Tamasha

نتایج نهایی کنکور سراسری امروز اعلام میشود

نتایج نهایی کنکور سراسری امروز اعلام میشود

نتایج نهایی کنکور سراسری، امروز اعلام می شود ،جذب ۱۲ هزار و ۹۰۰ دانشجو در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی

نتایج نهایی کنکور سراسری امروز اعلام میشود

نتایج نهایی کنکور سراسری، امروز اعلام می شود ،جذب ۱۲ هزار و ۹۰۰ دانشجو در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی

اعلام نتایج کنکور سراسری

نتایج نهایی کنکور سراسری، امروز اعلام می شود ،جذب ۱۲ هزار و ۹۰۰ دانشجو در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: تأخیر صورت گرفته در اعلام نتایج نهایی کنکور امسال ناشی از آن بود که منتظر دریافت سوابق تحصیلی داوطلبان از آموزش و پرورش بودیم.  تمامی پذیرفته شدگان از هفته آینده براساس جدول زمانی که توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد، باید برای ثبت نام به دانشگاه های خود مراجعه کنند. در رشته پزشکی تعداد ۹ هزار و ۷۰۰ داوطلب، در رشته دندانپزشکی ۱۹۰۰ نفر و در رشته داروسازی هم ۱۴۰۰ داوطلب در دوره های روزانه، شبانه، مناطق محروم و دانشگاه آزاد پذیرش خواهند شد و به طور کلی ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ پذیرفته می‌شوند. سال تحصیلی جدید برای دانشجویان قبلی از دیروز به صورت کاملا حضوری آغاز شد ولی پذیرفته شدگان جدید از هفته دوم مهر سر کلاس خواهند رفت.  

حکایت گیلان

حکایت گیلان | اخبار گیلان | رشت – آخرین اخبار گیلان و رشت را در حکایت گیلان بخوانید – خبر اختصاصی گیلان و رشت

حکایت گیلان

به گزارش حکایت گیلان | رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در رشته‌های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خبر داد.

پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از نحوه و تاریخ ثبت‌نام، علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه منتشر شده در درگاه سازمان سنجش، ضرورت دارد در تاریخ ۲ مهر ماه به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه نمایند.

منبع: خبرفوری 

نظر شما:

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور 1401 اعلام شد

نتایج نهایی کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ در روزهای یکشنبه و دوشنبه یعنی ۲۷ یا ۲۸ شهریور ماه اعلام شود.

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور 1401 اعلام شد

 نتایج کنکور سراسری هر سال در هفته پایان شهریور ماه اعلام می‌شود. اکنون تنها یک هفته تا پایان شهریور باقی مانده و انتظار می‌رود نتایج نهایی کنکور سراسری ظرف این هفته  اعلام شود.

نتایج نهایی در روزهای یکشنبه و دوشنبه یعنی ۲۷ یا ۲۸ شهریور ماه (فردا) اعلام شود.

متقاضیان برای مشاهده نتایج کنکور ۱۴۰۱ می‌توانند به سامانه سازمان سنجش به نشانیsanjesh.org مراجعه کنند.

براساس اعلام سازمان سنجش تعداد یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ نفر در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کردند که بیشترین تعداد متقاضی مربوپط به گروه تجربی بود که ۵۷۰ هزار نفر بودند.

در کنکور ریاضی سال ۱۴۰۱ حدود ۱۴۰ هزار داوطلب شرکت داشته‌اند و کنکور انسانی نیز با ۴۱۲ هزار داوطلب، دومین گروه آزمایشی بود که بیشتری شرکت‌کننده را به خود اختصاص داده است.

تعداد شرکت‌کنندگان کنکور ۱۴۰۱ گروه آزمایشی هنر نیز تعداد بسیاری شرکت‌کردند که البته بیشتر متقاضیان گروه آزمایشی هنر در آزمون یکی از رشته‌های تجربی، ریاضی و انسانی نیز حضور دارند. آمار شرکت‌کنندگان کنکور زبان نیز مانند سال گذشته از متقاضیان کنکور هنر بیشتر بود.

کلمات کلیدی

کنکور , کنکور ۱۴۰۱ , کنکور سراسری , اعلام نتایج کنکور سراسری , اعلام نتایج کنکور , نتایج کنکور , زمان اعلام نتایج کنکور , زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱

نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعلام شد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا