Tamasha

لباس عروس ترک و ایرانی (معرفی 13 برند حرفه ای)

لباس عروس سلطنتی ملکه‌ها و پرنسس‌ها در طول تاریخ

در این مقاله سبک‌ها و مدل‌های لباس عروس‌های سلطنتی که بیشتر ملکه‌ها و پرنسس‌های مختلف در طول تاریخ استفاده کرده‌اند را گردآوری کرده‌ایم که امیدواریم موردتوجه قرار بگیرد. نکته جالب عکس لباس عروس ملکه ثریا همسر محمدرضا شاه در این لیست بود که در سایت‌های معتبر به زبان انگلیسی قرار داده‌شده است.

لباس عروس سلطنتی ملکه‌ها و پرنسس‌ها در طول تاریخ

در این مقاله سبک‌ها و مدل‌های لباس عروس‌های سلطنتی که بیشتر ملکه‌ها و پرنسس‌های مختلف در طول تاریخ استفاده کرده‌اند را گردآوری کرده‌ایم که امیدواریم موردتوجه قرار بگیرد. نکته جالب عکس لباس عروس ملکه ثریا همسر محمدرضا شاه در این لیست بود که در سایت‌های معتبر به زبان انگلیسی قرار داده‌شده است.

اگر خیلی مراسم ازدواج پرنس هری و مگان مارکل در سال ۲۰۱۸ توجه شما را جلب نکرد و خوشتان نیامد از مدل لباس عروس و … به با شکوه ترین و بهترین لباس عروس‌های سلطنتی در طول تاریخ نگاهی بیندازید.

لباس عروس ملکه های تاریخ

از لباس عروس ملکه ویکتوریا که بعد از آن لباس عروس سفیدش مد روز شد و پایه‌گذار مد لباس عروس سفید شد تا لباس عروسی پرنسس دیانا که دنباله‌دار و بلند بود تا گریس کلی که لباسش از تور بود و هزاران مدل لباس عروس‌های عروسی‌های سلطنتی که تا به امروز اتفاق افتاده‌اند. این بانوان سلطنتی می‌دانستد چطوری لباسشان را انتخاب کنند که بعد از چندین و چند سال هنوز زیبا هستند.

لباس عروس مگان مارکل که همگی شاهد آن بودیم در تاریخ ثبت‌شده و همگی آن را می‌شناسند. اما می‌دانستید که لباس عروسی مگان مارکل در اصل از روی مدل لباس ساتن ساده‌ی پرنسس مارگارت برداشته‌شده و به‌صورت نامحسوس شبیه یک لباس آن دوره زمانی است؟ و نکته جالبی که وجود دارد این است که تا قبل از عروسی ملکه ویکتوریا خانم‌ها در روز عروسی‌شان زیباترین لباسی که داشتند رو می‌پوشیدند و اینکه حتماً لباس عروسیشان باید سفید می‌بود؛ اهمیتی نداشت. اما بعد از عروسی ملکه ویکتوریا این رسم به وجود آمد که لباس عروس باید سفید باشد.

برای اینکه بهتر بتونیم توضیح بدیم به شما و مدل‌های لباس عروس‌ها رو ببینید عکس‌های زیر رو ببینید:

لباس عروس ملکه ویکتوریا

لباس عروس سفیدی که اولین بار بود انتخاب می‌شد و کل فلسفه‌ی سفید بودن لباس عروس از آنجا شروع شد. ملکه‌ی جوانی که با ازدواج با پسر عمویش لباس سفیدی را انتخاب کرد که بعد از قرن‌ها هنوز هم مد هست و رنگ دیگری جایگزینش نشد. تصویر بالا تصویری از لباس زیبای بازسازی‌شده این ملکه است.

ماری تک با پادشاه آینده‌ی آن زمان شاه جرج سوم در لباس عروس سلطنتی که در لندن طراحی‌شده بود؛ ازدواج کرد. جرج سوم نوه‌ی ملکه ویکتوریا و پدربزرگ ملکه الیزابت بود.

بانو الیزابت بوز لیون در لحظه‌ای که با دوک یورک در سال ۱۹۲۳ازدواج کرد به‌عنوان عروسی زیبا و دلربا شناخته شد. دامن لباسش جز جدیدترین مدهای فشن آن زمان بود و همین‌طور مدل گشاد بودن کمر دامنش و الماس‌ها و نقره‌هایی که روس لباسش کارشده بود زیبایی لباسش رو در آن زمان چندین برابر کرده بود.

لباس ملکه والیس سیمپسون

والیس سیمپسون (مشهورترین خانم مطلقه در جهان) برای ازدواجش با دوک ویندسور در فرانسه لباسی که توسط طراحی فرانسوی طراحی‌شده بود پوشید.

عروسی ملکه الیزابت

 عروسی ملکه انگلیس با پرنس فیلیپ میزبان لباسی بود که دنباله‌ای از جنس تور که روش کارشده با مروارید و کریستال‌های گران‌قیمت بود (ده هزار مروارید اگر بخواهیم دقیق باشیم) که توسط طراحی مشهور به نام نورمن هارتنل طراحی‌شده بود، عروسی ملکه انگلیس یکی از باشکوه‌ترین مراسم‌های عروسی تاریخ به شما می‌آید.

لباس عروسی ملکه ریتا هیورث

لباس عروسی سلطنتی ریتا هیورث در سال ۱۹۴۹ به معنای کامل لباسی شیک و کلاسیک بود که با یک کلاه کلاسیک از برند معروف دیور کلاسیک و شیک بودن لباس عروسش رو کامل کرده بود.

لباس عروسی ملکه ثریا

از بهترین و زیباترین لباس‌های عروسی در زمان ۱۹۵۱ میلادی می‌توان به لباس عروس شگفت‌انگیزی اشاره کرد که طراحی برند کریستین دیور بوده و با بیست هزار پر و شش هزار الماس آماده‌شده بود.

لباس عروس سلطنتی ملکه

لباس عروس ملکه گریس کلی

لباس عروس سلطنتی گریس کلی به الهامی برای طراح‌های لباس و مدل‌های لباس و آرزوی عروس‌های بعد از آن عروسی تبدیل شد. این لباس نمادی از لباس عروسی‌های افسانه‌ای هست و یکی از زیباترین لباس‌های عروسی در طول تاریخ به شمار می‌رود. یقه‌ی بلند لباس و همین‌طور آستین‌های بلند و پیراهن بلند از جنس ساتن که توسط هلن رز طراحی‌شده بود این لباس از بهترین‌ها به شمار میاد و هنوز هم جزو لباس‌های عروسی شیک حساب می شود.

لباس عروسی پرنسس مارگارت

طراحی لباس عروس ابریشمی که توسط پرنسس مارگارت پوشیده شده بود هم به‌دست هلن رز صورت گرفته بود. و در مجله‌ی لایف به‌عنوان ساده‌ترین لباس عروس تاریخ تعریف‌شده بود. شاید پرنسس مارگارت مدی رو راه انداخت چراکه بعد از آن پرنسس‌ها از لباس‌های ساده‌تر و ساتن های بلند ساده برای لباس عروسشان انتخاب کردند.

لباس عروسی ملکه فابیولا

این لباس عروسی توسط کریسوبال بالنسیاگا و با دستان خودش طراحی‌شده بود. لباس عروسی ملکه فابیولا باپوست آراسته‌شده بود و اکنون در موزه بالنسیاگا در اسپانیا نگهداری می شود.

یکی از لباس‌های عروس سلطنتی در طول تاریخ که موردتوجه قرار گرفت هم متعلق به پرنسس بناتریکس هست که از ساتن سفید به‌صورت ساده طراحی‌شده و دنباله‌ی بلندی هم دارد.

ملکه‌ی کنونی دانمارک که لباس عروسی طراحی‌شده توسط طراحی دانمارکی به نام جورجن بردن انتخاب کرد. یقه‌ی این مدلی که به‌صورت مستطیل شکل به همراه آستین‌های بلند در خانواده‌های سلطنتی محبوب شد و بعد از آن می‌بینیم که چند مدل لباس عروس سلطنتی از این مدل یقه‌ها در عروسی‌شان استفاده می‌کنند.

این لباس شیک و ساده از جنس ساتن هم از برند مشهور دیور هست که به صورت مینیمال انتخاب شده.

لباس عروسی سلطنتی

دختر گریس کلی, پرنسس کارولین در موناکو با فیلیپ جونات در یک لباس که کاملاً به سبک ۱۹۷۰ میلادی بود ازدواج کرد. لباسی که پرنسس پوشیده بود توسط مارک بوهان برای کریستین دیور طراحی‌شده بود. از یک تاج گل روی سرش استفاده کرده بود که به مدل موهایش خیلی میامد و پرنسس بودنش را بیشتر نشان می‌داد. همچنین ببینید : خدمات مجالس عروسی

لباس عروسی پرنسس دیانا

این لباس که توسط دیوید و الیزابت امنول طراحی‌شده بود برای لباس عروسی سلطنتی پرنسس دیانا آنقدر در آن زمان جذاب و جدید بود که پنج ساعت بعد از مراسم تعدادی طراح از آن لباس الهام گرفته بودند و سبک لباس‌ها و پیراهن‌هایی به این شکل که پف زیاد دارند؛ طراحی کردند. تور دور لباس و جنس لباس پرنسس دیانا نفس همه رو در سینه حبس کرده بود. تور سر که دنباله‌دار هم بود تماماً با دست دوخته‌شده بود و چندین ماه زمان برده بود تا حاضر بشود. ده هزار مروارید در این لباس و تور به‌کاربرده شده بود.

در این لباس از تیکه‌های طلا استفاده‌شده بود و ملکه رانیا برای ازدواج با پرنس عبدالله در سال ۱۹۹۳ این مدل لباس رو انتخاب کرد.

لباس عروسی کیت میدلتون

این لباس زیبا و شیک کیت میدلتون حرفی نمی گذارد باقی به مونه و کاملاً مناسب یک پرنسس زیبا هست. بعد از پوشیده شدن این لباس در روز عروسی کیت میدلتون بسیاری از طراح‌های لباس عروس شبیه به این لباس رو طراحی کردند و از این لباس الهام گرفتند. قسمت توری این لباس به زیبایی آن چندین برابر اضافه می کنه. همچنین این مدل لباس عروسی هست که هنوز بعد از گذشت چند سال از مد نیفتاده و انتخاب خیلی از عروس‌ها است.

با دیدن مگان مارکل در روز عروسی تمام دنیا توجهشان به‌سادگی لباس عروس سلطنتی او جلب شد. لباس مگان مارکل توسط برند ژیواشی طراحی‌شده بود. سادگی این لباس و تنها باز بودن یقه ی آن شیک بودن آن را چندین برابر می‌کرد. آستین‌های این لباس کوتاه بود و نکته‌ی جالب و رمانتیک این بود که طبق رسم انگلیسی‌ها برای همراه داشتن شیئی آبی توسط عروس مگان از تکه‌ای از لباس خودش که در قرار اول با پرنس هری پوشیده بود در دوخت تورش استفاده کرده بود. که این موضوع ارزش معنوی لباسش رو چندین برابر می‌کند.

لباس عروس ترک و ایرانی (معرفی 13 برند حرفه ای)

لباس عروس ترک و ایرانی (معرفی 13 برند حرفه ای)

سرفصل ها

احتمالا شما هم دیده و شنیده‌اید که فروشندگان لباس٬ برای تبلیغ کار خود لیبل ترک بر آن می‌گذارند! پیشرفت چشمگیر این کشور در دهه‌ی گذشته در زمینه‌ی طراحی و دوخت لباس؛ آن‌ها را به یکی از قطب‌های اصلی و تاثیرگذار فشن در خاورمیانه تبدیل کرده است؛ به طوری‌که برندهای با کیفیت و مشهور ترکی در حال گسترش شعبه‌های خود در اروپا هستند.

در زمینه‌ی لباس شب و لباس عروس نیز تولیدات ترک هم‌گام با ترندهای روز دنیا در حال پیشرفت هستند. نزدیکی فرهنگی و جغرافیایی کشور ترکیه به ایران و بالا بودن کیفیت محصولات برندهای معتبر این کشور٬ باعث شده است که سالانه عده‌‌ی زیادی تنها به قصد خرید لباس عروس به این کشور سفر کنند! در ادامه چند برند معروف ترکی در این زمینه را معرفی می‌کنیم.

برند دوویتا یکی دیگر از برندهای ترکی‌ است که به تنوع مدل و قیمت لباس عروس‌ها شهرت دارد. در وبسایت این برند می‌توانید کالکشن مورد نظر خودتان را انتخاب کنید تا تعداد زیادی لباس نزدیک به سلیقه‌ی شما نمایش داده شود.

لباس‌های این برند بسیار نزدیک به سلیقه‌ی فرهنگی ایران است؛ اگر قصد خرید لباس عروس از ترکیه را دارید حتما این برند را هم در نظر بگیرید.

لباس عروس ترک، برند dovita bridal

لباس عروس ترک، برند dovita bridal

لباس عروس ترک، برند dovita bridal

لباس عروس ترک، برند dovita bridal

لباس عروس ترک، برند dovita bridal

برند ترکی tarik ediz یکی از معروف‌ترین برندهای ترکی لباس شب و لباس عروس است که در ایران بسیار شناخته شده و پرطرفدار است. تنوع لباس عروس‌های این برند به قدری زیاد است که تمام مدل‌ها و سایزها را در بر می‌گیرد و به همین دلیل محبوبیت زیادی پیدا کرده است. دوخت و تزئینات دقیق و ظریف لباس‌های این برند نام آن را در جهان بر سر زبان‌ها انداخته است. همان‌طور که در عکس‌های زیر نیز می‌بینید٬ طراحی‌های برند تاریک‌ادیز علاوه بر باکیفیت بودن٬ ترندی و زیبا نیز هستند.

لباس عروس ترک، برند tarik ediz

لباس عروس ترک، برند dovita bridal

لباس عروس ترک، برند tarik ediz

لباس عروس ترک، برند tarik ediz

dai wedding یکی از معروف ترین برندهای لباس عروس ترکیه است که شهرت جهانی دارد. لباس عروس های این برند  لباس‌هایی لوکس به حساب می آیند.

لباس عروس ترک، برند dai wedding

لباس عروس ترک، برند dai wedding

آکای٬ برند ترکی نام آشنای در ایران است که در زمینه‌ی طراحی و دوخت لباس عروس نیز فعالیت دارد. لباس عروس‌های این برند اغلب با دامن راسته و کم‌پف دوخته می‌شوند و برای افرادی که اصطلاحا طرفدار سبک اروپایی و ساده هستند مناسب است.

لباس عروس ترک، برند AKAY

لباس عروس ترک، برند AKAY

لباس عروس ترک، برند AKAY

هرگاه به لباس عروسی، دامن عروسی و لباس دامادی اشاره شود Akay اولین شرکتی در ترکیه است، که به ذهن می‌رسد. لباس عروسی این برند یک کسب ‌و کار خانوادگی است، که در اوایل دهه‌ی ۱۹۷۰ تأسیس شد. شهرت آن به خاطر طراحی لباس‌ عروس‌های زیبایی است که سبک و ظرافت شما را نشان خواهد داد. همچنین به خاطر داشتن بزرگ‌ترین اتاق نمایش لباس عروس در ترکیه مشهور می‌باشد.

لباس عروس ترک، برند AKAY

لباس عروس ترک، برند AKAY

لباس عروس ترک، برند AKAY

خانه‌ عروس Vakko بزرگترین مجموعه از لباس‌های عروسی لوکس را برای عروس‌هایی که می‌‌‌خواهند روز عروسی بدرخشند، دارد. فروشگاه‌های این برند در کنار لباس‌ عروس، ارائه‌دهنده لوازم دیگری چون کت و شلوارهای دامادی، تاج سر، کلاه‌ عروس، لباس‌های زیر عروس و لوازم جانبی عروسی از برندهایی مشهوری چون  Valentino، Elie Saab، Marchesa، Oscar De La Renta، Vera Wang و بسیاری دیگر می‌باشند.

لباس عروس ترک برند Vakko Wedding

لباس عروس ترک برند Vakko Wedding

برند ترکی بعدی٬ Jasmine bridal است که به تولید لباس عروس و لباس ساقدوش‌ها می‌پردازد. اگر مراسم نزدیکان درجه یکی در پیش رو داشته باشید می‌توانید لباس‌های این برند را نیز در نظر بگیرید. امضای این برند٬ طراحی لباس‌های سبک وینتیج است. این برند نیز مانند قبلی٬ تمایلی به طراحی‌های پف‌پفی و پرنسسی ندارد.

لباس عروس ترک، برند jasmine bridal

لباس عروس ترک، برند jasmine bridal

لباس عروس ترک، برند jasmine bridal

لباس عروس ترک، برند jasmine bridal

لباس عروس ترک، برند jasmine bridal

enzoani برند ترک دیگری‌ است که لباس عروس‌هایش را بر اساس ظاهر٬ متریال و قیمت دسته بندی می‌کند. این برند در سال 2012 در استانبول تاسیس شده و در زمان کوتاهی پیشرفت کرده است. اگر به دنبال لباس عروس ترک با قیمت مناسب هستید بهتر است در تولیدات این برند به دنبال لباس رویاهایتان باشید. این برند اکسسوری‌های مورد نیاز عروس را نیز در کنار لباس عروس‌ به فروش می‌رساند.

لباس عروس ترک، برند ENZOANI

لباس عروس ترک، برند ENZOANI

لباس عروس ترک، برند ENZOANI

لباس عروس ترک، برند ENZOANI

لباس عروس ترک، برند ENZOANI

طراحی‌های این برند٬ طرح‌های خاص پسندی هستند که کلیشه‌های موجود در صنعت لباس عروس را دور زده‌اند. این مدل لباس‌ها در فرهنگ ایرانی بیشتر در مراسم‌های نامزدی و فرمالیته کاربرد دارند. با مراجعه به وبسایت این برند ترکی می‌توانید مدل‌های جدید لباس عروس را ببینید.

لباس عروس ترک، برند Riki Dalal

لباس عروس ترک، برند Riki Dalal

لباس عروس ترک، برند Riki Dalal

لباس عروس ترک، برند Riki Dalal

لباس عروس ترک، برند Riki Dalal

لباس عروس ترک، برند Riki Dalal

مدل لباس‌های عروس ترک با سلیقه عروس ایرانی هماهنگ نزدیکی دارند. با توجه به این فرهنگ و سلیقه مشترک، بهتر است عروس خانم‌ها نیم نگاهی هم به لباس‌های دوخته شده توسط برندهای ترکیه داشته باشند، بسیاری از این فروشگاه‌ها لباس‌های مجلسی هم طراحی و ارائه می‌نمایند.

این برند از سال ۲۰۰۵ کار خود را با نشان تجاری DAİ در آنکارا آغاز کرد .استفاده از مواد اولیه با کیفیت، طراحی‌های زیبا و دوخت دقیق باعث شد تا این شرکت تبدیل به یکی از مهمترین برندهای لباس عروس در ترکیه و جهان شود. شرکت Dai Wedding فعالیت خود را با یک کارگاه و آتلیه کوچک شروع کرد و امروز همچنان در مسیر رو به رشد خود در حال حرکت است. تولیدات این شرکت نه تنها در ترکیه که در بسیاری از کشورهای جهان نیز به فروش می‌رسد.

لباس عروس ترک برند Dai Wedding

لباس عروس ترک برند Dai Wedding

لباس عروس ترک برند Dai Wedding

لباس عروس ترک برند Dai Wedding

لباس عروس ترک برند Dai Wedding

لباس عروس ترک برند Dai Wedding

Beymen در خانه‌ی مد خود در نیشان ‌‌تاشی واقع در استانبول، شامل مجموعه‌ای بی‌نظیر از لباس‌های عروسی مجلل است. در طبقه‌ چهارم خانه مد Beymen ، عروس‌ها می‌‌‌توانند لباس‌های عروسی، کت و شلوارهای دامادی و بسیاری وسایل مرتبط دیگر از برندهایی مانند  Lanvin،Albertta Ferretti ، Peter Langner Christos، Amsale و Rosa Clara را مشاهده کنند.

لباس عروس ترک برند Beymen Bridal

لباس عروس ترک برند Beymen Bridal

لباس عروس ترک برند Beymen Bridal

لباس عروس ترک برند Beymen Bridal

این هم یک نمونه لباس عقد و عروسی ترکیه‌ای که می‌توانید با قیمت مناسب از طریق اپلیکیشن کمدا بخرید.

خرید لباس عروس ترک از اپلیکیشن کمدا

در ایران نیز با اینکه هنوز نام برجسته‌ای در زمینه طراحی و دوخت لباس عروس نداریم٬ اما مزون‌های زیادی هستند که علاوه بر واردکردن لباس عروس و لباس شب از ترکیه٬ لباس مورد نظر شما را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تری می‌دوزند. در ادامه چند مزون معروف در زمینه‌ی تولید لباس عروس را با هم بررسی می‌کنیم.

مزون هستی یکی از مراکز دوخت سفارشی لباس عروس است که به دلیل کیفیت بالا و مشتری‌مداری صاحبان این کسب و کار٬ به شهرت خوبی در این زمینه رسیده است. هدف اصلی این مزون به روز نگه داشتن تولیدات و پیشرفت هم‌گام با برندهای مطرح دنیا در زمینه‌ی لباس عروس است.

این مزون در بلوار میرداماد تهران واقع است و یکی از قدیمی‌ترین و حرفه‌ای ترین‌های این کسب و کار به شما می‌رود. طراحی‌های زیبا و دوخت تمیز این مزون٬ آن را به یکی از مزون‌های شماره یک شهر تهران تبدیل کرده است. غالب نظرات ثبت شده درباره‌ی این مزون٬ نمایانگر سطح بالای کیفیت دوخت و مشتری مداری پرنسس است.

خانه مد گالانت یکی از مزون‌های لوکس واقع در شمال تهران است که در زمینه‌ی لباس عروس٬ لباس شب و مانتوهای مجلسی شهرت خوبی کسب کرده. اگر قصد خرید لباس نامزدی٬ عقد و فرمالیته را نیز دارید مزون گالانت را هم در نظر بگیرید. مزیت مزون گالانت در این است که طیف گسترده‌ای از سلایق و تفاوت‌های فرهنگی را در نظر می‌گیرد.

مزون گالانت : مزون‌های ایرانی لباس عروس

مزون گالانت : مزون‌های ایرانی لباس عروس

مزون گالانت : مزون‌های ایرانی لباس عروس

مزون گالانت : مزون‌های ایرانی لباس عروس

مزون گالانت : مزون‌های ایرانی لباس عروس

این مزون علاوه بر دوخت سفارشی٬ کالکشن‌هایی فصلی از لباس عروس٬ عقد٬ نامزدی و فرمالیته ارائه می‌دهد. این مزون از بهترین متریال‌های فرانسوی و ترک استفاده می‌کند و بیشتر طراحی‌هایش بر مبنای متدهای روز ایتالیایی است. نام قبلی مزون فابرا دی‌تودی بوده اما از همان ابتدا در میدان کاج سعادت آباد تهران و با مدیریت خانم ابراهیمی اداره می‌شده است. این مزون٬ طراحی و تولید اکسسوری و لباس مجلسی کودک نیز انجام می‌دهد.

مزون ایرانی لباس عروس فابرا

مزون ایرانی لباس عروس فابرا

مزون ایرانی لباس عروس فابرا

مزون ایرانی لباس عروس فابرا

این مزون با مدیریت بهاره عامری٬ یکی از مزون‌های لاکچری و شیک تهران در زمینه‌ی طراحی و تولید لباس عروس٬ لباس ساقدوش‌ها و لباس شب است. اوت کوتورهای این برند علاوه بر تطابق با آخرین دستاورد‌های مد جهان٬ هم‌خوانی مناسبی با سلیقه‌ی بانوان ایرانی دارد. این ویژگی‌ها برند بهاره عامری را به یکی از انتخاب‌های اصلی نوعروسان تبدیل کرده است.

مزون ایرانی عروس B.A

مزون ایرانی عروس B.A

مزون ایرانی عروس B.A

کمی از قدیمی‌های حوزه‌ی لباس عروس فاصله بگیریم! استودیو طراحی لباس سوترا یکی از به روزترین و متنوع‌ترین مراکز تهیه لباس عروس و فرمالیته است. اگر به دنبال لباسی هستید که تا مدت‌ها نقل محافل باشید٬ حتما سری به اینستاگرام سوترا بزنید. در این استودیو لباس عروس‌های ماهی٬ راسته٬ بدون ژپون و حتی جدیدترین لباس عروس‌های کوتاه را می‌توانید پیدا کنید.

مزون ایرانی سوترا

مزون ایرانی سوترا

مزون ایرانی سوترا

مزون ایرانی سوترا

این هم چند مدل لباس عروس مزون‌دوز در اپلیکیشن کمدا که می‌توانید با قیمت مناسب تهیه کنید. برای دیدن جزئیات سایز و قیمت خرید٬ نام صاحب لباس را در قسمت هم‌سلیقه یابی اپلیکیشن کمدا جستجو کنید.

خرید لباس عروس مزونی از اپلیکیشن کمدا

خرید لباس عروس مزونی

خرید لباس عروس مزونی از اپلیکیشن کمدا

خرید لباس عروس مزونی از اپلیکیشن کمدا

خرید لباس عروس مزونی از اپلیکیشن کمدا

آیا ترجیح می‌دهید که لباس رویاهایتان را خودتان طراحی کنید و به خیاط بسپارید یا این‌که آن را آماده از برندهای مطرح دنیا بخرید؟

اگر تجربه‌ای از برندهای که نام بردیم دارید؛ در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

پست های مرتبط

مدل لباس عروس 2019 (پرنسسی، پفی، ماهی، اسکارلت در سال 1398)

لباس عروس مدل شاین‌ (معرفی 3 مدل جدید در سال 2019)

راهنمای خرید لباس عروس (17 نکته خیلی مهم)

مدل جدید لباس عروس گیپور 2019 (مدل ماهی، دنباله دار، دوتکه، آستین کلوش، شنل دار، کوتاه)

جدیدترین مدل لباس عروس رنگی و شیک برند اروپایی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا