Tamasha

پارک جای موتورسیکلت نیست/اصفهان هوشمندتر می‌شود

پارک جای موتورسیکلت نیست/اصفهان هوشمندتر می‌شود

شهردار اصفهان با بیان اینکه یکی از رویکردهای مدیریت شهری اصفهان حرکت به سمت شهر هوشمند است، گفت: اصل هوشمندسازی حرکت انسان‌محور به احترام وقت و زندگی افراد است، لذا هر دو هفته یک‌بار خبرهای خوبی در حوزه هوشمندسازی برای مردم اصفهان خواهیم داشت.

پارک جای موتورسیکلت نیست/اصفهان هوشمندتر می‌شود

شهردار اصفهان با بیان اینکه یکی از رویکردهای مدیریت شهری اصفهان حرکت به سمت شهر هوشمند است، گفت: اصل هوشمندسازی حرکت انسان‌محور به احترام وقت و زندگی افراد است، لذا هر دو هفته یک‌بار خبرهای خوبی در حوزه هوشمندسازی برای مردم اصفهان خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی قاسم‌زاده امروز _شنبه نوزدهم شهریورماه_ در برنامه رادیویی «سلام اصفهان»، با اشاره به دو خبر خوب برای شهروندان اصفهان، اظهار کرد: خبر اول بهره‌برداری از چهارمین خط BRT اصفهان است که از پایانه جی خیابان‌های هشت‌بهشت شرقی، هشت‌بهشت غربی، فرشادی، بلوار هشت‌بهشت، میدان امام حسین (ع)، شمس‌آبادی، شیخ‌بهایی، آتشگاه تا سه‌راه درچه است و شهروندان با خیال راحت می‌توانند در کمترین زمان ممکن و سرعت مطمئن، سفرهای درون‌شهری خود را با استفاده از اتوبوس‌های این خط انجام دهند.

وی افزود: در حال حاضر زمان انتظار مسافر در ایستگاه‌های خط چهارم BRT اصفهان حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه است که تا مهرماه با اضافه شدن تعدادی اتوبوس به این خط، زمان انتظار به حدود شش تا هشت دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

شهردار اصفهان با اشاره به دومین خبر خوب برای شهروندان اصفهان، تصریح کرد: یکی از رویکردهای مدیریت شهری حرکت به سمت شهر هوشمند است، از این‌رو هفته گذشته سامانه حمل‌ونقل عمومی هوشمند تحت عنوان «اصرو» (سامانه موقعیت‌یاب اتوبوس و پرداخت الکترونیک) رونمایی شد که برای دانلود و استفاده شهروندان، روی درگاه اینترنتی شهرداری اصفهان به نشانی my.isfahan.ir قرار داده شده است.

وی ادامه داد: این سامانه به نحوی طراحی شده است که زمان تقریبی رسیدن اتوبوس به ایستگاه‌ها را برای شهروندان مشخص می‌کند؛ همچنین ۵۰ تابلوی هوشمند در بعضی از ایستگاه‌های پرتردد اتوبوس برای نمایش زمان رسیدن اتوبوس و اطلاع از خطوط فعال اتوبوس نصب شده است.

قاسم‌زاده با بیان اینکه درگاه الکترونیکی «اصفهان من» به نشانی my.isfahan.ir درگاه محوری شهرداری اصفهان است که تمام خدمات شهرداری به‌تدریج از طریق این درگاه به شهروندان عرضه می‌شود، گفت: شهروندان سامانه «اصفهان من» را به خاطر بسپارند، زیرا بستر اصلی شهر هوشمند است و تمام خدمات غیرحضوری از طریق این درگاه به شهروندان ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: اصل هوشمندسازی حرکت انسان‌محور به احترام وقت و زندگی افراد است، لذا هر دو هفته یک‌بار خبرهای خوبی در حوزه هوشمندسازی برای مردم اصفهان خواهیم داشت.

شهردار اصفهان با اشاره به تردد موتورسیکلت‌سواران در پارک‌های شهر، اظهار کرد: رفع این مشکل نیاز به افزایش فرهنگ عمومی و تعامل با نیروی انتظامی دارد، زیرا نمی‌توان برای هر ورودی پارک، یک نفر مأمور مستقر کرد.

وی ادامه داد: نصب موانع باعث ایجاد مشکلاتی برای ورود معلولان و کالسکه نوزادان می‌شود و اگر موانع ایجاد نشود، موتورسواران به محوطه پارک‌ها ورود پیدا می‌کنند، لذا اصل بر فرهنگ‌سازی است، زیرا موتورسواران باید بدانند که پارک‌ها جای تردد موتورسیکلت نیست.

موتورسیکلت هایی که میدان امام(ره) اصفهان را به پارکینگ بدل کردند

در بخش مسقف مجوعه تاریخی میدان امام(ره) اصفهان شاهد پارک تعداد زیادی موتورسیکلت در جلوی درب مغازه ها هستیم که این موضوع زیبنده مجموعه جهانی میدان امام(ره) نیست.

موتورسیکلت هایی که میدان امام(ره) اصفهان را به پارکینگ بدل کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، وقتی در مجموعه تاریخی میدان امام (ره) قدم می‌گذارید دیگر مانند گذشته خبری از سروصدای ماشین‌ها و آلودگی‌های ناشی از حجم تردد آنها در میدان مشاهده نمی‌شود اما ورود موتورسواران به میدان از آرامش حاکم بر این فضا کاسته است.

در بخش مسقف بازار به‌ویژه در ضلع شمالی میدان، جلوی بسیاری از مغازه‌ها شاهد پارک موتورسیکلت‌های بسیاری هستیم که به گفته کسبه به دلیل نبود پارکینگ امن و سهولت در رفت و آمد، مغازه‌داران موتورسیکلت خود را کنار مغازه خود پارک می‌کنند که این موضوع زیبنده مجموعه جهانی میدان امام(ره) نیست.

یکی از مغازه‌داران بازار کفاشان درباره علت این موضوع به خبرنگار تسنیم می‌گوید که در پارکینگ‌های اطراف میدان، فضا برای نگهداری موتورسیکلت وجود ندارد و به دلیل نبود نگهبان روزانه شاهد به سرقت رفتن تعدادی از موتورسیکلت‌ها هستیم به همین دلیل ترجیح می‌دهیم که موتورها در کنار مغازه‌ها پارک شود.

نصر دیگر مغازه‌دار بازار نیز می‌گوید: در ساعات ابتدایی صبح تعداد موتورسیکلت‌ها در بازار بسیار زیاد است و بیشتر کسبه از این وسیله برای حمل و جابه‌جایی کالاهای خود استفاده می‌کنند و به دلیل نبود پارکینگ در نزدیکی بازار، موتورهای خود را جلوی مغازه‌ها پارک می‌کنند.

وی افزود: به دلیل مسقف بودن فضای بازار تردد موتورسواران در بازار سروصدا و آلودگی زیادی را ایجاد می‌کند و برخی از کسبه از این موضوع ناراحت هستند اما مرجعی برای پیگیری نیست.

در راه خروج از میدان از ضلع غربی از نگهبان ورودی میدان نیز که در حال ممانعت از ورود موتورسواران به داخل میدان بود، دلیل ازدیاد موتور در بازار را جویا شدیم که وی به خبرنگار تسنیم گفت: من در این بخش از میدان اجازه ورود موتور را به داخل میدان نمی‌دهم اما همان‌طور که می‌دانید از بخش‌های مختلف راه‌های ورود به میدان وجود دارد و اکثر موتورسیکلت‌ها از بخش شمالی و شرقی وارد بازار می‌شوند.

وی با بیان اینکه ما تنها موتورسواران بانک ملی و اداره دارایی را به داخل میدان راه می‌دهیم، گفت: در غیر این صورت اگر موتورسواری از ورودی میدان امام از سمت خیابان سعدی وارد میدان شود و مشکلاتی را نظیر تصادف به وجود آورد، مسئولیت آن با نگهبان این بخش است.

اما این موضوع را با مدیر پایگاه میراث جهانی میدان تاریخی امام(ره) مطرح کردیم که فریبا خطابخش این اقدام موتورسواران را غیرقانونی دانست و پیگیری این موضوع را وظیفه شهرداری قلمداد کرد که باید کنترل لازم را در ورودی‌های مختلف داشته باشد.

سرهنگ رضا رضایی، رئیس پلیس راهور استان اصفهان نیز در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: ما همکاری خوبی با همکاران خود در بخش کلانتری بازار داریم که از ورود موتورسواران به داخل بازار جلوگیری شود اما بازار وسیع بوده و راه‌های دسترسی به آن زیاد است.

وی با بیان اینکه روزانه در پارکینگ بازار هندوها موتورسیکلت‌های زیادی پارک می‌شود که اگر این فضا فراهم نبود تعداد موتورهایی که وارد میدان می‌شد، بسیار بیش از این بود، اضافه کرد: ما قبل از ورودی غربی و شرق میدان مکان‌هایی را برای پاک موتورسیکلت‌ها فراهم کردیم.

رئیس پلیس راهور اصفهان گفت: جلوگیری از ورود موتورسیکلت‌ها به میدان و مجموعه بازار جز اولویت‌های ما بود و تلاش می‌شود از این موضوع جلوگیری شود.

به گزارش تسنیم، مجموعه میدان امام(ره) یک پایگاه جهانی بوده و حریم آن در سال گذشته توسط میراث فرهنگی مشخص شده که انتظار می‌رود این مجموعه با حفظ اصالت، استانداردهای جهانی در همه ابعاد در آن رعایت شود.

انتهای پیام/

پارک موتور و ماشین در یک پارکینگ و قوانین مربوط به آن

پارک موتور و ماشین در یک پارکینگ و قوانین مربوط به آن ،پارک خودرو و موتور در یک پارکینگ،قوانین استفاده از پارکینگ ،هومتیک

پارک موتور و ماشین در یک پارکینگ و قوانین مربوط به آن

کمک یار اندیشه سبز ( هومتیک ) تهران، سهروردی شمالی، خیابان هویزه،  پلاک 57 ، طبقه دوم

1823 8873 – 021

0542 8873 – 021

info@homtick.com

صفحه اصلی

شرایط و قوانین

درباره ما

سوال‌های متداول

مدارک لازم جهت ترخیص موتورسیکلت توقیفی از پارکینگ

👮 مدارک لازم برای ترخیص موتورسیکلت پارک در محل نامناسب یا نگذاشتن کلاه ایمنی یا از این دو مورد مهم‌تر حرکت از خط ویژه که بسیار هم رایج است در صورتی که با توقف پلیس مواجه شود باعث توقیف موتورسیکلت خواهد شد. علاوه بر این حرکات نمایشی که متاسفانه در خیابان‌‌ها توسط موتورسواران دیده می‌شود در صورت رویت پلیس باعث توقیف

مدارک لازم جهت ترخیص موتورسیکلت توقیفی از پارکینگ

محتویات

پارک در محل نامناسب یا نگذاشتن کلاه ایمنی یا از این دو مورد مهم‌تر حرکت از خط ویژه که بسیار هم رایج است در صورتی که با توقف پلیس مواجه شود باعث توقیف موتورسیکلت خواهد شد.

علاوه بر این حرکات نمایشی که متاسفانه در خیابان‌‌ها توسط موتورسواران دیده می‌شود در صورت رویت پلیس باعث توقیف دستگاه شما خواهد شد. سعی کنید با رعایت قوانین مانع از جریمه و توقیف شوید اما اگر این اتفاق رخ داد باید چگونه برای ترخیص موتورسیکلت اقدام کرد؟

مدارک لازم برای ترخیص موتورسیکلت چیست؟ باید به کجا مراجعه کرد و برای ترخیص چقدر زمان لازم است. پیش از آنکه برای ترخیص موتور مراجعه کنید سعی کنید تمامی این موارد را مطالعه کنید و مدارک کامل همراه داشته باشید که کارتان سریعتر راه بیفتد.

مدارک لازم جهت ترخیص موتورسیکلت توقیفی

اگر موتور توقیف شود حداقل باید ۳ روز منتظر بمانید. توجه داشته باشید این بازه زمانی از ۳ روز تا ۳ ماه است. اما زمان مراجعه باید چه مدارکی را به همراه داشته باشید؟

هنگام مراجعه برای ترخیص موتورسیکلت مدارک عمومی که باید همراه داشته باشید به شرح زیر است:

۱- اصل شناسنامه راننده را همراه داشته باشید و از آن کپی بگیرید

۲- اصل گواهینامه راننده به همراه کپی آن نیز باید همراه شما باشد

۳- اصل کارت ملی مالک را نیز همراه داشته باشید و از آن کپی بگیرید

۴- اصل شناسنامه مالک را نیز همراه داشته باشید و از آن کپی بگیرید.

۵- اصل کارت موتور سیکلت را همراه داشته باشید و از آن کپی بگیرید

۶- اصل سند مالکیت موتورسیکلت را نیز همراه داشته باشید و از آن کپی بگیرید

به یاد داشته باشید حضور شخص مالک برای ترخیص موتورسیکلت الزامی است.

پس برای جمع بندی باید گفت کارت ملی و شناسنامه مالک و شناسنامه و گواهینامه راننده و کپی‌های آن به همراه کارت موتور سیکلت و سند مالکیت آن مدارک عمومی ترخیص موتور است.

۷- برگه خلافی لازم است. باید خلافی بگیرید و تسویه کنید و پس از آن برگه تسویه خلافی را ارائه دهید. اگر هیچ خلافی نداشته باشید و تنها بخواهید برگه را بگیرید ۵ هزار تومان هزینه دارد.

۸- برای پرداخت عوارض شهرداری نیز اقدام کنید و برگه پرداخت را تهیه کنید و از روی آن کپی بگیرید.

۹- باید اصل برگه پارکینگ و کپی آن را نیز به همراه داشته باشید.

برای ترخیص موتورسیکلت داشتن این ۹ مدرک الزامی است.

هزینه ترخیص موتورسیکلت

برای ترخیص موتورسیکلت چقدر هزینه باید پرداخت کنید؟

به یاد داشته باشید هنگام ترخیص عوارض شهرداری و خلافی باید تسویه شود این دو هزینه جدای هزینه‌های ترخیص است که به هر حال باید پرداخت کنید. علاوه بر این موارد؛ هزینه پارکینگ دو تا سه هزار و پانصد برای هر شب خواهد بود.

شما در روزهای شنبه تا چهارشنبه می‌بایست از ساعت ۷ تا ۱۴ دنبال کار باشید و روز پنجشنبه نیز تا ساعت ۱۲ ظهر بیشتر فرصت ندارید. اما توجه کنید شما باید برای ترخیص برگه پارکینگ بگیرید پس یک بار مراجعه به پارکینگ لازم است.

تعداد زیادی از مدارکی مانند عوارض شهرداری و خلافی لازم است که برای دریافت هر کدام احتمالا در صف طولانی می‌مانید خصوصا خلافی معمولا شلوغ‌تر است. می‌بایست از نظر مالی، کارت بانکی و پول نقد به اندازه خلافی و عوارض داشته باشید.

پول خرد نیز برای کپی‌ها بسیار به درد می‌خورد. پس صبح هر چه زودتر مراجعه کنید بهتر است. آدرسی که باید برای ترخیص موتورسیکلت مراجعه کنید در غرب تهران، کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج است. خیابان خلیج فارس، خیابان راهنما.

سوالات متداول:

شرایط تقسیطی هم برای ترخیص موتور سیکلت وجود دارد؟

اگر موتور شما توسط مامورین راهنمایی و رانندگی توقیف شده است و توان مالی برای پرداخت یکجای خلافی موتور خود را ندارید، نگران نباشید. شما می توانید اقدام به پرداخت هزینه ها به صورت اقساطی نموده و موتور خود را زودتر ترخیص کنید. اما موتور شما برای ترخیص به صورت اقساطی، باید شرایط زیر را داشته باشد.

ستادهای ترخیص تهران کجا هستند؟

آدرس ستاد ترخیص معمولا در پشت برگه انتقال به پارکینگ ذکر شده است. به طور ۱۰ ستاد ترخیص در تهران وجود دارد که عبارتند از:

برای ترخیص موتور بیمه نامه هم لازم است؟

ترخیص موتور از پارکینگ مستلزم ارائه مدارک مختلفی می باشد که یکی از آنها بیمه نامه است. اما اگر موتوری بیمه نامه نداشته باشد، صاحب موتور باید خلافی آن را پرداخت کند. جریمه نداشتن بیمه علاوه بر هزینه ای که برای شما به بار می آورد، شما را درگیر صفهای طولانی و اتلاف وقت می کند.

Originally posted 2022-06-11 08:13:09.

کلمات کلیدی

برنامه سلام اصفهان , برنامه رادیویی سلام اصفهان , شهر , کلانشهر , شهرداری اصفهان , موتورسیکلت , پارک , خط چهارم اتوبوس تندرو , علی قاسم زاده شهردار اصفهان , مدیریت شهری , هوشمندسازي , شهرداری , فرهنگسازی , برنامه ریزی شهری , نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

پارک جای موتورسیکلت نیست/اصفهان هوشمندتر می‌شود

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا