Tamasha

مشاهده احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۰

حقوق «بازنشستگان تامین اجتماعی» چقدر شد؟ + مشاهده احکام جدید بازنشستگان در سامانه تامین اجتماعی (۱۶ شهریورماه ۱۴۰۱)

احکام جدید و فیش حقوقی شهریور ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سایر سطوح سازمان تأمین اجتماعی در سامانه خدمات غیرالکترونیک این سازمان منتشر شد.

حقوق «بازنشستگان تامین اجتماعی» چقدر شد؟ + مشاهده احکام جدید بازنشستگان در سامانه تامین اجتماعی (۱۶ شهریورماه ۱۴۰۱)

به گزارش شهرآرانیوز، در پی صدور بخشنامه اصلاحیه میزان افزایش حقوق مستمری‌بگیران در سال ۱۴۰۱، احکام حقوقی و فیش شهریور ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سایر سطوح این سازمان با اعمال افزایش صادر شده و در سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir قابل مشاهده است.

گفتنی است پیش از این مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی خبر داده بود حقوق شهریور ماه بازنشستگان سایر سطوح، بر مبنای احکام جدید و با در نظر داشتن مصوبه مورد توافق وزرای عضو هیات امنای سازمان تأمین‌اجتماعی و با اعمال افزایش موضوع مصوبه شورای عالی کار پرداخت خواهد شد و احکام جدید این گروه از بازنشستگان نیز در همین ماه صادر می‌شود.

دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در این زمینه گفت: با تأکید ویژه ریاست‌محترم جمهور و همراهی دولت مردمی سیزدهم و مجلس انقلابی، حقوق شهریور ماه بازنشستگان سایر سطوح، بر اساس مصوبه شورای عالی کار پرداخت خواهد شد.

وی افزود: احکام جدید این گروه از بازنشستگان روی سایت خدمات غیرحضوری تأمین‌اجتماعی بارگزاری شده و انشالله از ۲۰ شهریور ماه پرداخت‌ها بر اساس همین احکام جدید انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: برای پرداخت معوقات از اول فروردین تا ماه جاری نیز برنامه‌ریزی در تعامل با کانون‌های بازنشستگی در حال انجام است و به‌زودی نحوه پرداخت معوقات نیز به این عزیزان اعلام خواهد شد.

در پی اظهارات سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعمال احکام جدید و افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، به نظر می‌رسد از پنج روز آینده مستمری بگیران تامین اجتماعی، حقوق‌های جدید خود را دریافت خواهند کرد.

محمدهادی زاهدی‌وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تازگی از افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح، مطابق مصوبه شورای عالی کار یعنی ۳۸ درصد به اضافه مبلغ ثابت ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان خبر داد و گفت: افزایش حقوق و احکام اصلاح‌شده بازنشستگان از شهریورماه اعمال شده و افزایش مطابق با سقف مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

البته مباحث دیگری نیز در روز‌های بعد از این اظهارات، از سوی دولتمردان مبنی بر اعمال همین میزان افزایش حقوق برای سایر بازنشستگان و مستمری‌بگیران لشگری و کشوری مطرح شد. به عنوان مثال مسعود میرکاظمی – معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این باره اعلام کرد: افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشگری منوط به تامین منابع یا مدیریت مصارف است.

وی افزود: رئیس جمهوری دستوری برای ترمیم حقوق شاغلان و بازنشستگان دادند؛ البته با این فرض که خلق پول یا استقراضی انجام نشود.

این عضو کابینه دولت سیزدهم در پاسخ به سوال ایسنا درباره چگونگی اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران لشگری و کشوری گفت: با توجه به اینکه هنوز مسئله افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان لشگری و کشوری قطعی نشده نمی‌توان در مورد جزئیات آن صحبت کرد، اما در ماه جاری یعنی شهریورماه تصمیم گیری درباره آن نهایی می‌شود و از آن به بعد اگر منابعش مشخص شود، می‌توان آن را اجرا کرد. البته به عنوان مثال با توجه به طرح افزایش جمعیت می‌توان اینگونه سیاست گذاری کرد که در افزایش حقوق‌ها و ضرایب آن عائله‌مندی و فرزند را هم در نظر گرفت، اما این طرح بعید است به شهریور ماه برسد.

در همین رابطه اطلاعات دریافتی ایسنا حاکی از آن است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریور ماه اعمال شده و احکام آن‌ها نیز اصلاح شده است. فیش حقوق جدید بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس احکام اصلاح شده آماده است و همه مستمری بگیران سایر سطوح می‌توانند در پروفایل خود در سامانه مورد نظر در درگاه خدمات الکترونیکی طرح تحول دیجیتال این تغییرات را مشاهده کنند.

بر اساس احکام صادر شده، بازنشستگان تامین اجتماعی از ۲۰ تا ۳۱ شهریور ماه (بر اساس حروف الفبا) حقوق و مزایای خود را با اعمال ۳۸ درصد افزایش به علاوه ۵۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. معوقات و مابه‌التفاوت حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی نیز از مهر ماه و بر اساس فرمولی که سازمان تامین اجتماعی آن را اعلام خواهد کرد، به همه مستمری بگیران پرداخت می‌شود که البته روش دقیق این پرداختی‌ها هنوز مشخص نشده است.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته حقوق همه بازنشستگان در قالب احکام جدید و به صورت سیستمی افزایش یافته است، اما اگر در این میان یکی از مستمری بگیران سهوا در احکام و فیش حقوقی خود تغییری ندید یا احتمالا اشتباه محاسباتی مشاهده کرد، می‌تواند به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرده و نسبت به اصلاح آن اقدام کند.

اینجا بخوانید:احتمال پرداخت معوقات حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی در چند قسط (۱۶ شهریورماه ۱۴۰۱)

اخبار ویژه بازنشسته‌ها در لینک زیر:

instagram.com/bazneshasteh.news

«تأمین اجتماعی» روند اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان را تسریع ببخشد

حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) در یادداشتی به لزوم صدور احکام جدید بازنشستگان سایر سطوح کارگری قبل از دوازدهم شهریور ماه اشاره کرد.

«تأمین اجتماعی» روند اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان را تسریع ببخشد

هایک ویژن

حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) در یادداشتی به لزوم صدور احکام جدید بازنشستگان سایر سطوح کارگری قبل از دوازدهم شهریور ماه اشاره کرد.

به گزارش ایلنا، در این یادداشت آمده است:

«در واپسین روزهای هفته دولت قرار داریم و هنوز شاهد تحرکی از سوی مقامات دولتی که بیانگر اقدامی در جهت صدور احکام بازنشستگان سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی باشد، نبوده‌ایم. چندی پیش نیز شاهد ابلاغ مصوبه شورایعالی کار (۳۸ درصد+۵۱۵.۱۶۶ تومان) پیرامون افزایش سایر سطوح حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از سوی آقای زاهدی وفا سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده‌ایم. طبق سخنان آقای زاهدی وفا، مقرر گردید اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی در شهریور ماه صورت گیرد که همین امر، امید را دل جامعه هدف و نمایندگان آنان پس از گذشت پنج ماه از سال ۱۴۰۱، زنده کرد. تحقق مطالبات سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی برای حقیر و آنانی که دل در گرو آرامش و سکینه قلب جامعه کارگری بازنشسته دارند، مهم‌ترین خواسته و مطالبه است. مطالبه‌ای که توسط آقایان زاهدی وفا، سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جلسه‌ای که با نماینده بازنشستگان داشتند، به خوبی مورد بررسی قرار گرفت و تأخیرِ بیشتر از این، در صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی جایز نیست.

سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی امید به آن دارند تا ۱۲ شهریور ماه شاهد تحقق وعده آقای زاهدی وفا سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اصلاح و صدور احکام جدید خود باشند. اما تجربه‌ی اینجانب طی سالیانِ سال در حوزه‌ی برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی سازمان تأمین اجتماعی از یکسو و تقاضای توأم با دلواپسی بازنشستگان که به حق نیز می‌باشد، از سوی دیگر، عرصه را بسیار سخت و غیرقابل تحمل کرده است و اگر اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ اعمال نشود، جامعه کارگری بازنشسته برای چندمین بار در سال ۱۴۰۱ شاهد خلف وعده و عدم اجرای قانون توسط مسؤولین مربوطه خواهند بود.

جامعه کارگری بازنشسته پس از گذشت پنج ماه از سال، تاب رویارویی با خلف وعده‌ای دیگر ندارند؛ به همین دلیل از سازمان تأمین اجتماعی خواستاریم حداکثر تا ۱۲ شهریور می‌بایست احکام اصلاح و صادر شود تا اثرات خوشایند آن را از ۱۳ شهریور ماه و پس از صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی شاهد باشیم. تحقق وعده‌ای که موجبات آرامش روحی و سکینه قلب ذینفعان را فراهم و امید دستگاه‌های خبرپراکنی ۱۷۰ شبکه خارج از کشور را به یأس تبدیل خواهد کرد. انشاالله»

اخبار مرتبط

نحوه مشاهده حکم مستمری بگیران تامین اجتماعی 1400

حکم حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی با اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تغییر یافت. بازنشستگان و مستمری بگیران برای مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران چطور باید اقدام کنند؟

نحوه مشاهده حکم مستمری بگیران تامین اجتماعی 1400

نحوه مشاهده حکم مستمری بگیران تامین اجتماعی 1400

به گزارش راهبرد معاصر حکم حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی مطابق با همسان سازی حقوق بازنشستگان تغییر یافته است. بر اساس اهلام سازمان تامین اجتماعی  بازنشستگان می توانند احکام افزایش مستمری از طریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی es.tamin.ir دریافت کنند.

آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مربوط به میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1400 است. دیروز مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور بخشنامه ای به واحدهای اجرایی نحوه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1400 را ابلاغ کرد. این بخشنامه با توجه به مصوبات شورای عالی کار و دولت ابلاغ شده است. بر اساس این بخشنامه از ابتدای امسال تمامی بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان سال 99 برای دریافت‌کنندگان تا حداقل مستمری، به میزان ۳۹ درصد و برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری به میزان ۲۶ درصد به علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان افزایش می‌یابد. با این افزایش دریافتی هیچ مستمری بگیری کمتر از ۱.۵ برابر مجموع پرداختی اسفند سال۱۳۹۹ نخواهد بود.

حکم حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی

در ادامه نحوه مشاهده حکم مستمری بگیران تامین اجتماعی 1400 را بخوانید.

برای مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران بازنشستگان باید ابتدا در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کنند. در زمان ثبت نام شماره تلفن همراه حتما باید به نام شخص بازنشسته باشد. پس از انجام ثبت‌نام فرد و کسانی که از قبل ثبت‌نام کرده‌اند برای دیدن احکام جدید پس از ورود به سامانه تامین اجتماعی به آدرس «https://tamin.ir/» و در پایین صفحه اول وارد بخش «حکم مستمری‌بگیران» شوند. بازنشستگان همچنین می‌توانند روی لینک «https://account.tamin.ir/auth/login» کلیک و دو گزینه «کد ملی» و «گذرواژه» خود را وارد کنند.

فیش حقوقی مستمری بگیران

پس از مراجعه به آدرس خدمات غیر حضور سازمان https://eservices.tamin.ir/  روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

دریافت حکم نستمری بگیران تامین اجتماعی

در این مرحله کافی ست بیمه شد کدملی و شمار تلفن همراه خود را وارد کرده و سپس بمنظور ادامه روند ثبت نام دکمه بررسی اطلاعات  وارد شد را انتخاب کند.

حکم جدید مستمری بگیران تامین اجتماعی

مستمری بگیران چگونه می توانند از حکم و یا فیش حقوقی خود مطلع گردند؟جواب :  مستمری بگیر می تواند با استفاده از سرویس USSD  و سرشماره (#1420*4* ) برای تمام اپراتورهای تلفن همراه ( همراه اول، ایرانسل و رایتل ) ، فیش حقوقی خود را مشاهده نماید.مستمری بگیران می توانند با ثبت نام و ورود به سامانه eservices.tamin.ir  ،در منوی مستمری بگیران – مشاهده حکم مستمری بگیران و همچنین از همین منو، فیش حقوقی مستمری بگیران – مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران ، حکم و فیش حقوقی خود را مشاهده کنند.

سوال : نحوه ثبت نام بازماندگان در سامانه چگونه است؟جواب :  بازماندگان مشابه بیمه شده عادی در سامانه خدمات غیرحضوری ثبت نام می نمایند.

سوال : نحوه ثبت نام بیمه شده یا مستمری بگیر متوفی جهت دریافت هزینه کفن و دفن وی چگونه است؟جواب :  سرویس غیرحضوری کفن و دفن، تنها برای همسر بیمه شده اصلی است، جهت خود بیمه شده اصلی که متوفی است، باید بازماندگان به شعبه مراجعه نمایند.

سوال : کار پوشه ایرانیان چیست ؟جواب :  کار پوشه الکترونیکی می باشد که توسط دولت الکترونیک متناظر با هر کد ملی ایجاده شده است.

سوال : فرد مستمری بگیر یا بازمانده در صورت داشتن چندین حقوق چگونه می تواند حکم/ حقوق خود را مشاهده کند ؟جواب : فرد مذکور باید با کدملی و رمز ورود به سامانه وارد شده و در بخش مشاهده حکم/ فیش مستمری با وارد کردن شماره های مستمری نسبت به مشاهده حکم/ حقوق خود را اقدام نماید.

سوال : چرا مستمری بگیر امکان دسترسی به بخش سابقه خود را ندارد ؟جواب : مشاهده سوابق تنها برای بیمه پردازان امکان پذیر می باشد.

کلمات کلیدی

احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی , حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی , فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی , حسن صادقی , احکام جدید بازنشستگان , محمدهادی زاهدی وفا , تامین اجتماعی , حکم حقوقی بازنشستگان , بازنشستگان

مشاهده احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۰

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا