هر سحر +

وقتی دیجی‌کالا به حریم خصوصی مردم وارد می‌شود

به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه شیوع ویروس کرونا سبب تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها شده، اما کسب و کارهای اینترنتی نیز بیش از پیش مورد توجه قرار گرفتند و فرصت بهره گیری از این امکان فراهم شده است. هم‌اکنون شاهد افزایش خرید آنلاین مردم و میل بیشتر آنان به خرید اینترنتی هستیم چرا که خرید و فروش‌های اینترنتی با هدف صرفه‌جویی در وقت و همچنین صرفه‌جویی در هزینه با بهره‌مندی از تخفیفات بی‌شمار و راحتی در خرید و فروش مورد استقبال هستند. 
متاسفانه برخی از فروشگاه‌های اینترنتی از جمله دیجی‌کالا از اعتماد شهروندان سوءاستفاده می‌کنند که این موضوع باعث گلایه شهروندخبرنگار ما شده است.
پیام شهروندخبرنگار :
با سلام. به خاطر کرونا، چند وقتی است کسب و کار اینترنتی و خرید از اینترنت رایج شده است. متاسفانه اخیرا تعدادی از سایت ها از جمله دیجی کالا برای فروش اقدام به دریافت کد ملی افراد می کنند. من به وبسایت پلیس فتا سر زدم و در وب سایت به صورت ویژه عنوان شده که هیچ مجوزی برای دریافت کد ملی خریداران توسط فروشندگان صادر نشده است
متاسفانه وقتی با دیجی کالا تماس می گیرم به دروغ می گن که این دستور پلیس فتا و بانک مرکزی است. گاهی هم می گن که قوانین داخلی سایت است و به تصویب رسیده است. خلاصه بدون دریافت کد ملی، حاضر به فروش و ارسال نیستند. این اتفاق اخیرا افتاده است. بسیاری دیگر هم همین وضعیت را دارند.
لطفا پیگیری کنید که چرا با اینکه پلیس فتا از مردم خواسته تا اطلاعات هویتی را در اختیار فروشندگان نگذارند، باز هم این ها به زور می‌خواهند این اطلاعات را جمع کنند. مخصوصا الان که کرونا است و مردم مجبور هستند که خرید اینترنتی کنند.
قبل از کرونا خبری از درخواست برای کد ملی نبود و اینکه اینها موقع شیوع کرونا اقدام به جمع آوری کد ملی کرده اند به نوعی فشار وارد کردن است
همچنین دسترسی به دیجی کالا به شبکه کد ملی هم عجیب است. چون حتی کد ملی اشتباه هم ظاهرا وارد نمی شود. با چه عنوانی دیجی کالا مجوز داره چک کنه که آیا کد ملی وارد شده اشتباه است یا صحیح؟
 
برای آموزش اصول تصویربرداری خبری برای شهروندخبرنگاران اینجا کلیک کنید
انتهای پیام/ وقتی دیجی‌کالا به حریم خصوصی مردم وارد می‌شود
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا