سیاسی

حل اختلاف دولت و مجلس با تمسک به ولایت امکان‌پذیر است

به گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،   برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت‌وگو در خصوص دیدار اعضای خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری با آیت‌الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.
آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رسم جلسات خبرگان رهبری این است که در پایان هر اجلاس، توفیق زیارت حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای را پیدا می‌کنیم، گفت: به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا، چهار بار اجلاس خبرگان رهبری به تأخیر افتاد، اما در نهایت خوشحال هستیم که اجلاس خبرگان رهبری را برگزار و در پایان آن هم مقام معظم رهبری را زیارت کردیم.
وی با تصریح بر اینکه رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب همواره کلیدی بوده است، اظهار کرد: معظم له در این دیدار بر فرهنگ سازی در عرصه واژه‌های کلیدی و تأثیر گذار انقلاب تأکید کردند و مسائلی در خصوص انقلاب و کمک‌های مومنانه طرح فرمودند. مسئله‌ای که ایشان همواره مورد تأکید قرار داده‌اند و در دیدار اعضای خبرگان هم مجدداً تأکید کردند مقاومت در برابر شیطنت‌های آمریکا بود.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از رهنمود‌های رهبر انقلاب در خصوص اختلاف مجلس و دولت گفت و بیان کرد: واقعیت این است که اختلافات نباید در تریبون مطرح شود و تا جایی که ممکن است بدون طرح آن در جامعه، اختلافات را باید حل کرد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند قانون خروج از پروتکل الحاقی که به تصویب مجلس و شورای نگهبان هم رسیده است قانون خوبی است و باید اجرا شود. ایشان سپس تأکید کردند اختلافات میان دولت و مجلس در زمینه این قانون باید حل شود.
آیت‌الله خاتمی در خصوص چگونگی حل اختلافات بین مجلس و دولت بیان کرد: حل این اختلافات با تمسک به ولایت صورت می‌گیرد، زیرا از ایران اسلامی باید یک صدا برخیزد و از رهگذر این اختلافات افراد زیان نمی‌بینند بلکه نظام اسلامی دچار زیان می‌شود. امیدوار هستیم با تدبیر، اختلافی که بین مجلس و دولت اتفاق افتاد برطرف شود.
انتهای پیام/ حل اختلاف دولت و مجلس با تمسک به ولایت امکان‌پذیر است
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا