Tamasha

4دهک اول چه کسانی هستند

چطور بفهمیم در چه دهکی قرار داریم؟

دولت یارانه 100 هزار تومانی مربوط به 22 بهمن ماه را به چهار دهک اول جامعه پرداخت کرد. چطور بفهمیم در چه دهکی قرار داریم؟

چطور بفهمیم در چه دهکی قرار داریم؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دولت در پایان هفته‌ای گذشت به مناسبت سالگرد ۲۲ بهمن ماه یارانه ۱۰۰ هزار تومانی پرداخت کرد. جامعه هدف این یارانه از بین دهک‌ها، چهار دهک اول درآمدی کشور بود. سازمان هدفمندسازی یارانه نیز اعلام که این یارانه به حدود ۳۲ میلیون نفر پرداخت شد.

پرداخت این یارانه موجب اعتراض بسیاری از کسانی شد که خود را واجد شرایط دریافت این یارانه می‌دیدند. آنها می‌گویند که درآمد بالا، خودرو و بعضا مسکنی از خود ندارند اما یارانه را دریافت نکرده‌اند. حالا این سوال برای مردم به وجود آمده که ملاک دهک‌بندی افراد جامعه چیست و چطور بفهمیم در چه دهکی قرار داریم؟

براساس آمارهای سال گذشته مرکز آمار ایران، اگر هزینه کل یک خانوار (از تمامی افراد خانوار) حدود ۷۰۰ الی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ماه باشد، این خانواده در دهک یک قرار می‌گیرد و جزو ۱۰درصد فقیرترین خانواده‌های جامعه است.

اگر هزینه خانوار حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، خانواده را در دهک دو قرار می‌دهد. هزینه دو میلیون تومانی خانوار را در دهک سوم جایگذاری می‌کنند.

افراد حاضر در دهک چهارم هزینه خانوارشان حدود سه میلیون تومان است و برای خانوارهای دهم پنجم هزینه سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود که دهک میانی محسوب می‌شود.

هزینه حدود چهار میلیون و سیصد هزار تومانی برای افراد از دهک ششم محسوب می‌شود و هزینه پنج میلیون تومانی خانوارها را به دهک بعدی یعنی دهک هفتم می‌برد.  رقم حدود شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هزینه خانوار دهک هشتم فرض شده و دهک نهم حدود هشت میلیون تومان هزینه دارد.

در نهایت دهک دهم حدود ۱۶ میلیون تومان هزینه خانوارش می‌شود کع این دهک  ۱۰ درصد ثروتمندترین افراد جامعه هستند را تشکیل می‌دهد.

این ارقام مربوط به سال گذشته است، و بر پایه تغییرات تورمی هزینه ماهانه دهک اول در آذر امسال به حدود دو میلیون تومان رسید و دهک دهم معادل با ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

در واقع باید ۴۲ درصد نرخ تورم به هزینه‌های دهک‌های اضافه شود. اما به نظر می‌رسد مشمولان یارانه ۲۲ بهمن براساس آمارهای سال گذشته شناسایی شده‌اند.

مشمولان یارانه جدید دولت این دهک ها هستند

دولت قرار است سال آینده سه یارانه نقدی به مردم پرداخت کند؛ یارانه نقدی، یارانه معیشتی و یارانه جدید ۹۰ هزار تومانی.

مشمولان یارانه جدید دولت این دهک ها هستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، دولت اعلام کرده که سال آینده یارانه جدیدی به مردم می‌دهد که مبلغ آن بین ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است. آنگونه که جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه خبر داده یارانه جدید به هفت دهک اول جامعه پرداخت می‌شود.

پرداخت وام ۳۵۰ میلیون تومانی مسکن به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت

 هجوم بی سابقه اعراب برای خرید املاک در ترکیه !

پرداخت اقساط وام مسکنِ دهک‌های پایین توسط دولت

این نماینده مجلس گفته مبلغ یارانه دهک اول تا چهارم ماهانه ۱۲۰ هزار تومان است و مبلغ یارانه دهک‌های پنجم، ششم و هفتم ۹۰ هزار تومان. بر این اساس یک خانوار چهار نفره که جزو هفت دهک اول درآمدی جامعه باشد، یارانه جدیدی دریافت می‌کند که مبلغ آن بین ۴۸۰ تا ۳۶۰ هزار تومان است.

اما چه کسانی جزو دهک اول تا هفتم قرار دارند؟ اگرچه دولت نتوانسته هنوز دهک‌ها را به درستی تفکیک کند، اما بر اساس گزارش‌هایی که منتشر شده، درآمد دهک‌های مختلف اعلام شده است. افرادی که درآمد ماهانه آنها کمتر از ۳میلیون و ۶۰۰ هزار تومان باشد، جزو چهار دهک اول درآمدی هستند و احتمالا باید مشمول یارانه ۱۲۰ هزار تومانی شوند.

اما افرادی که درآمد آنها بین ۳ میلیون و ۶۰۰ تا ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان باشد جزو دهک پنجم تا هفتم هستند و مشمول یارانه ۹۰ هزار تومانی می‌شوند.

اگر گفته قادری درست باشد، افرادی که درآمد ماهانه آنها زیر ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است، منتظر یارانه جدید دولت باشند.

اما سوال مهم این است که سال آینده خانوارها در مجموع چقدر یارانه می‌گیرند؟

یارانه جدید دولت در حالی پرداخت می‌شود که گویا قرار نیست یارانه نقدی و معیشتی حذف شود. بر این اساس یارانه‌بگیران سال آینده باید منتظر واریز سه یارانه باشند. یارانه نقدی ماهانه، یارانه معیشتی و یارانه جدید.

در اکوایران ببینید؛

به نظر می‌رسد مشمولان یارانه معیشتی، در لیست دربافت‌کنندگان یارانه جدید هم باشند. از طرفی چون این افراد جزو دهک‌های درآمدی پایین محسوب می‌شوند، همچنان در لیست یارانه نقدی هم می‌مانند. اما احتمالا یارانه نقدی دهک‌های هشتم، نهم و دهم حذف می‌شود. یعنی سه دهک درآمدی بالای جامعه و افرادی که حقوق ماهانه آنها بالای ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

حالا با این فرض می‌توان گفت خانوارهایی که در هفت دهک اول درآمد قرار دارند، ماهانه باید منتظر دریافت سه یارانه باشند. مبلغ این یارانه برای خانوار چهار نفره بین ۷۱۴ تا ۸۳۴ هزار تومان است. بر این اساس می‌توان گفت یارانه نقدی خانوارها و یارانه معیشتی به قوت خود باقی است و یارانه ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تومانی جدیدی هم قرار است پرداخت شود.

مبلغ یارانه نقدی برای همه افراد ثابت است و ماهانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است. یک خانوار چهار نفره در هر دهکی که باشد، ماهانه ۱۸۲ هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کند. جز این یک خانوار چهار نفره ماهانه ۱۷۲ هزار تومان یارانه معیشتی یا یارانه بنزین دریافت می‌کنند. حالا قرار است یارانه جدیدی هم به حساب این خانوارها واریز شود. مبلغ یارانه جدید برای یک خانوار چهار نفره ۴۸۰ یا ۳۶۰ هزار تومان است.

با توجه به اینکه این یارانه قرار است به دهک‌های پایین درآمدی پرداخت شود، می‌توان گفت خانوارهای ۵ تا ۷ دهک اول جامعه هر سه این یارانه‌ها را دریافت می‌کنند.

پس یک خانوار چهار نفره که در دهک اول تا چهارم قرار دارد، سال آینده در مجموع ۸۳۴ هزار تومان یارانه می‌گیرد. یک خانوار چهار نفره که در دهک پنجم تا هفتم قرار دارد ۷۱۴ هزار تومان یارانه نقدی می‌گیرد.

4دهک اول چه کسانی هستند

4دهک اول چه کسانی هستند را از این سایت دریافت کنید.

4دهک اول چه کسانی هستند

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

4دهک اول چه کسانی هستند را از این سایت دریافت کنید.

در کدام دهک جامعه قرار دارید؟ بر اساس درآمد ماهانه خانوار خود و بر مبنای داده های رسمی مرکز آمار، می توانید به این سوال پاسخ دهید.

«اقتصادنیوز» بررسی کرد؛

کدخبر: 377097 ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ – ۱۴:۳۷

در کدام دهک جامعه قرار دارید؟ بر اساس درآمد ماهانه خانوار خود و بر مبنای داده های رسمی مرکز آمار، می توانید به این سوال پاسخ دهید.

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس داده های مرکز آمار ایران فاصله درآمدی دهک اول و دهم درآمدی در سال گذشته معادل 106 میلیون تومان در سال است. یعنی درآمد 10 درصد از خانوارهایی که بیشترین درآمد را در اختیار دارند، به طور متوسط سالی 106 میلیون تومان بیشتر از خانوارهایی که کمترین درآمد را کسب می کنند. این عدد برای بازه ماهانه در حدود 8 میلیون و 800 هزار تومان است. طبعا چنین اختلاف درآمدی، می تواند بسیاری از نابرابری ها را توضیح دهد. خانواری که نزدیک به 9 میلیون تومان در ماه درآمد بیشتری از خانوار دیگر دارد، سطح رفاه و مخارجش هم متفاوت است.

نکته جالب اینجاست که در دهک های بالاتر درآمدی، درصد حقوق بگیری نیز بیشتر است. مثلا در دهک اول، تقریبا 25 درصد از درآمد خانوار از راه حقوق بگیری بدست می آید. در حالیکه این عدد برای دهک هشتم، 34.5 درصد است. در دهک دهم نیز بیش از 32 درصد درآمد از راه حقوق بگیری وارد خانوارها شده است. این نکته نیز حائز اهمیت است که درآمد حقوق بگیری در دهک اول معادل 403 هزار تومان در ماه است و در دهک دهم، 3 میلیون و 335 هزار تومان؛ یعنی 8 برابر دهک اول.

اما برای اینکه بدانید در کدام دهک درآمدی قرار دارید، جدول زیر راهنما است. البته داده ها برای سال گذشته است، اما می توان با تقریب گفت که دهک شما نیز نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نیافته است. البته افراد حقوق بگیر در سال جاری حتما با افزایش حقوق همراه شدند. اما اگر دچار افزایش درآمد قابل ملاحظه ای نشدید، دهک شما نیز جابجا نشده است. کافی است درآمد خود در سال گذشته را محاسبه کنید.

اگر درآمد ماهانه شما 3 تا 4 میلیون تومان بوده، احتمالا در دهک های میانی جامعه قرار دارید. اگر خانوار شما بیش از 5 میلیون تومان در ماه درآمد دارد، احتمالا در دهک هفتم و هشتم قرار می گیرید. اما برای اینکه جزو 10 درصد بالایی جامعه باشید، باید اعضای خانوار بیش از 10 میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشند.

از آن سمت، اگر درآمد خانوار شما زیر 3 میلیون تومان در ماه است، احتمالا جزو 30 درصد پایین جامعه از این حیث قرار می گیرید. اگر هم میزان درآمد به 2 میلیون تومان در ماه نمی رسد، تنها 20 درصد پایین جامعه با شما در این سطح درآمدی شریک هستند. با اینحال تا زمانیکه درآمد خانوار شما از یک میلیون و 600 هزار تومان در ماه بیشتر بوده، در دهک اول قرار نمی گیرید.

همچنین بخوانید

اختلاف تورم بالاترین دهک درآمدی و پایین‌ترین دهک درآمدی چقدر است؟+جدول

طرح ملی مسکن برای دهک‌های مختلف/واگذاری 99ساله زمین

تناقض در طرح برخی نمایندگان مجلس و اظهارات وزیر اقتصاد درباره سهام عدالت/ محل تأمین سهام عدالت…

نرخ تورم اسفندماه اعلام شد؛ فاصله تورمی دهک‌ها بیشتر شد

دهک درآمدی دهک های درآمدی درآمد دهک ها منبع: اقتصاد نیوز

۲۲۰ این مطلب برایتان مفید است؟

بازار در یک نگاه ۲/۲۷ ۱۳:۲۷ شاخص بورس ۱,۶۰۶,۰۲۶ ۲/۲۷ ۱۱:۲۰ دلار در بازار آزاد ۳۰,۵۴۰ تومان ۲/۲۷ ۱۷:۲۰ یورو در بازار آزاد ۳۲,۱۰۰ تومان ۴/۲۶ ۱۶:۱۲ گرم طلا ۱۸ عیار ۱,۳۵۸,۹۰۰ تومان ۴/۲۶ ۱۶:۱۲ مثقال طلا 18 عیار ۵,۸۸۷,۰۰۰ تومان ۴/۲۵ ۰۶:۰۰ اونس طلا ۱,۷۰۸.۶۰ دلار ۴/۲۶ ۱۶:۱۷ سکه امامی ۱۴,۹۲۴,۰۰۰ تومان ۴/۲۶ ۱۶:۱۷ نیم سکه ۸,۲۰۰,۰۰۰ تومان ۴/۲۶ ۱۶:۱۸ ربع سکه ۵,۲۲۰,۰۰۰ تومان ۴/۲۶ ۱۶:۱۸ سکه گرمی ۳,۰۸۵,۰۰۰ تومان ۴/۲۷ ۰۰:۰۰ بیت کوین ۲۰,۹۸۹ دلار ۴/۲۷ ۰۰:۰۰ اتریوم ۱,۳۴۰.۳۷ دلار ۲/۲۶ ۱۱:۴۵ درهم امارات (حواله) ۸,۴۰۰ تومان ۲/۲۷ ۱۳:۰۰ لیر ترکیه ۱,۹۴۰ تومان ۲/۲۷ ۱۷:۲۰ پوند ۳۸,۰۵۵ تومان ۲/۲۷ ۱۷:۲۰ یوان چین ۴,۵۲۹ تیتر یک

ناامیدی بازار از بازگشت طلا به روزهای خوب!

۱۴۰۱/۰۴/۲۷ ۰۳:۱۳

اقتصادنیوز: در هفته گذشته قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی به پایین‌ترین حد در ۱۱ ماه گذشته سقوط کرد. به نظر نمی‌رسد که…

خطرات رابطه استراتژیک عربستان و ترکیه برای ایران

۱۴۰۱/۰۴/۲۶ ۲۱:۲۰

اتریوم بازار را شگفت‌زده کرد/افزایش قیمت بیت‌کوین

۱۴۰۱/۰۴/۲۶ ۱۷:۰۶

فرمان عقب نشینی به دلار /بازار سکه طلسم شد

۱۴۰۱/۰۴/۲۶ ۱۹:۳۱

وضعیت جزری در بورس تهران /مرز مهم از دست رفت

۱۴۰۱/۰۴/۲۶ ۱۵:۲۶

قیمت دلار اصلاح شد /بازار سکه در باتلاق افتاد

۱۴۰۱/۰۴/۲۶ ۱۴:۰۸

رکوردزنی خودروسازی در بهار ۱۴۰۱ /رشد تولید صنایع غذایی منفی شد

۱۴۰۱/۰۴/۲۶ ۱۲:۵۱ پیشنهاد اقتصادنیوز

اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد

بر روی تگ ها کلیک کنید

جام‌جهانی فوتبال 2022 قطر

منبع : www.eghtesadnews.com

صفحه مربوط به آخرین خبرهای 4 دهک اول

۷۹۴ نتیجه – (۰.۰۲۹ ثانیه)

دیگر صفحات کلیدواژه‌ی «4 دهک اول»: (اخبار جدید در صفحه یک)

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

جزئیات یارانه نقدی اعلام خواهد شد. یارانه معیشتی به همه ایرانی ها برای تامین کالاهای اساسی خود تعلق می گیرید. یارانه نقدی در سال جدید افزایش می یابد. یارانه نقدی بیش از بیست میلیون نفر فروردین ماه آخرین یارانه نقدی خود را دریافت کردند. کالابرگ جایگزین یارانه نقدی خواهد شد.   اگرچه قرار بود یارانه جاماندگان تا عید غدیر واریز شود اما برخی از این افراد می‌گویند همزمان با واریز یارانه ۹ دهک اول درآمدی جامعه، یارانه آنها هم واریز شده است. اما قابل برداشت نیست. سومین مرحله یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی در تاریخ ۲۱ تیر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. در اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام شده است که تنها کمک معیشتی دهک اول تا نهم…

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح «دارویار» و همچنین اقدامات انجام‌شده در جهت بیمه همگانی سلامت، ضمن تاکید بر اینکه سه دهک اول جامعه مطمئن باشند که بیمه شده‌اند، در عین حال از افراد فاقد پوشش بیمه‌ای خواست جهت ثبت‌نام بیمه سلامت اقدام کنند. به گزارش ایسنا، بهرام عین‌اللهی پنجشنبه شب (۲۳ تیر) با حضور در برنامه تلویزیونی صف اول، با اشاره به بیمه رایگان حدود شش میلیون نفر در کشور گفت: آرزوی بیمه همگانی که سال‌های سال در کشور مطرح بود، امسال محقق شده و با این زیرساخت بیمه است که می‌توانیم طرح دارویار را اجرا کنیم. به این ترتیب می‌توان یارانه سلامت و فرانشیز بیمه‌ای را انجام داد؛ به‌طوریکه افزایشی در پرداختی از جیب بیماران نداشته…

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح «دارویار» و همچنین اقدامات انجام‌شده در جهت بیمه همگانی سلامت، ضمن تاکید بر اینکه سه دهک اول جامعه مطمئن باشند که بیمه شده‌اند، در عین حال از افراد فاقد پوشش بیمه‌ای خواست جهت ثبت‌نام بیمه سلامت اقدام کنند. به گزارش ایران اکونومیست، بهرام عین‌اللهی پنجشنبه شب (۲۳ تیر) با حضور در برنامه تلویزیونی صف اول، با اشاره به بیمه رایگان حدود شش میلیون نفر در کشور گفت: آرزوی بیمه همگانی که سال‌های سال در کشور مطرح بود، امسال محقق شده و با این زیرساخت بیمه است که می‌توانیم طرح دارویار را اجرا کنیم. به این ترتیب می‌توان یارانه سلامت و فرانشیز بیمه‌ای را انجام داد؛ به‌طوریکه افزایشی در پرداختی از جیب بیماران نداشته…

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح «دارویار» و همچنین اقدامات انجام‌شده در جهت بیمه همگانی سلامت، ضمن تاکید بر اینکه سه دهک اول جامعه مطمئن باشند که بیمه شده‌اند، در عین حال از افراد فاقد پوشش بیمه‌ای خواست جهت ثبت‌نام بیمه سلامت اقدام کنند. به گزارش ایسنا، بهرام عین‌اللهی پنجشنبه شب (۲۳ تیر) با حضور در برنامه تلویزیونی صف اول، با اشاره به بیمه رایگان حدود شش میلیون نفر در کشور گفت: آرزوی بیمه همگانی که سال‌های سال در کشور مطرح بود، امسال محقق شده و با این زیرساخت بیمه است که می‌توانیم طرح دارویار را اجرا کنیم. به این ترتیب می‌توان یارانه سلامت و فرانشیز بیمه‌ای را انجام داد؛ به‌طوریکه افزایشی در پرداختی از جیب بیماران نداشته…

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از سازمان هدفمندی نشان می‌دهد که بیستم این ماه یعنی دوشنبه شب یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب ۹ دهک درآمدی اول جامعه واریز می‌شود. علاوه بر این گروه، لیست جاماندگان یارانه هم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهایی شده و یارانه این گروه از جاماندگان هم در تاریخ بیستم تیرماه قابل برداشت می‌شود. بر این اساس باید گفت نهایتا بعد از یک ماه که از واریز یارانه این گروه می‌گذرد، آنها می‌توانند در بیستم این ماه یارانه خود را برداشت کنند. به گفته سازمان هدفمندی یارانه‌ها دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جاماندگان به عدم دریافت کمک معیشتی دولت اعتراض کرده بودند که ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد دریافت یارانه شناخته شده‌اند و ۳۰۰ نفر از…

پیگیری‌ها از سازمان هدفمندی نشان می‌دهد که بیستم این ماه یعنی دوشنبه شب یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب ۹ دهک درآمدی اول جامعه واریز می‌شود. علاوه بر این گروه، لیست جاماندگان یارانه هم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهایی شده و یارانه این گروه از جاماندگان هم در تاریخ بیستم تیرماه قابل برداشت می‌شود. بر این اساس باید گفت نهایتا بعد از یک ماه که از واریز یارانه این گروه می‌گذرد، آنها می‌توانند در بیستم این ماه یارانه خود را برداشت کنند. به گفته سازمان هدفمندی یارانه‌ها دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جاماندگان به عدم دریافت کمک معیشتی دولت اعتراض کرده بودند که ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد دریافت یارانه شناخته…

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یعقوب هوشیار، شهردار تبریز امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و‌ سیاسی جمعه تبریز و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: روز ۱۴ تیر ماه شهرداری و دهیاری است؛ وظایفی که قانون به شهرداری‌ها محول کرده است بیش از ۳۰۰ حوزه است که به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند.  وی افزود: هیچ دستگاهی مشابه شهرداری نیست که به وظایف منحصر به فرد به صورت شبانه روزی و برای رفاه شهر انجام دهد.  شهردار تبریز با بیان اینکه مدیریت محله‌ای به صورت متمرکز شده است که قانون موضع شهرداری و‌شورای شهری را مشخص کرده است، گفت: قانون اساسی به عنوان میثاق ملی و یکی از جلوه‌های…

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یعقوب هوشیار، شهردار تبریز امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و‌ سیاسی جمعه تبریز و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: روز ۱۴ تیر ماه شهرداری و دهیاری است؛ وظایفی که قانون به شهرداری‌ها محول کرده است بیش از ۳۰۰ حوزه است که به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند.  وی افزود: هیچ دستگاهی مشابه شهرداری نیست که به وظایف منحصر به فرد به صورت شبانه روزی و برای رفاه شهر انجام دهد.  شهردار تبریز با بیان اینکه مدیریت محله‌ای به صورت متمرکز شده است که قانون موضع شهرداری و‌شورای شهری را مشخص کرده است، گفت: قانون اساسی به عنوان میثاق ملی و یکی از جلوه‌های…

منبع : khabarban.com

تهران (پانا) – براساس طرح جوانی جمعیت یارانه برخی از خانوارها به زودی 3 برابر می‌شود. خانوارهایی شامل افزایش یارانه می‌شوند که جزو 4 دهک اول درآمدی جامعه باشند و حداقل 3 فززند داشته باشند.

طبق طرح جوانی جمعیت ؛

چهارشنبه 12 آبان 1400 – 18:06

تهران (پانا) – براساس طرح جوانی جمعیت یارانه برخی از خانوارها به زودی 3 برابر می‌شود. خانوارهایی شامل افزایش یارانه می‌شوند که جزو 4 دهک اول درآمدی جامعه باشند و حداقل 3 فززند داشته باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته طرح جوانی جمعیت، در شورای نگهبان تصویب شد. طرحی که بر اساس آن قرار است مشوق‌هایی برای فرزندآوری و ازدواج به افراد داده شود.

آنگونه که رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گفته قرار است یارانه برخی از خانوارها سه برابر شود. اما کدام خانوارها؟

شرط افزایش 3 برابری یارانه این است که خانوارها جزو چهار دهک اول درآمدی جامعه باشند. سرپرست خانوار در دستگاه دولتی شاغل نباشد و از همه مهم‌تر اینکه خانواده حداقل 3 فرزند داشته باشد.

نکته مهم در افزایش 3 برابری یارانه نقدی خانوارها این است که تنها یارانه فرزندان خانواده 3 برابر می‌شود و یارانه پدر و مادر تغییری نخواهد کرد.

بر این اساس یارانه خانوارهای چهار دهک اول جامعه که در بخش دولتی شاغل نباشند و حداقل 3 فرزند داشته باشند، 3 برابر می‌شود.

اما هنوز مشخص نیست که یارانه نقدی این خانوارها مشمول افزایش 3 برابری می‌شود و یا یارانه معیشتی این خانوارها.

همچنین اگر قرار باشد یارانه نقدی ماهانه این خانوارها 3 برابر شود، یعنی یارانه هر فرزند در این خانوارها از 45 هزار تومان به 136 هزار تومان می‌رسد. با این حساب مجموع یارانه نقدی یک خانوار دارای 3 فرزند به حدود 500 هزار تومان می‌رسد.

اما اگر قرار باشد یارانه معیشتی خانوارهای دارای 3 فرزند و بیشتر شامل افزایش 3 برابری شود، این یعنی یارانه 205 هزار تومانی معیشتی باید 3 برابر شود. در این صورت یارانه این خانوارها به 600 هزار تومان می‌رسد.

افزایش 3 برابری یارانه نقدی، بخشی از اجرای طرح جوانی جمعیت است که روز گذشته در شورای نگهبان تصویب شد. در این طرح موارد دیگری چون پرداخت زمین رایگان، افزایش یارانه ودیعه مسکن، تسهیلات مسکن و ثبت نام خودرو بدون قرعه‌کشی مطرح شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.

3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

منبع : pana.ir

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

کلمات کلیدی

یارانه , یارانه جدید , یارانه 800 هزار تومانی

4دهک اول چه کسانی هستند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا