مجله زندگی

طرز تهیه حلوای سیاه ( تیره) مجلسی + نکات و فوت و فن ها تیره کردن حلوا

طرز تهیه حلوای سیاه ( تیره) مجلسی + نکات و فوت و فن ها تیره کردن حلوا

دستور پخت حلوای تیره یا سیاه مجلسی، طرز تهیه حلوای تیره رنگ مجلسی، فوت و فن های پخت حلوای تیره،طرز تهیه حلوای تیره مجلس بصورت مرحله به مرحله، چگونه حلوای تیره مجلسی تهیه کنیم؟،

طرز تهیه حلوای سیاه ( تیره) مجلسی + نکات و فوت و فن ها تیره کردن حلوا

دستور پخت حلوای تیره مجلسی

حلوای تیره دسری مجلسی است که طرفداران فراوانی دارد. حلوای تیره در هر شهری با روشهای مختلف تهیه و سرو میشود و در مراسم های عزاداری و حتی در مراسم شادی نیز گاهی از حلوای تیره استفاده می کنند.ما در اینجا بهترین و خوشمزه ترین روش تهیه حلوای تیره را به شما آموزش می دهیم تا با ساده ترین روش بتوانید حلوای تیره خوشمزه ای داشته باشید. همچنین اگر تمایل دارید به طرز تهیه حلواهای دیگر دسترسی داشته باشید به صفحه آموزش آشپزی پارسی دی مراجعه کنید.

پودر شکر بهمراه آب جوشیده را داخل ظرف مورد نظر ریخته و روی شعله متوسط قرار میدهیم به مدت ۵ تا ۱۰دقیقه بجوشد تا وقتی که دور ظرف مروارید مروارید شود، به این صورت متوجه میشویم که شربت آماده شده، از روی حرارت کنار گذاشته تا کمی خنک شود و بعد عرق هل و یا پودر هل و گلاب و زعفران را به شربت اضافه میکنیم.

آرد را در ظرف مورد نظر (تابه یا قابلمه تفلون) ریخته روی شعله متوسط گذاشه و تفت میدهیم برای داشتن یک حلوای تیره و خوشرنگ آرد را مدتی بیشتر تفت میدهیم. تفت دادن آرد به میزان کم یا زیاد، تاثیری بر روی رنگ حلوا دارد اگر کم تفت دهیم روشنتر اگر بیشتر تفت دهیم تیره خواهدشد ولی باید بدانیم که بیش از اندازه تفت ندهیم به دلیل اینکه آرد میسوزد. وقتی که آرد آماده شد روغن و کره گیاهی را به آرد اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم.

ظرف را از روی حرارت برداشته و  شربت را به ترکیب آرد و روغن اضافه میکنیم و خوب باهم مخلوط میکنیم تا همه مواد به خورد هم برود.

قبل از اینکه حلوا سرد شود در ظرف مورد نظر و مناسب سرو میکنیم و  با طرح دلخواه فرم میدهیم و با خلال بادام و پسته و غنچه گل محمدی و کنجد تزئین میکنیم.

نوش جانهمچنین ببینید

منبع

طرز تهیه حلوای سیاه ( تیره) مجلسی + نکات و فوت و فن ها تیره کردن حلوا
parsiday.com

مطالب مرتبط

طرز تهیه پیتزا شیکاگو خوشمزه ؛ آمریکایی اصل

طرز تهیه مرصع پلو مجلسی و خوشمزه با مرغ یا گوشت

آموزش کباب خانگی:: آموزش آشپزی و کباب

طرز تهیه میگو سوخاری رستورانی خوشمزه و مجلسی بوشهری

طرز تهیه بولانی کچالو افغانستان به روش سنتی و نکات مهم آن

از سراسر وب

طرز تهیه آبگوشت و ترفند هاش ، دیزی خوشمزه ، آموزش آشپزی ایرانی

طرز تهیه پیتزا بدون فر به سبک حرفه ای ها

طرز تهیه سس مایونز و کچاپ درخانه

طرز تهیه حلوای قهوه برای تجربه یک طعم فوق العاده

طرز تهیه کوفته هلو با طعم و مزه واقعی در آشپزخانه منزلتان

دکمه بازگشت به بالا