Tamasha

فروشگاه آنلاین چرم اورز

فروشگاه آنلاین چرم اورز

انواع کیف زنانه، کیف چرم، چرم طبیعی، کیف دوشی، کیف دستی، محصولات چرم طبیعی، زنانه، کفش، صندل، دخترانه، خرید آنلاین، خرید کیف

فروشگاه آنلاین چرم اورز

در این مقاله به معرفی انواع کیف زنانه و کاربردهای آن پرداخته می‌شود. آشنائی با انواع کیف زنانه و کاربرد آن شما را یاری می‌کند که کیف زنانه متناسب با نیاز خود را تهیه کنید.انواع کیف زنانه چیست؟ چه کیفی برای چه موقعیتی مناسب است؟ کیف دوشی چیست؟ کیف دستی چیست؟ کیف کراس بادی چیست؟ اینها بخشی از سوالاتی است که در این مقاله پاسخ آن‌ها را پیدا می‌کنید.

کیف زنانه مهمترین اکسسوری زنانه و جز جدانشدنی استایل خانم‌ها است. کیف زنانه بسته به اینکه قرار است چه وسایلی را حمل کند، در چه موقعیتی استفاده شود و با چه لباس و کفشی ست شود، طرح و سایز و انواع گوناگون دارد، در این مقاله به معرفی انواع کیف زنانه، سبک و کاربردهای آن می‌پردازیم.

کیف زنانه یک از مهمترین انتخاب‌ها برای هر خانم است که تاثیر زیادی در استایل و شیک پوشی و همچنین راحتی فرد دارد. برای اینکه کیف زنانه مناسب خود را تهیه کنیم، باید به موارد مهمی از جمله اینکه چه چیزی را می‌خواهیم درون کیف زنانه خود قرار بدهیم، در چه مکان و موقعیتی قصد استفاده از  کیف زنانه را داریم؟ چه سبکی از کیف زنانه با چه ویژگی‌هایی مناسب فرم بدن و ظاهر ما است توجه داشته باشیم.

در این مقاله به معرفی و بررسی انواع کیف زنانه و کاربردهای آن پرداخته‌ شده است.  مطالعه این نوشته به شما برای انتخاب کیف مناسبتان کمک می‌کند.

کیف توته چیست؟ کیف دوشی زنانه در زمره پرطرفدارترین و پرکاربردترین کیف‌های زنانه قرار دارد. کیف‌های توته به دلیل  دهانه بزرگ‌شان که بدون زیپ یا دکمه طراحی شده باعث سهولت استفاده در هنگام خرید می‌شوند. به همین دلیل به کیف‌های خرید نیز معروف هستند.

کیف دوشی خرید زنانه شناخته‌شده‌ترین نوع کیف زنانه است که بسیار جادار و متناسب برای قرار دادن تمام لوازم ضروری می‌باشد. کیف خرید زنانه معمولا دکمه یا زیپ ندارد به همین دلیل موقع خرید براحتی می‌توان برای برداشتن پول، کارت و… از آن‌ها استفاده کرد.

کیف دوشی یا توته زنانه روی هم رفته مدلی پرطرفدار در میان کیف‌های زنانه است و با طیف وسیعی از لباس‌ها ست می‌شود.

کیف‌های دستی زنانه کوچکتر از کیف‌های دوشی زنانه هستند. در تولید و طراحی این کیف‌ دستی زنانه توجه و ظرافت بیشتری به کار می‌رود. در طراحی کیف‌های دستی زنانه معمولا دو دسته برای نگه داشتن روی دست یا آرنج و گاهی بندی جداشدنی برای استفاده به صورت کیف دوشی در نظر گرفته می‌شود. دهانه هم می‌تواند زیپ و دکمه داشته باشد و هم اینکه باز بماند.

کیف‌های دستی زنانه به آسانی حمل می‌شوند. اندازه متعادل کیف دستی زنانه آن را به مدلی پرکاربرد تبدیل نموده که در موقعیت‌های زیادی قابل استفاده است.

در بیشتر کیف‌های دستی زنانه برای لوازم  مورد نیاز روزمره بانوان از جمله؛ کیف پول، جعبه عینک، کیف لوازم آرایش و موبایل به اندازه کافی فضا در نظر گرفته می‌شود.علاوه‌بر‌این، کیف‌های دستی زنانه ظاهری رسمی داشته و قابل‌ استفاده برای مجلس، دیدارهای رسمی و یا ملاقات دوستانه هستند.

 این کیف زنانه مخصوصا نوع چرم آن، از شیک‌ترین، زنانه‌ترین و پرفروش‌ترین انواع کیف زنانه است. انواع کیف دستی زنانه چرم در سایت اورز قابل سفارش است.

کیف ساتچل زنانه را می‌توان ترکیبی از کیف پستچی و کیف زین زنانه دانست. کفی صاف و دیواره‌های سفت، از مهمترین ویژگی‌های کیف زنانه ساتچل هستند و باعث می‌شوند که کیف ساتچل به حالت ایستاده قرار گیرد. کیف‌های ساتچل زنانه مستطیلی شکل هستند و در جلو با یک یا دو سگک بسته می‌شوند و معمولا بند آن‌ها بلند و به پایین بدن آویزان می‌شود. کیف ساتچل زنانه را می‌توان کیف تجاری نیز نامید.

وجود سخت‌افزاری مثل قفل، درپوش در بالا و ته صاف ویژگی اصلی کیف ساتچل زنانه است. همین ویژگی این کیف زنانه را به گزینه‌ای مناسب برای محل کار و استفاده بانوان شاغل تبدیل نموده است. کیف ساتچل زنانه تولید شده از چرم طبیعی ظاهری حرفه‌ای و هوشمندانه برای یک خانم فراهم می‌کند.

کیف ساتچل زنانه در واقع گزینه‌ای مابین کیف دستی روزمره و کیف لپ تاپ است. کیف ساتچل فضای داخلی گسترده‌ای دارد، روی نوع چرمی و محکم و باکیفیت کیف ساتچل زنانه سرمایه‌گذاری کنید. چرا که این نوع کیف چرم زنانه باید دوام زیادی داشته باشد. به دلیل دسته‌های بالایی و یک بند بلند کیف چرم ساتچل زنانه براحتی می‌تواند تغییر کاربرد دهد و شما را از محل کار برای شرکت در شامی رسمی مهیا کند.

کیف هلالی زنانه از انواع کیف‌های دوشی زنانه با پهنای کمتر است که در اواسط دهه ۲۰۱۰ به شهرت رسید. کیف هوبو بدون توقف به محبوبیت خود ادامه داد. طراحی شکیل کیف هلالی زنانه برای همراهی با لباس‌های راحتی بسیار مناسب است. کیف هلالی زنانه معمولا نرم و انعطلاف‌پذیر و با مخزنی هلالی شکل طراحی می‌شود. ولی انواع محکم‌تر آن نیز که به صورت ایستاده هستند، موجود است.کیف هلالی زنانه دستگیره ندارد و جادار و بزرگ است. کیف‌های هلالی، مخصوصا کیف چرم هلالی زنانه از جمله کیف‌های زنانه جادار، زیبا و شیک هستند.

اگر از لباس‌های معمولی و کیف دوشی خود خسته شده‌اید، کیف هلالی زنانه چرم گزینه‌ای متفاوت و جذاب برای شماست. نوع چرمی با کیفیت کیف هلالی زنانه را برای استایل شیک هفته کاری انتخاب کنید و لذت ببرید.

کیف کلاچ زنانه یک کیف دستی باریک و مسطح و از معدود کیف‌های زنانه است که دستگیره و بند ندارد و باید در دست نگه داشته شود. آیا به یک اکسسوری چرم شیک نیاز دارید تا ظاهری خاص ارائه دهید؟ بدون شک باید کیف کلاچ زنانه چرم را انتخاب کنید.

کلاچ زنانه، کیفی بسیار متمایز است با طراحی مسطح و در بالا تا شده، که هم می ‌توان آن را با لباس راحتی و پیراهن استفاده کرد و هم با این کیف همراه با لباس رسمی استایلی ظریف و منحصر به فرد ارائه می‌کند. کیف کلاچ زنانه، انتخابی درجه یک، ظریف و زنانه است برای زمانی که به یک مهمانی دعوت می‌شوید و نمی‌توانید کیفی بزرگ با خود حمل کنید.

کیف‌های کلاچ استاندارد می‌توانند با طیف گسترده‌ای از سبک‌ها استفاده شوند. اما کیف کلاچ زنانه کتابی، به طور کلی با لباس‌های رسمی یا مجلسی قابل استفاده است. کیف کلاچ کوچک زنانه، همانطور که از نام آن معلوم است کیفی کوچک و صاف است که بند یا دسته‌ای ندارد، و باید در دست گرفته شود. کلاچ کتابی چرم از کوچکترین کیف دستی‌هایی است که می‌توانید پیدا کنید.

کیف کلاچ زنانه چرم را برای عروسی، دورهمی عصرانه دخترانه، مهمانی مجردی یا مهمانی سبک استفاده کنید و آنچه را نیاز دارید در کیف کلاچ زنانه زیبای خود قرار دهید.

کیف‌های کراس بادی زنانه، کیف‌های بندی هستند که، با بندی بلند قابل استفاده در سراسر بدن تعریف شده‌اند. کیف کراس‌بادی زنانه، بلندترین بند را در بین انواع کیف چرم زنانه دارد. و روی شانه آویزان می‌شود، بسته به طراحی این کیف را می‌توان با هر چیزی پوشید از لباس راحتی تا لباس رسمی‌تر، اندازه کیف کراس بادی زنانه نه خیلی بزرگ نه خیلی کوچک است، بلکه کاملا مناسب است.

با استفاده از کیف کراس‌بادی زنانه دست‌ها کاملا آزاد است و شما می‌توانید برای نگه داشتن لوازم ضروری در هنگام راحت باشید.

در مقاله کیف کراس‌بادی و کاربردهای آن به طور مفصل با کیف کراس‌بادی آشنا شوید.

کیف باگت زنانه نام خود را از نان فرانسوی که شبیه آن است گرفته است. کیف باگت زنانه، یک کیف دستی نسبتاً کوچک با یک یا دو بند کوتاه است که پوشیدن آن را با لباس‌های زیبا بسیار عالی می‌کند. کیف باگت زنانه کمی بزرگتر از آن است که در یک کار رسمی پوشیده شد.

کیف باگت، کیفی کوچک جمع و جور با بند کوتاه است که اولین بار توسط برند فندی ارائه و مشهور شد، کیف باگت مخصوصا کیف باگت چرم، کیف زنانه معمولی با بندهای نازک همه کاره است و همراه با شلوار و تاپ کلاسیک گزینه‌ای مناسب است.

کیف تک بند زنانه مشابه کیف‌های کتابی و کیف باگت زنانه و از نوع کیف کراس‌بادی زنانه، به شمار می‌آید که در اندازه‌های کوچک طراحی و تولید می‌شود. با این تفاوت که کیف‌های تک بند زنانه، بندی بلند از زنجیر و یا چرم دارند، این کیف‌ها معمولا با دهانه‌ای که تا شده و یا زیپ دارد طراحی می‌شوند.

کاربرد کیف‌های تک بند زنانه، با توجه به جنس و طرح‌شان متفاوت بوده و می‌تواند برای پیاده‌روی، سفر و زمانی که نیاز به حمل اجناس زیادی ندارید از کیف بنددار زنانه، مخصوصا کیف چرم بنددار استفاده شود.

کیف کیسه‌ای زنانه، ظاهری شبیه کیسه جمع شده که در دهانه با بند بسته شده است دارد. در حالی که سخت‌افزارها ظاهری درخشان به این مدل کیف بخشیده‌اند.

کیف کیسه‌ای زنانه از نوع کیف کراس بادی زنانه است که طرحی استوانه‌ای و کفی صاف دارد. کـه دهانه کیف با بند جمع می‌شود، در نظر گرفتن بند بلند دوشی در طراحی کیف کیسه‌ای استفاده آن را آسان کرده است..

کیف کیسه‌ای زنانه معمولا در اندازه‌های کوچک تولید شده و کاربرد روزمره دارد.

شما می‌توانید برای استفاده روزانه از اندازه‌های کوچکتر کیف کیسه‌ای زنانه و از مدل‌های بزرگتر آن که کاربردی شبیه کیف‌های دوشی خرید زنانه دارند در مواردی مثل خریدهای طولانی و … استفاده کنید. کیف کیسه‌ای زنانه چرم اورز که در تصویر پائین مشاهده می‌کنید نمونه‌ای زیبا از محصولات چرم طبیعی اورز می‌باشد.

کیف پستچی از معدود کیف‌هایی است که مورد توجه زنان و مردان قرار دارد. هر چند کیف‌های پستچی زنانه و مردانه اغلب کمی متفاوت هستند. کیف‌های پستچی معمولا دارای بندی نسبتا بلند و  یک قسمت تاشو هستند که با سگک بسته می‌شود. کیف پستچی هم کاربرد کژوال دارد و هم کاری، اما برای لباس رسمی مناسب نیست.

کیف پستچی زنانه در واقع یکی از معدود کیف‌های دستی است که مورد توجه و استفاده زنان و مردان قرار دارد. هرچند که کیف‌های پیام‌رسان دو نوع زنانه و مردانه اغلب تفاوت دارند. کیف‌های پستچی زنانه، معمولاً در قسمت بالا دارای یک قسمت تاشو هستند که با دو قلاب بسته می‌شود. کیف پستچی همچنین به طور کلی دارای بند نسبتاً بلندی است که به شما امکان می‌دهد آن را به صورت ضربدری استفاده کنید. کیف پستچی زنانه، هم کاربرد روزانه و کژوال دارد و هم اداری اما برای استفاده رسمی مناسب نیست.

کیف پستچی زنانه، یکی دیگر از گزینه‌های هندزفری یا بدون دست است که برای رفت‌و‌آمد هفته‌های کاری مناسب است. به ویژه برای کسانی که نیاز دارند دستگاه‌های الکترونیکی خود را همیشه در دسترس داشته باشند. کیف پستچی زنانه چرم از بهترین انواع کیف پستچی با کیفیت و دوام بسیار عالی است

تصویری که مشاهده می‌کنید از جمله کیف‌های پستچی چرم اورز می‌باشد.

کوله پشتی زنانه، کیفی است که با دو بند در پشت محکم می‌شود، کوله‌پشتی‌ها کاربردها و انواع مختلف دارند.

بنابراین یک کیف کوله پشتی زنانه می‌تواند کاربردهای متفاوت و زیادی از استفاده روزمره تا اداری، دانشگاه و حتی مسافرت داشته باشد. تمام وسایل خود را جمع کنید و راه بیفتید، کیف کوله‌پشتی زنانه کالایی جدید و فراتر از کلاس درس است که دست‌های شما را آزاد می‌گذارد. در کنار همۀ این کاربردها، انواع مدل فانتزی و یا چرمی کیف کوله‌پشتی زنانه نیز طراحی و تولید می‌شود که صرفاً جنبه کیف‌ زنانه دستی روزمره دارند.

کیف‌های کوله پشتی مدرن را معمولا با چرم و چرم براق می‌سازند؛ تصویر زیر نمونه‌ی زیبائی از کیف کوله‌پشتی چرم اورز با طراحی و رنگی زیبا و جذاب است.

کیف کمری از دیگر انواع کیف زنانه است که امروزه در میان خانم‌ها، بسیار پرطرفدار شده است. زیرا کیف‌های کمری در مکان‌های شلوغ، در هنگام پیاده‌روی و نیز برای مسافرت گزینه بسیار مناسب و کاربردی هستند. کیف‌های کمری با یک بند به شکل کمربند دور کمر بسته می‌شوند و گزینه مناسبی برای قرار دادن اشیاء کوچک، مدارک، پاسپورت و… لوازم ضروری که روزانه به آن نیاز دارید هستند.

کیف کمری زنانه، اشیا شما را در دسترس و دم دست شما قرار می‌دهد. کیف کمری زنانه، مخصوصاً برای فعالیت‌های بیرونی یا جشنواره‌های موسیقی مفید است.

در تصویر زیر نمونه‌ای از کیف کمری چرم اورز را مشاهده می‌کنید.

کیف دافل از انواع کیف بزرگ و جادار است که دارای کناره‌های تخت و دهانه‌ی بسته و زیپ‌دار است. کیف دافل به دلیل بزرگتر بودن گزینه ای مناسب برای رفتن به سالن ورزشی و تعطیلات آخر هفته است. کیف دافل زنانه، علاوه بر دو دسته، دارای بندی بلند است و همین باعث شده که کیف دافل زنانه، قادر به پذیرش بسیاری از ملزومات باشد.

چه به وسیله‌ای شیک برای حمل وسایل خود نیاز دارید و چه می‌خواهید به مسافرت آخر هفته بروید. اگر می‌خواهید استایلی شیک داشته باشید، کیف دافل زنانه، بهترین همراه شما است. می‌توانید از انواع ساده یا مدل‌دار کیف دافل بنا بر سلیقه خود استفاده کنید و خوش بگذرانید. بهترین جنس برای کیف دافل زنانه، چرم طبیعی می‌باشد.

کیف لحافی زنانه، در واقع سبکی از کیف زنانه است که، طراحی لحاف مانند دارد و نمادین است. سبک لحافی کیف لحافی زنانه مانع می‌شود که جز برای استایل راحتی و لباس معمولی بتوان از آن استفاده کرد.

کیف‌های لحافی زنانه کوچک مستطیلی شکل و سبک و جمع و جور، گزینه خوبی برای مهمانی و دورهمی عصرانه هستند. این بدان دلیل است که کیف‌های لحافی زنانه، ذاتاً شلخته هستند و نمی‌توانند به صورت مستقیم و بدون مقداری تقویت کننده بایستند. روش لحافی به طور کلی مانع از این می‌شود که این کیف زنانه، برای هر چیزی جز لباس معمولی مناسب باشد.

کیف‌های لحافی نمادین به حساب می‌آیند و برخی از برندهای‌های مطرح نیز از آن تولید می‌کنند که هر کسی  آرزوی خرید آنها را دارند. کیف‌هایی از این دست به جذابیت استایل شما می‌افزایند و ظاهر شما را درخشان می‌کنند، در سایت چرم اورز  کیف‌های لحافی زیبا و باکیفیت قابل سفارش می‌باشد.

کیف زنانه یکی از مهمترین بخش‌های پوشش خانم‌ها محسوب می‌شود. هر خانمی می‌خواهد زیباترین، منحصر‌به‌فردترین و خاص‌ترین کیف دستی زنانه را با خود حمل کند.کیف زنانه به قدری در استایل خانم‌ها اهمیت دارد که حتی بدون آن جایی نمی‌روند. از کیف‌های دستی زنانه، برای حمل همه وسایل مهم زنانه استفاده می‌شود.خانم ها لوازم آرایش، پول، تلفن همراه و… را با خود همراه دارند و واضح است که نمی‌توانند همه این موارد را در دست داشته باشند. بنابراین به چیزی نیاز دارند که بتوانند همه‌ی این وسایل را در یک مکان واحد نگه دارند که همان کیف دستی زنانه است.

دلیل دیگر خانم‌ها برای داشتن کیف زنانه زیبا، تمایل به ارائه ظاهری شیک و جذاب است. کیف‌های دستی زنانه، امروزه نشان دهنده سبک و ظرافت در صنعت مد هستند، و باعث زیبایی هر چه بیشتر ظاهر یک خانم هستند.حتی اگر لباس بسیار زیبا و گران قیمتی به تن داشته باشید، اگر کیف دستی زنانه معمولی به همراه داشته باشید چندان شیک و زیبا به نظر نمی‌رسید.

یکی از مشکلات برای خرید کیف زنانه، این است که افراد نمی توانند مناسب‌ترین کیف دستی را به درستی انتخاب کنند و بکار ببرند. بنابراین در اینجا ما قصد داریم در مورد برخی از نکاتی که به شما کمک می‌کند بهترین کیف دستی زنانه را بخرید توضیح بدهیم.

یکی از مهمترین نکاتی که باید هنگام خرید کیف دستی برای در نظر داشته باشید، این است که هرگز کیف دستی زنانه ارزان نخرید.

کیف‌های دستی زیادی با قیمت‌های مختلف در بازار موجود است. همه این قیمت‌ها به کیفیت و مواد اولیه کیف دستی بستگی دارد. بیشتر اوقات اتفاق می‌افتد که فرد بیشتر به قیمت‌ها تمرکز می‌کند و کیف زنانه ارزان قیمت را ترجیح می‌دهد، اما باید توجه کرد که اگر کیف‌های دستی دیگر کمی گران باشد، کیفیت بهتری ارائه می‌دهند. دوام بیشتری دارند و ظاهر شیک و ظریف‌تری به استنایل شما خواهد داد. به همین دلیل توصیه می‌شود از خرید کیف‌های دستی ارزان خودداری کنید و تمرکز خود را روی کیف‌های گران قیمت بگذارید. یکی از بهترین مواد برای تولید کیف چرم طبیعی زنانه است، با خرید کیف چرم زنانه سالیان متمادی می‌توانید از آن استفاده کنید.

انواع کیف چرم زنانه و مردانه در سایت اورز موجود می‌باشد.

نکته دیگری که باید هنگام خرید کیف دستی زنانه برای خود در نظر بگیرید. شکل و اندازه کیف زنانه است، کیف‌های دستی زنانه با شکل و اندازه‌های مختلفی در بازار موجود است.همه این اشکال و اندازه‌های کیف زنانه، برای اهداف مختلفی و به روش‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، اگر خانمی وسایل زیادی برای حمل ندارد و فقط می‌خواهد یک کیف دستی زنانه شیک داشته باشد. کیف‌های کلاچ زنانه و کیف پول‌های کوچک دیگر برای او مناسب خواهد بود.

اما اگر به مهمانی‌های زیادی بروید و مجبور باشید وسایل زیادی را به همراه داشته باشید. قطعاً به کیف دستی زنانه‌ای نیاز دارد که اندازه آن بزرگتر باشد و شکلی داشته باشد که تمام وسایل در آن جا شود.

بنابراین اگر کیف دستی زنانه‌ای مغایر با خواسته‌ها، و ملزومات خود خریداری کنید. در این صورت حتی اگر گرانترین کیف دستی زنانه را خریده باشید، از کیف خود استفاده چندانی نخواهید کرد یا آن را دوست نخواهید داشت. انواع کیف‌های چرم زنانه و مردانه در اشکال و اندازه‌های گوناگون در چرم اورز موجود می‌باشد.

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که باید هنگام خرید هر کیف دستی زنانه در نظر داشته باشید، رنگ آن است. از آنجا که کیف‌های دستی زنانه زیادی با رنگ‌های مختلف در بازار موجود است، به همین دلیل، انتخاب بهترین رنگ کیف از بین آن‌ها برای برخی از افراد، دشوار است.

در بیشتر موارد، این اتفاق می‌افتد که فقط به دلیل اینکه کیف زنانه شیک و جذاب به نظر می‌رسد، برخی از رنگ‌های فانتزی و روشن کیف را انتخاب می‌کنید و یا اینکه فکر می‌کنید رنگ‌های روشن کیف زنانه به شما ظرافت می‌بخشد. پس رنگ‌های روشن کیف زنانه را انتخاب می‌کنید.

گاهی نیز خانم‌ها رنگ کیف دستی را هماهنگ با رنگ لباس‌هایشان انتخاب می‌کنند. اما باید بدانید که این موارد دلایل خوبی برای انتخاب کیف زنانه مناسب نیستند. در این حالت، شما فقط مجبور به استفاده از آن کیف دستی زنانه با برخی لباس‌های خاص هستند و نمی‌توانند کیف زنانه خود را همراه با لباس‌های دیگری که می‌پوشید استفاده کنید.بنابراین، به جای همه این موارد، باید کیف دستی زنانه در رنگ‌های متنوع مانند قهوه‌ای، شتری، خاکستری روشن، متالیک یا سبز را خریداری کنید. زیرا این رنگ کیف زنانه را می‌توان با هر لباسی، و در هر موقعیتی که لازم باشد استفاده کنید.

انواع کیف چرم زنانه و مردانه در سایت چرم اورز موجود می‌باشد.

یکی دیگر از مهمترین مواردی که برای خرید کیف دستی زنانه باید در نظر داشته باشید کیفیت آن است. یک کیف دستی زنانه با کیفیت پایین هر چند ممکن است زیبا به نظر برسد اما دوام چندان و کیفیتی را که از یک کیف دستی خوب انتظار می‌رود، نخواهد داشت.

انواع کیف زنانه:

بنابراین قبل از خرید کیف زنانه مورد نظر، باید کیفیت مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت آن را را در نظر بگیرید. بهترین و باکیفیت‌ترین کیف‌های دستی با استفاده از چرم طبیعی تهیه و تولید می‌شوند.

انواع کیف‌های زنانه اورز با استفاده از چرم با کیفیت تولید شده است.

کیف چرم

اگر به محصولات چرمی علاقه‌مند باشید، پس احتمالا تجربه خرید کیف چرم را هم دارید. اما چه توجیهی برای خرید کیف‌های چرم چند صد هزار تومانی دارید و برای خرید کیف چرم چه ویژگی‌هایی را ملاک قرار می‌دهید؟

کیف چرم

اول بیایید ببینیم که اصلا چرا شمای عزیز سر از این مطلب درآوردید؟ کیف چرم چه خصوصیاتی دارد که حاضرید بابتش سر کیسه را شل کنید؟

کیف چرم نه زن‌ومرد می‌شناسد و نه سن‌وسال. من و شمای نوعی وقتی کیف چرم دست می‌گیریم، خودبه‌خود احساس شیکی می‌کنیم. بی‌دلیل هم نیست، چون در تبلیغات مد همواره کیف چرم را مظهر شیک‌پوشی و خوش‌تیپی دیده‌ایم. از این دلیل عمده که بگذریم، مابقی دلایل محبوبیت کیف‌های جنس چرم را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

اگر شما توجیه دیگری برای خرید کیف چرم سراغ دارید، حتما با ما در میان بگذارید. البته اگر از حامیان حقوق حیوانات باشید، نه این دلایل و نه هیچ دلیل دیگری برای‌تان توجیه موجهی نخواهد بود!

کیف چرم - حقوق حیوانات

موافقت یا مخالفت با خرید چرم درواقع به موضع‌ هرکسی نسبت به صنعت گوشت دام و طیور بستگی دارد. اینکه گیاه‌خوار باشید و حامی حقوق حیوانات قطعا در این تصمیم بی‌تأثیر نیست.

شاید شما هم جزو آن‌دسته مردمی باشید که خرید چرم را چون به‌نظرتان از محصولات فرعی کشتار دام به‌حساب می‌آید کاری غیراخلاقی نمی‌دانید. اما حامیان حقوق حیوانات معتقدند خرید چرم، هرچند خون دام صرفا به‌دلیل تجارت چرم ریخته نشده باشد، باز هم به‌معنی حمایت از کشتار دام و طیور است. راستش را بخواهید چرم همیشه از محصولات فرعی کشتارگاه‌ها نیست! مثلا در آفریقای جنوبی پرورش شترمرغ دراصل به‌خاطر فروش چرم است و برعکس گوشتش محصول فرعی محسوب می‌شود.

علاوه‌بر اینها مسائل زیست‌محیطی هم دخیل است. فرایند دباغی شیمیایی چرم سبب آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌شود. اما درنهایت انتخاب با خودتان است و خریدن یا نخریدن چرم به دغدغه‌های فردی خود شما بستگی دارد.

درهرصورت اگر خرید چرم را انتخاب می‌کنید، پس بد نیست نیم‌نگاهی هم به نکاتی که درادامه خدمت‌تان عرض می‌کنیم، بیندازید.

ازجمله نکاتی که هنگام خرید کیف چرم باید مدنظر داشته باشید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف چرک - نوع چرم

اگر کیف چرم باکیفیت می‌خواهید، دنبال کیفی با چرم‌ دانه‌کامل باشید. چرم دانه‌کامل مرغوب‌ترین نوع چرم است و استحکام و دوام فوق‌العاده بالایی دارد. در پردازش این نوع چرم از سمباده و پولیش استفاده نمی‌شود بنابراین بافت طبیعی چرم را می‌توانید کاملا حس کنید. جالب است بدانید که چرم دانه‌کامل بر اثر استفاده ظاهر مقبول‌تری پیدا می‌کند.

اما اگر کیفی چشم‌تان را گرفت که از جنس چرم ترکیبی است، روی دوامش چندان حساب نکنید. چرم ترکیبی از ترکیب تکه‌پاره‌های چرم با  مصنوعاتی همچون پلی‌اورتان و وینیل به‌دست می‌آید. این نوع چرم زیاد عمر نمی‌کند و طبیعتا بوی چرم اصل هم نمی‌دهد. منتها به‌خاطر قیمت ارزان‌ترش فروش خوبی دارد.

کیف چرم - دباغی

روش دباغی چرم می‌تواند روی کیفیت و قیمت محصول نهایی تأثیر داشته باشد. به‌طورکلی چرم را با کروم یا مواد گیاهی دباغی می‌کنند.

بیشتر محصولات چرمی موجود در بازار از چرم‌‌های دباغی‌شده با کروم‌ تولید شده‌اند. برای دباغی چرم با کروم، همان‌طور که از اسمش معلوم است، از کروم استفاده می‌شود. این فرایند برخلاف روش دباغی با مواد گیاهی فقط چند روز زمان می‌برد و به‌همین دلیل محصولات چرمی دباغی‌شده با کروم ارزان‌ترند. این روش ضایعات سمی هم تولید می‌کند بنابراین تبعات زیست‌محیطی دارد.

این در حالی است که دباغی چرم با مواد گیاهی تبعات زیست‌محیطی کمتری به‌دنبال خواهد داشت. دباغی گیاهی هفته‌ها زمان می‌برد و چرم ضخیم‌تر و محکم‌تری در مقایسه با دباغی شیمیایی به‌دست می‌دهد. این قبیل چرم‌ها دوام بالایی دارند و قیمت‌شان هم گران‌تر است. به‌اضافه اینکه بوی خاص چرم می‌دهند. برای کیف هم فوق‌العاده باکیفیت‌اند.

ایتالیا یکی از معروف‌ترین تولیدکنندگان محصولات چرمی مد روز است. محصولات چرمی ایتالیایی نه‌تنها جنس مرغوبی دارند، بلکه در طراحی و دوخت هم از خلاقیت و ظرافتی مثال‌زدنی برخوردارند. تولیدکنندگان چرم ایرانی هم اگرچه هنوز به‌اندازه برندهای ایتالیایی در دنیا معروف نیستند در تلاش‌اند تا خودی نشان دهند و از حق نگذریم، به‌ویژه در سال‌های اخیر محصولات مرغوب مشتری‌پسند کم تولید نکرده‌اند. ازجمله برندهای معروف داخلی می‌توان به چرم مشهد، چرم درسا، مارال چرم، نوین چرم و چرم پاندورا اشاره کرد.

دوام و دوخت کیف چرم

همه کیف‌های چرمی لزوما بادوام نیستند. دوام کیف‌‌های چرمی به نوع چرم و کیفیت دوخت بستگی دارد. همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم چرم دانه‌‌کامل بادوام‌ترین نوع چرم است و البته کمی گران است. اما اگر مقرون‌به‌صرفگی برایتان در اولویت است که دیگر باید سراغ انواع رده‌پایین‌تر چرم بروید. به دوخت کیف هم دقت کنید. خصوصا رودوخت‌ها نباید کج‌وکوله باشند. دسته کیف هم باید با دوختِ محکم یا یراق‌آلات فلزی به بدنه متصل شده باشد و نه با چسب.

یراق‌آلات کیف چرم

قبل از تصمیم قطعی برای خرید حتما یراق‌آلات کیف انتخابی‌تان را به‌دقت چک کنید. سگک، قفل و هر اتصال فلزی دیگری را از نظر نیندازید. درمورد زیپ یادتان باشد که به زیپ‌های فلزی بیشتر می‌توان اعتماد کرد. اتصالات دسته‌ها و بند رودوشی را هم فراموش نکنید. اما اگر خریدتان آنلاین و غیرحضوری است، کار کمی سخت می‌شود. حتما روی عکس زوم کنید تا بتوانید همه جزئیات را خوب بررسی کنید. عکس تودوزی کیف را هم اگر موجود نبود از فروشنده درخواست کنید.

رنگ کیف چرم

رایج‌ترین رنگ‌های کیف چرم عبارت‌اند از مشکی، قهوه‌ای تیره، عسلی (قهوه‌ای مایل به زرد) و قهوه‌ای روشن. رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای تیره برای محیط‌های رسمی و حرفه‌ای مناسب‌اند. این رنگ‌ها حسی آمیخته به قدرت و تسلط با خودشان همراه دارند و سِت‌کردن‌شان با بیشتر لباس‌ها به‌ویژه برای آقایان مثل آب‌خوردن است. درعوض رنگ‌های عسلی و قهوه‌ای روشن برای محیط‌های غیررسمی مناسب‌ترند. البته این انتخاب به سلیقه و استایل فردی هم بستگی دارد.

کیف چرم مردانه

این نکته را مختص آقایان تدارک دیده‌ایم. فراموش نکنید که استایل کیفی که با خودتان سر کار می‌برید باید به شغل‌تان بیاید. درست است که کیف را در درجه اول برای رفع نیازتان می‌خواهید، اما اگر استایل کیف‌تان را درست انتخاب کنید، می‌توانید حرفه‌ای‌تر به‌نظر برسید.

بیایید ببینیم که کیف‌های مردانه دستی و رودوشی چه فرقی با هم دارند: کیف‌های دستی بیشتر به‌درد مشاغلی می‌خورند که دفتردستک‌شان زیاد است. پس اگر شغل‌تان چیزی است که به حمل اسناد و مدارک یا لپ‌تاپ نیاز دارید، کیف دستی به‌کارتان می‌آید. این قبیل کیف‌ها بیشتر با کت‌وشلوار و به‌طورکلی پوشش کاری رسمی به‌خوبی سِت می‌شوند. اما کیف‌های رودوشی ظاهر غیررسمی‌تری دارند. کیف‌های رودوشی را کج هم می‌اندازند و درکل برای محیط‌های کاریِ کمی غیررسمی‌تر پیشنهاد می‌شوند. برای سفر هم اتفاقا کارایی دارند.

عمده نکات را به‌اختصار خدمت‌تان عرض کردیم. فقط از بابت قیمت هم لازم به یادآوری است که قیمت بالا همیشه لزوما نشانه کیفیت و مرغوبیت محصولات چرم نیست. مواردی هم پیش می‌آيد که محصولی صرفا به‌خاطر برندش قیمت بالایی دارد و ازلحاظ کیفیت می‌توانسته به‌نسبت قیمتش خیلی مرغوب‌تر باشد. بااین‌حال انتظار هم نداشته باشید که محصولات چرمی مرغوب را به قیمت خیلی پایین بخرید.

پس اول مرغوبیت محصول را بسنجید و بعد بابت برندش هزینه کنید.

کلمات کلیدی

اورز , کفش چرم , کیف چرم , اکسسوری چرم , کیف , دباغی

نکات طلایی درمورد خرید کیف چرم زنانه + تصاویر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا