علمی و پزشکی

آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی۸۳۳۰ بیمار در شبانه روز گذشته

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران، اظهار کرد: از دیروز تا امروز (سه شنبه، ۵ اسفند) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیص، ۸ هزار و ۳۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۸۲ نفر از آن‌ها بستری شدند.
او افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۶۰۵ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۶۶۳ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۵۸ هزار ۵۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۳ هزار و ۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
لاری ادامه داد: تا کنون ۱۰ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۹۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
آخرین وضعیت استان‌های کشور از نظر شیوع بیماری کرونا
او بیان کرد: در حال حاضر ۱۱ شهرستان قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان آبی هستند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

بیشتر بخوانید

سفر به قیمت مرگ در روزهای کرونایی/ ویروس جهش یافته در کمین مسافران نوروزی
آمار ۹۵ درصدی استفاده نکردن از ماسک در خوزستان درست نیست
افزایش ضریب انتقال ویروس کرونا با استفاده طولانی مدت از یک ماسک

انتهای پیام/ آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی۸۳۳۰ بیمار در شبانه روز گذشته آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی۸۳۳۰ بیمار در شبانه روز گذشته
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا