فرهنگی

آزاده‌ای که به عشق زیارت امام خمینی (ره) حافظ قرآن کریم شد

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «کمی تا آخر دنیا» روایتگر داستان آزاده‌ای است که به عشق زیارت امام خمینی (ره) حافظ قرآن کریم شد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

سخنان دلنشین رهبرم در ۲۵ مرداد ۹۱ در حسینیه امام خمینی با آزادگان که من نیز حضور داشتم، دلم را آرام و قلبم را مطمئن کرد. بیان خاطرات مقاومت چه در جبهه و چه در اسارت، برای آگاهی آیندگان این آب و خاک ضروری است.

چه دلنشین است کلام سیدعلی خامنه‌ای، قلب را آرام و دل را مطمئن می‌کند. به راستی او شایسته‌ترین بود پس از روح‌الله. سیدعلی، تویی که پرچم برافراشته شده روح‌الله را برای هدایت جهان اسلام در دست گرفتی، دوستت دارم.

چه دلنشین است کلام سیدعلی، او که رنج اسارت و پایداری در راه انقلاب را تجربه کرده است. اویی که شکنجه‌ها شده، برای به ثمر رسیدن نهال انقلاب. او می‌داند فرزندان ملت چه سختی‌ها و شکنجه‌هایی را در اسارت تحمل کرده‌اند. او می‌داند پاداش صبر و استقامت در اسارت، بازگشتی با سربلندی و سرافرازی است. به راستی سیدعلی درست می‌گوید: «آزادگان ذخیره‌ای الهی و سرمایه‌ای انسانی برای انقلاب و کشور هستند.»

آن‌ها باید بدانند با پیروزی نهضت امام خمینی (ره) این دلدادگان روح‌الله و سیدعلی نگذاشتند ذره‌ای از خاک میهن به تاراج برود. پس می‌بایست نسبت به جمع‌آوری خاطراتم اقدام می‌کردم، تا خواست رهبرم در ارائه خاطراتم عملی شود.

همواره در مراسمی که برای سخنرانی و بیان خاطرات اسارت دعوت می‌شدم، نسبت به یادداشت آن خاطرات اقدام می‌کردم. چرا که حکایت اسارت من و همرزمانم بی‌شباهت به آیه ۱۳ سوره مبارکه کهف نیست که خداوند فرموده: «نَحنُ نَقُصُّ عَلَیکَ نَباَهُم بِالحَقِّ‌إنَّهُم فِتیَهٌ ءَامَنوُا بِرَبِّهِم وَ زِدنَاهُم هُدًی» ما قصه‌ی آنان را به راستی و درستی بر تو حکایت خواهیم کرد. آنان جوانمردانی بودند که به پروردگارشان ایمان آوردند و ماهم بر (مقام ایمان) و هدایتشان افزودیم.

گفتنی است کتاب «کمی تا آخر دنیا» نوشته محمدرضا آقا محمدی از سوی نشر سوره مهر منتشر شده است.

انتهای پیام/

آزاده‌ای که به عشق زیارت امام خمینی (ره) حافظ قرآن کریم شد
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا