Tamasha

کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

کاربرد کانسیلر, طرز استفاده ازکانسیلر , آرایش صورت ,کبودی زیر چشم ,کرم پودر ,لک, زیرسازی ,پوست ,فونداسیون, پوشاندن لکه ها, رفع معایب چهره ,پوشاندن جای زخم

کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

استفاده از کانسیلر

چه کسانی باید از کانسیلر استفاده کنند ؟

استفاده از کانسیلر امروزه از واجبات آرایش است و به اندازه استفاده از فونداسیون و کرم پودر مهم می باشد. به کمک کانسیلر شما میتوانید نقاط تیره ، قرمز ، رگها و جای زخمها را بپوشانید.کانسیلرها در واقع کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما میتوانید آنها را قبل و یا بعد از کرم پودر استفاده کنید ولی توصیه من بعد از کرم پودر است .کانسیلر معمولا یک درجه از رنگ کرم پودر استفاده شده باید روشن تر باشد. اگر خیلی روشن تر از کرم پودر باشد به جای پوشانندگی لکه های تیره را بیشتر نشان خواهد داد.

کانسیلر بصورت های مختلف وجود دارند :

۱) بصورت Stick یا ماتیکی که استفاده آن راحت است .۲) کرم۳) مایع ( Liquid )آنرا با برس استفاده کنید و با بقیه آرایش یکدست کنید. در سر آخر پودر آرایشی را بزنید.

با استفاده از کانسیلر در گوشه های لب میتوانید سن یک نفر را پایین بیاورید.

طرز استفاده کانسیلر : 

شما روی محل مورد نظر با قلم مو مقداری کانسیلر زده و بعد با پنبه گلوله شده لبه های آن را برطرف کنید توجه داشته باشید اگر شما کانسیلر را بطور کامل روی آن منطقه بریزید روی پوست هاله ایجاد میشود .

برای زیر چشم بهتر است که بافت کانسیلر زیاد چرب نباشد و چروک های دور چشم و کبودی را خوب پوشش دهد ، با نوک انگشت یا قلم مو دور تا دور چشم را کانسیلر بزنید . برای که کبودی زیر چشم استفاده از کانسیلری با رنگ نارنجی مناسب است .زخم، آکنه های قدیمی یا جای ابله را بایستی توسط کانسیلرسبز رنگ بپوشانید شما بایستی لایه به لایه اینکار را بکنید و اجازه دهید لایه اول که جذب شد لایه بعدی استفاده شود .برای عروق کانسیلرهای مایع مناسب هستند با یک قلم موی ظریف و یک گلوله پنبه روی آنها بزنید تا لبه های آنرا صاف کنید .یادتان نرود که آنرا برای کنار داخلی دماغ و گوشه های چشم هم استفاده کنید.بعد از اینکه با کانسیلر معایب چهره برطرف کردید حالا برای زیبائی بیشتر با یک فون روشن نقاطی در چهره مانند تیغه بینی ، وسط پیشانی ، گوشه های لب پائین و روی چانه را روشن تر کنید و با یک فون تیره دو طرف بینی ، زیر گونه و غبغب و شقیقه ها را تیره تر کنید .

بعد از زدن کرم پودر و زیر سازی با یک پودر سبک و بی رنگ پوست را بپوشانید پودر زدن باعث میشود:۱- چهره یکنواخت تر شود .۲- دوام آرایش شما بیشتر شود.۳- روغن اضافی پوست را جذب می کند و پوست را مات نشان میدهد.۴- منافذ باز پوست را میپوشاند .

فوت و فن‌های استفاده از کانسیلرکانسیلر دوست همه‌ی ماست. ما هنوز کسی را ندیده ایم که بتواند اینطور به ما سود برساند! کانسیلر نسبت به کرم پودر، بسیار بهتر و موثرتر سیاهی‌ها و لک‌ها را می‌پوشاند و پوست را روشن‌تر نشان می‌دهد. ما در اینجا چند مورد از اصلی‌ترین دلایل استفاده روزانه‌ی از کانسیلر را آورده‌ایم:

زیر چشم

بسیاری از تغییر رنگ چهره، به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک تا کم خوابی، زیر چشم‌ها اتفاق می‌افتد. استفاده از کانسیلر با ضربات آرام به دور چشم باعث می‌شود سایه ای روشن تر از رنگ اصلی پوستتان دور و اطراف چشم به وجود بیاید و باعث می‌شود نگاه شما تازه‌تر و هوشیارتر بنظر برسد. از کانسیلرهای کرمی برای این منظور استفاده کنید.

در اطراف بینی

یک باید برای کسانی که خیلی فعالند. قسمت اطراف سوراخ‌های بینی به علت‌های مختلفی از جمله تنفس و آلرژی فصلی ممکن است قرمز شوند که این اتفاق باعث می‌شود بینی ما بزرگتر از چیزی که هست بنظر برسد. استفاده از کانسیلر بر روی بینی (که قبلا خوب به آن کرم مرطوب کننده زده‌اید) باعث یکدست شدن رنگ پوستتان می‌شود و باعث می‌گردد تا در فصل گرده افشانی گل‌ها، دیگر شبیه یک دلقک نباشید! سعی کنید از یک کانسیلر با پوشانندگی بالا و دارای قلم استفاده کنید تا ظاهر یکدست‌تری بدست بیاورید.

در اطراف دهان

با استفاده از یک کانسیلر کرمی‌در اطراف دهان، لب‌هایتان را بطور طبیعی برجسته‌تر نشان دهید. هموارتر کردن پوست اطراف لب باعث می‌شود خط لب و لب شما بیشتر به چشم بیاید. بخصوص هنگامی‌که از یک رژ لب آتشین قرمز و یا آلویی استفاده کنید. رژ لبتان به اندازه‌ی کافی روشن نیست؟ مقدار کمی‌ کانسیلر به روی لبتان بزنید تا روشنایی رژ لبتان را بیشتر کنید.

روی لک‌ها

کانسیلر بهترین دوست پوست‌های مستعد جوش است. هنگامی‌که لایه‌ی ضخیم کرم پودر باعث ایجاد یک ظاهر مصنوعی و گچی روی صورت می‌شود، استفاده از کانسیلر بصورت پراکنده به روی لکه‌ها و جای جوش‌ها یک راه عالی برای پوشاندن تمام چیزهاییست که کسی نمی‌خواهد ببیند، بدون اینکه قسمت‌های صاف و بدون لک پوستتان را زیر لایه‌ای از کرم بپوشانید. برای این موارد می‌توانید از کانسیلر‌های مدادی استفاده کنید تا لکه‌های قرمز را بدون هیچ کثیف کاری و با ظرافت بپوشانید. نکته: برای یک دست کردن قسمتی که از کانسیلر استفاده کرده‌اید با بقیه پوستتان، از پودر استفاده کنید تا بهتر بنظر برسید.

سرخاب سفیداب

کانسیلر چیست ؛ روش استفاده از کانسیلر متناسب با فرم صورت

روش استفاده کانسیلر و ویژگی های کانسیلر زیر چشم و انتخاب رنگ آن مناسب پوست و مراحل استفاده از این محصول آرایشی را در برند شون schon بخوانید.

کانسیلر چیست ؛ روش استفاده از کانسیلر متناسب با فرم صورت

پوست صاف و یکدست در زیبایی چهره نقش اساسی و مهم دارد. با استفاده از لوازم آرایش می‌توان لک‌ها را پوشاند و پوستی بدون لک و زیبا داشت و با داشتن پوستی صاف و زیبا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرد. یکی از این لوازم آرایشی، کانسیلر است که در ادامه به نحوه استفاده و انواع آن خواهیم پرداخت. در آموزش تصویری روش استفاده از کانسیلر برای جوان‌تر شدن به خوبی استفاده از کانسیلر آموزش داده شده است. با استفاده از کانسیلر برای صورت معایب چهره پوشانده شده و چهره بی‌نقص، پوست صاف‌تر و صورت زیبا و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

در این مقاله با آموزش تصویری روش استفاده از کانسیلر برای صورت به نکاتی مانند نحوه استفاده از کانسیلر مدادی ، طرز استفاده از کانسیلر دو طرفه ، روش استفاده از کانسیلر برای بینی، روش استفاده از کانتور و کانسیلر و نحوه استفاده از کانسیلر دور چشم اشاره می‌کنیم.

آموزش تصویری استفاده از کانسیلر

به کرم پودر فشرده در انواع جامد، نیمه جامد، مدادی و مایع که برای پوشانندن معایب پوست تولید می‌شود، کانسیلر گفته می‌شود. کانسیلر مایع پخش بهتری نسبت به بقیه کانسیلرها دارد و نحوه و روش استفاده از کانسیلر مدادی برای کانتور بسیار راحت‌تر است. با کانسیلر تیره‌تر از رنگ پوست می‌توان کانتور کرد و فرم چهره را اصلاح کرد. معمولا از کانسیلر یک درجه روشن‌تر برای زیر چشم، روی تیغه بینی و وسط پیشانی استفاده شده و از کانسیلر تیره برای زیر استخوان گونه استفاده می‌شود.

روش استفاده از کانسیلر برای بینی به این شکل است که دو طرف تیغه بینی تیره می‌شود و بینی باریک‌تر به نظر می‌رسد. روش استفاده از کانتور و کانسیلر برای صورت کاملا به فرم چهره بستگی دارد.

کانسیلر در هایلایت کردن و کانتورینگ چهره نقش بسزایی دارد. با کانسیلر می‌توان تیرگی دور چشم را پوشاند، اطراف ابروها را مرتب و تمیز کرد و همچنین بیس یا بستر مناسبی برای سایه ایجاد کرد؛ تا هم سایه تثبیت شود و هم رنگ‌ها به خوبی خود را نشان دهند. با کانسیلر می‌توان جوش‌ها را پوشاند و جلوه رژلب را روی لب بیشتر کرد و آن را تثبیت نمود . بعضی از کانسیلرها دو طرفه هستند و یک سر آن روشن و یک سر آن تیره است. طرز روش استفاده از کانسیلر دو طرفه بسیار راحت است و با آن می‌توان چهره را هم کانتور و هم هایلایت نمود.

برای پوشاندن تیرگی و سیاهی زیر چشم از کانسیلر استفاده می‌شود. بعد از اینکه پوست اطراف چشم به وسیله مرطوب کننده دور چشم آماده آرایش شد، کانسیلر را به صورت مثلثی زیر چشم کشیده و بعد با یک اسفنج نمدار کوچک آن را به خوبی پخش می‌کنیم. برای برجسته‌تر نشان دادن گونه‌ها و جوان‌تر به نظر رسیدن چهره بهتر است روی استخوان گونه هایلایتر بزنیم.

در آموزش تصویری روش استفاده از کانسیلر برای صورت، نحوه استفاده از کانسیلر دور چشم به خوبی نشان داده شده است. بعد از اینکه کانسیلر به خوبی پخش شد روی آن را با پودر بیک فیکس می‌کنیم. این کار باعث می‌شود کانسیلر داخل چروک‌های دورچشم جمع نشود و آن‌ها را بیشتر نمایان نکند و کانسیلر را سر جای خودش فیکس و ماندگار شود.

روش صحیح استفاده از کانسیلر

همانطور که قبلا گفته شد برای پوشاندن قرمزی جوشها باید از کانسیلر سبز استفاده نمود. بعد از زیرسازی و استفاده از پرایمر، مقدار کمی از کانسیلر سبز را روی جوش یا نواحی قرمز پوست زده و چند ثانیه زمان می‌دهیم تا رطوبت کانسیلر تبخیر شده و بعد با یک اسفنج نمدار کوچک به آرامی روی آن ضربه زده و در مرحله بعد، از کانسیلر همرنگ پوست استفاده می‌کنیم و روی جوش را با کانسیلر می‌پوشانیم و بعد کرم پودر را روی کل صورت پخش می‌کنیم.

در پوشاندن زخم ها به وسیله کانسیلر، نکته اساسی و مهم مراقبت از زخم است. اگر زخم باز و ملتهب است توصیه ما این است که روی آن را به هیچ وجه با لوازم آرایش نپوشانید، ولی اگر رو به بهبود است و سرخ است در ابتدا بعد از تمیز کردن صورت از ضدآفتاب استفاده می‌کنیم. زیرا پوست در این مرحله بسیار حساس است و حتما باید از ضدآفتاب روی آن استفاده کرد تا از ایجاد لک روی پوست جلوگیری کنیم. بعد از استفاده از ضدآفتاب روی آن از کانسیلر سبز استفاده کرده و سرخی آن را می‌پوشانیم و در مرحله بعد از کانسیلر همرنگ پوست استفاده کرده و خوب روی زخم پخش می‌کنیم و در آخر از کرم پودر برای کل صورت استفاده کرده و به این شکل، صورت یکدست می‌شود. اگر جای زخم قرمز نبود و رنگ دیگری داشت به تناسب با رنگ زخم باید رنگ کانسیلر را انتخاب کرد.

همچنین برای اطلاع از روش‌ های از بین بردن پف دور چشم ، روی این مقاله کلیک کنید.

برای اینکه بدانیم کجای چهره و چه وقت باید از چه کانسیلری استفاده بکنیم، باید رنگ‌ها را بشناسیم و بدانیم کدام رنگ متضاد چه رنگی است. در ادامه بیشتر به این مسئله خواهیم پرداخت:

رنگ زرد متضاد رنگ بنفش است. در چهره نواحی وجود دارد که ممکن است رنگ آن به کبودی مایل به بنفش نزدیک باشد، مثل نواحی زیر چشم و یا تتوهای قدیمی که به رنگ کبودی یا بنفش در آمده‌اند. برای پوشاندن این کبودی‌ها بهتر است از کانسیلر زرد یا نارنجی استفاده شود. طبیعتا هر چه پوست تیره‌تر می‌شود، بهتر است از کانسیلر زرد تیره یا نارنجی استفاده شود.

رنگ سبز متضاد رنگ قرمز است. در جاهایی از چهره که پوست، قرمز است مثل جوش‌ها یا نواحی حساس روی گونه برای یکدست کردن چهره از کانسیلر سبز استفاده می‌شود. کانسیلر سبز اگر به درستی و کامل محو نشود، روی پوست ایجاد لکه می‌کند و نمای غیر طبیعی و نازیبا به پوست می‌دهد.

این رنگ کانسیلر کمتر از دو رنگ قبلی کاربرد دارد. کانسیلر بنفش برای نواحی از چهره که پوست، لکه‌های زرد دارد استفاده می‌شود. برخی از کبودی‌ها بعد از مدتی به زردی متمایل می‌شوند این رنگ کانسیلر می‌تواند کاملا این زردی را بپوشاند. البته این رنگ کانسیلر ممکن است موجب کدر شدن پوست شود، به همین دلیل در استفاده از این کانسیلر باید دقت کرد.

روش استفاده از کانسیلر برای صورت

پوست ممکن است برآمدگی و فرورفتگی‌هایی داشته باشد این برآمدگی‌ها یا به وسیله جوش یا اسکار به وجود می‌آید و یا گاهی نیز براثر جوش یا آکنه، پوست دچار فرورفتگی‌هایی شده که اسکار جوش نامیده می‌شود. کانسیلر نمی‌تواند نقش زیادی در پوشاندن برآمدگی و فرورفتگی‌های روی پوست ایفا کند، ولی همانطور که قبلا شرح دادیم می‌تواند سرخی پوست را بپوشاند و پوست را یکدست‌تر کند.

شما از کانسیلر برای آرایش استفاده می‌کنید؟ آیا از کانسیلر شون استفاده کرده‌اید؟ حال که روش صحیح استفاده از کانسیلر را دیدید، نظر خود را درباره کانسیلر شون با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

کانسیلر رنگی چیست و چطور باید از آن استفاده کنیم؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا