۵. برای غیرفعال سازی رومینگ ایرانسل از طریق گوشی همرا کافیست پس از طی مراحل بالا، گزینه Data roaming را در حالت غیر فعال قرار دهید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۱. ابتدا اپلیکیشن ایرانسل من را باز کنید.

۲. سپس بر روی آیکون سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک نمایید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۳. در منوی باز شده گزینه پرونده را انتخاب نمایید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۴. برای فعال و غیر فعال سازی رومینگ ایرانسل گزینه ی خدمات رومینگ را انتخاب کنید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۵. در این بخش با انتخاب گزینه ی فعال سازی می توانید سرویس رومینگ سیم کارت خود را فعال سازی نمایید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

۶. اما اگر سرویس رومینگ شما فعال باشد در این بخش با گزینه ی غیر فعال سازی مواجه خواهید شد و با انخاب آن می توانید سرویس رومینگ خود را غیر فعال نمایید.

فعال و غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

بدین ترتیب اگر شما از کاربران اپراتور ایرانسل هستید، به راحتی می توانید در هنگام سفر به خارج از کشور با فعالسازی تنظیمات رومینگ سیم کارت خود همچنان از خدمات اپراتور ایرانسل استفاده کنید.

برچسب : اینترنت ایرانسل سیم کارت ایرانسل فعالسازی رومینگ سیم کارت ایرانسل

رومینگ ایرانسل: روش های فعال سازی و غیر فعال سازی رومینگ اپراتور ایرانسل

فعال سازی و غیرفعال سازی رومینگ ایرانسل برای استفاده از خدمات مکالمه، دیتا و پیامک در کشورهای خارجی – خدمات رومینگ اپراتور ام تی ان ایرانسل – وبلاگ ایساج

رومینگ ایرانسل: روش های فعال سازی و غیر فعال سازی رومینگ اپراتور ایرانسل

نکته‌ای که در فعالسازی این سرویس باید به آن توجه داشته باشید این است که برای استفاده از سرویس رومینگ اپراتور ایرانسل باید آن را پیش از سفر خود فعال کرده باشید. استفاده از خدمات رومینگ ام تی ان در کشورهایی که ایرانسل با آنها توافق‌نامه‌ی خدمات رومینگ دارد، امکان‌پذیر است و چه با سیم‌کارت‌های دائمی و چه سیم‌کارت‌های اعتباری خود می‌توانید از خدمات متتوعی مانند تماس صوتی، پیامک و اینترنت پرسرعت استفاده کنید. البته لازم است پیش از سفر به کشور موردنظر خود، از وجود توافقنامه بین ایرانسل و مخابرات آن کشور مطمئن شوید. علاوه بر اینکه برخی از گوشی‌های هوشمند به طور خودکار به حالت رومینگ درمی‌آیند شما به دو روش می‌توانید فعال‌سازی رومینگ بین المللی ایرانسل را انجام دهید.

روش‌های فعال سازی خدمات رومینگ ایرانسل

برای فعال سازی MTN Roaming می‌توانید از کد دستوری  #۱*۱۱۱۱* استفاده کنید. با شماره‌گیری این کد دستوری، پیغامی روی گوشی شما نمایش داده خواهد شد که اعلام می‌کند فعالسازی رومینگ شما با موفقیت انجام شده است. پس از این استفاده از مکالمه، پیامک و اینترنت ایرانسل را به روش‌های زیر می‌توانید انجام دهید:

با فعال سازی رومینگ اپراتور ایرانسل و دیتا رومینگ می‌توانید از اینترنت گوشی خود در سفرهای خارجی استفاده کنید. هزینه‌ی این اینترنت نیز طبق تعرفه‌های رومینگ از حساب شما کسر خواهد شد. استفاده از اینترنت رومینگ اپراتور ایرانسل به دو صورت زیر امکان‌پذیر است:

با فعال سازی اینترنت بین المللی ایرانسل، امکان استفاده از اینترنت 3G در 158 کشور مورد توافق ایرانسل وجود دارد. برای اطلاع از تعرفه‌ای رومینگ در کشور مقصد خود می‌توانید نام کشور مورد نظر را به فارسی یا انگلیسی به شماره‌ی 555 ارسال کنید تا تعرفه‌های رومینگ در آن کشور برای شما ارسال شود.

در حالی که اینترنت 3G در تمام 158 کشور مورد توافق ایرانسل وجود دارد با فعال سازی رومینگ اپراتور ایرانسل از اینترنت 4G تنها در برخی از این کشورها می‌توانید بهره‌مند شوید. اگرچه لیست این کشورها هم چندان کوتاه نیست اما از جمله‌ی آنها می‌توان به برزیل، ایرلند، گرجستان، ارمنستان، اتریش، بلژیک، دانمارک و غیره اشاره کرد. برای اطلاع از این کشورها نیز می‌توانید به سایت ایرانسل مراجعه کنید. ما در مطلبی جداگانه درباره تنظیمات و مشخصات اینترنت 5g نوشته‌ایم که در حال حاضر تنظیمات آن در ایران در دسترس نیست اما برای اطلاع از آن می‌توانید سری به این مطلب هم بزنید.

با فعال سازی رومینگ برای تماس‌ها و استفاده از مکالمه‌ی رومینگ چند حالت زیر وجود دارد:

افرادی که در ایران هستند به همان روش معمول همیشگی می‌توانند با شما تماس بگیرند اما اگر کسی از خارج از ایران بخواهد با شما تماس بگیرد باید شماره‌ی شما را با کد 0098 شماره‌گیری کند. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که در استفاده از خدمات رومینگ بین‌المللی، هزینه‌های تماس دریافتی را شما باید پرداخت کنید.

برای تماس با ایران و یا شماره‌ای خارج از کشور مقصد خود باید همانند یک تماس بین‌المللی عمل کنید و شماره‌ی مورد نظر را با کد شهر (بدون صفر) و کد کشور شماره‌گیری کنید.

برای مثال: 00989181111111

پس از فعال سازی سرویس تماس بین المللی ایرانسل، تماس شما با دیگران و تماس دیگران با شما در کشور مقصد همانند یک تماس معمولی خواهد بود.

امکان استفاده از خدمات پیامک یا SMS نیز در وضعیت رومینگ وجود دارد و استفاده از این خدمات دقیقا همانند برقراری تماس خواهد بود.

چگونه رومینگ ایرانسل را غیر فعال کنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا