Tamasha

نتایج آزمون وکالت کانون وکلا و آزمون فوق‌العاده مرکز وکلا ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد • وکلاپرس

نتایج آزمون فوق‌العاده وکالت اعلام شد+لینک مشاهده نتایج

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از اعلام نتایج آزمون فوق‌العاده وکالت ۱۴۰۱ خبر داد.

نتایج آزمون فوق‌العاده وکالت اعلام شد+لینک مشاهده نتایج

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از اعلام نتایج آزمون فوق‌العاده وکالت ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، این مرکز از اعلام نتایج آزمون فوق‌العاده وکالت ۱۴۰۱ خبر داد.

داوطلبان با مراجعه به درگاه دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org یا لینک زیر از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

گفتنی است به علت اختلاف‌ها بر سر معیار قبولی در این آزمون، اعلام نتایج تاکنون به تعویق افتاده بود.

لینک مشاهده نتیجه آزمون وکالت فوق العاده ۱۴۰۱

نتایج آزمون وکالت 1401 اعلام شد

نتایج آزمون وکالت 1401 اعلام شد

داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری جهت دریافت نتایج آزمون خود باید از طریق سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. زمان اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری 1401 با توجه به زمان برگزاری آزمون وکالت دادگستری ممکن است 30 تا 40 روز بعد از برگزاری آزمون منتشر شود. متقاضیان برای دریافت نتایج آزمون باید در زمان اعلام شده با در دست داشتن شماره پرونده و داوطلبی خود به سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند.

اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری 1401

داوطلبان علاقمند به کار در حوزه وکالت باید توجه داشته باشند که رقابت برای قبولی در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری بسیار سخت می باشد. معمولا هر ساله حدود 90 هزار نفر در این آزمون به رقابت با یکدیگر می پردازند. هر چند ظرفیت آزمون وکالت برای استان های مختلف از یکدیگر تفکیک شده است اما در مجموع آزمون وکالت دارای ظرفیت چندان زیادی نمی باشد. داوطلبان برای نتیجه گیری مطلوب باید با ضرایب دروس مختلف آزمون وکالت و همچنین منابع آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری آشنایی کاملی داشته باشند.

داوطلبان بعد از شرکت در آزمون کتبی وکالت دادگستری در صدد اعلام نتایج آزمون هستند. داوطلبان توجه داشته باشند که زمان اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری با توجه به زمان برگزاری آزمون تعیین خواهد شد. داوطلبان برای دریافت نتیجه خود باید به سامانه ای که ثبت نام آزمون وکالت دادگستری را انجام داده اند مراجعه نمایند. معمولا ثبت نام و اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری از طریق سامانه سازمان سنجش انجام خواهد شد. همجنین داوطلبان برای دریافت نتیجه خود باید شماره داوطلبی و پرونده آزمون وکالت را در اختیار داشته باشند.

اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری برخلاف آزمون وکالت قوه قضاییه تک مرحله ای می باشد. داوطلبان آزمون وکالت قوه قضاییه بعد از آزمون کتبی در صورت کسب حد نصاب لازم باید در مصاحبه آزمون وکالت قوه قضاییه شرکت نمایند. پذیرفته شدگان آزمون کتبی وکالت دادگستری بعد از اعلام نتایج مستقیم به دوره کارآموزی فراخوانده می شوند.

سامانه اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری همان سامانه ای می باشد که ثبت نام آزمون وکالت دادگستری از طریق آن انجام شده است. ثبت نام آزمون وکالت دادگستری در سال جدید از طریق سامانه سازمان سنجش انجام شده است. چون ثبت نام از طریق سازمان سنجش انجام شده است اعلام نتایج آزمون نیز از طریق همین سایت منتشر خواهد شد.

در صورتی که ثبت نام از طریق سایت دیگر انجام شود اعلام نتایج نیز از طریق همان سایت منتشر خواهد شد. ثبت نام آزمون وکالت دادگستری در طی چند سال گذشته از طریق سایت سازمان سنجش انجام شده است.

برای مطالعه سوالات مصاحبه آزمون وکالت قوه قضاییه کلیک کنید.

همانطور که می دانید اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری از طریق سامانه سازمان انجام خواهد شد. بنابراین داوطلبان برای دریافت نتیجه آزمون خود باید به سامانه سازمان سنجش مراجعه نمایند. داوطلبان برای دریافت نتایج آزمون خود به شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود نیاز دارند. داوطلبان در صورت فراموشی یا گم کردن این اطلاعات از طریق سایت سازمان سنجش می توانند اقدام به بازیابی و دریافت شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام آزمون وکالت نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری به زمان برگزاری آزمون بستگی دارد. معمولا اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری 30 تا 50 روز بعد از زمان برگزاری آزمون وکالت منتشر خواهند شد. بنابراین داوطلبان در این بازه زمانی می توانند جهت دریافت نتایج آزمون خود از طریق سایت سنجش اقدام نمایند.

برای مطالعه بودجه بندی آزمون وکالت کلیک کنید.

همانطور که گفته شد داوطلبان برای دریافت نتایج آزمون وکالت باید به سامانه سازمان سنجش مراجعه نمایند. داوطلبان جهت دریافت نتایج آزمون وکالت باید شماره داوطلبی، پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را در اختیار داشته باشند. داوطلبان در صورت فراموشی یا گم کردن این اطلاعات نمی توانند نتیجه آزمون خود را مشاهده نمایند. با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان اطلاعی از نحوه دریافت نتایج آزمون وکالت دادگستری ندارند در ادامه راهنمای تصویری نحوه دریافت نتایج آزمون وکالت دادگستری را خدمتتان عنوان خواهیم کرد.

1. داوطلبان در مرحله اول باید از طریق مرورگر اینترنت خود وارد سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوند.

اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری 1401

2. داوطلبان بعد از ورود به سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور باید از منوی سمت راست گزینه سایر آزمون های استخدامی را انتخاب نمایند.

3. داوطلبان در مرحله سوم باید بر روی گزینه فعال اعلام نتایج آزمون ورودی کارآموزی وکالت کلیک کنند.

اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری 1401

4. داوطلبان در مرحله چهارم  صحفه ای را مشاهده خواهند کرد که در آن چهار روش نمایان شده است. داوطلبان باید با استفاده از یکی از روش های مشخص شده کارنامه نتایج آزمون وکالت خود را دریافت نمایند.

اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری 1401

برای ورود به سامانه اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری کلیک کنید.

داوطلبان توجه داشته باشند اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری تنها از طریق سامانه ثبت نامی انجام خواهد شد. داوطلبان برای دریافت نتیجه آزمون وکالت خود باید شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را در اختیار داشته باشند. در 5 سال گذشته همیشه ثبت نام آزمون وکالت از طریق سامانه سازمان سنجش انجام شده است. اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری نیز از طریق سامانه سازمان سنجش منتشر شده است.

داوطلبان در صورت فراموشی و یا گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی می توانند از طریق سامانه پاسخگویی سازمان سنجش اقدام به بازیابی آن نمایند. داوطلبان بعد از اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری در صورت داشتن اعتراض نسبت به نتایج آزمون وکالت دادگستری می توانند از طریق سامانه پاسخگویی سازمان سنجش ثبت اعتراض خود را انجام دهند.

1. نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری از طریق چه سایتی اعلام خواهد شد؟

اعلام نتایج آزمون وکالت معمولا از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

2. اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری به چه نحوی می باشد؟

در متن مقاله نحوه دریافت نتایج آزمون وکالت دادگستری را خدمتتان عنوان کرده ایم.

3. آیا داوطلبان امکان ثبت اعتراض به نتایج آزمون وکالت دادگستری را بعد از اعلام نتایج خوتهند داشت.؟

داوطلبان از زمان اعلام نتایج تا 15 روز بعد از آن می توانند نسبت به نتیجه آزمون خود اعتراض نمایند.

نتایج آزمون وکالت کانون وکلا و آزمون فوق‌العاده مرکز وکلا ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد • وکلاپرس

معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه درباره معیار مصوب مجلس درخصوص نتایج آزمون وکالت اطلاعیه صادر کرد و از اعمال معیار تراز برای این آزمون‌ها

نتایج آزمون وکالت کانون وکلا و آزمون فوق‌العاده مرکز وکلا ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد • وکلاپرس

وکلاپرس- معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه درباره معیار مصوب مجلس درخصوص نتایج آزمون وکالت اطلاعیه صادر کرد و از اعمال معیار تراز برای این آزمون‌ها خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از میزان، معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در اطلاعیه ای از اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و آزمون فوق‌العاده مرکز وکلای قوه قضائیه بر اساس نمرات تراز شده در روز های آتی خبر داد.

با توجه به لازم الاجرا شدن قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و استفسار به عمل آمده از مجلس شورای اسلامی، معاونت حقوقی و امورمجلس قوه قضاییه اعلام کرد:

نتایج آزمون بر اساس معیار ارائه شده توسط مجلس و بر مبنای میانگین وزنی نمرات تراز شده توسط سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اسلامی ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد.

معیار اعلامی برای تمامی آزمون‌های وکالت اعم از مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، کانون وکلای دادگستری و کانون کارشناسان رسمی لازم الاتباع است.

در قانون استفساریه مواد ۳ تا ۵ قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار آمده است:

آیا منظور از عبارت «امتیاز میانگین نمرات» در مواد (۳)، (۴) و (۵) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ مجلس شورای اسلامی، میانگین وزنی نمرات تراز شده، مطابق شاخص های آماری در آزمون سراسری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعمال می شود، است؟

پاسخ: بله، منظور از عبارت «امتیاز میانگین نمرات» در مواد (۳)، (۴) و (۵) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ مجلس شورای اسلامی، میانگین وزنی نمرات تراز شده، مطابق شاخص های آماری در آزمون سراسری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعمال می شود، است.

کلمات کلیدی

آزمون وکالت , نتایج آزمون فوق العاده وکالت , آزمون مرکز وکلا , کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه , مرکز وکلا , لینک مشاهده نتیجه آزمون وکالت فوق العاده ۱۴۰۱

نتایج آزمون وکالت سال ۱۴۰۱ اعلام شد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا